W cieniu człowieka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Problemów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
In the shadow of Man
etologia, prymatologia, szympansy
żabot

"Hugo i ja jesteśmy przekonani, że szczegółowy opis behawioru szympansów, uzyskany na podstawie długoterminowych badań w Gombe, pomoże ludziom zrozumieć coś więcej, niż tylko samych siebie. Ale nie tylko z tego powodu kontynuujemy naszą pracę — urzekły nas bowiem osobowości poszczególnych szympansów. Chcemy wiedzieć, jak znana nam od małego dziecka Fifi będzie opiekować się własnymi dziećmi; chcemy wiedzieć, czy Flo zestarzeje się na tyle, że zostanie babcią i jak będzie wtedy reagować na dziecko Fifi, a także co stanie się z Flintem, gdy umrze mu matka i czy Figan pewnego dnia nie obejmie pozycji dominanta. Tak więc chcemy w dalszym ciągu prowadzić obserwacje szympansów z tej samej przyczyny, która powoduje, że czytelnik nie może oderwać się od ciekawej książki."

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 1974

źródło okładki: Zdjęcie autorskie