Porady na trudne dni. Jak trudny czas może nas zbliżyć do Boga

Okładka książki Porady na trudne dni. Jak trudny czas może nas zbliżyć do Boga Jim Manney, Michael Scanlan
Okładka książki Porady na trudne dni. Jak trudny czas może nas zbliżyć do Boga
Jim ManneyMichael Scanlan Wydawnictwo: Klub dla Ciebie religia
religia
The Truth About Trouble
Klub dla Ciebie
2007-01-01
2007-01-01
Monika Walendowska
porady duchowe cierpienie wiara trudne chwile

1964

Nie jest to typowy poradnik, to raczej zbiór przemyśleń i interpretacji. Autor pozostawia czytelnikowi wybór czy przyjmie jego punkt widzenia, czy też nie. Natomiast dzieląc się swoimi przemyśleniami inspiruje nas do działania, praktykowania.

Tytuł polskiego przekładu jest bardzo nietrafiony. "The Truth About Trouble" to na pewno nie to samo, co "Porady na trudne dni". Być może wydawcy myśleli, że po taki tytuł ludzie będą chętniej sięgać, jednak to nie jest poradnik. Jest to raczej zbiór przemyśleń, "prawd o kłopotach" właśnie.
Książka jest skierowana przede wszystkim do praktykujących chrześcijan, autor stara się pokazać, jak problemy i cierpienie mogą nas zbliżyć do Boga. Mottem tej książki mogą być wielokrotnie powtarzane przez Scanlana słowa św. Jakuba: "Za pełną radość poczytujcie to sobie, bracia moi, ilekroć spadają na was różne doświadczenia".
Dla tych, którzy chcieliby odnaleźć Boga, lecz wciąż szukają, książka może okazać się niewystarczająca. Scanlan zakłada, że czytelnik już jest wierzący, dlatego też często wpadałam w konflikt z autorem i nie mogłam w pełni zrozumieć tego, o czym pisze.

Jednak książkę czyta się bardzo dobrze, przemyślenia są uzupełniane doświadczeniami z życia autora i innych ludzi. Nawet jeśli całość nie do końca do mnie przemówiła, to znalazłam kilka fragmentów wartych uwagi.

• 2016
  • Religia

Michael Scanlan Porady na trudne dni. Jak trudny czas może nas zbliżyć do Boga Zobacz więcej