mitologia Egipcjanie

„Rzeczpospolita” przedstawia kolekcję MITOLOGIE ŚWIATA poświęconą mitom, podaniom i legendom ludów z całego świata. Seria składająca się z 25 tomów, ilustrowanych największymi dziełami artystów, zabiera czytelników w niezwykłą podróż w czasie, której towarzyszami drogi będą herosi o nadludzkiej sile, potwory i zwierzęta fantastyczne, stwórcy świata, demony i dobre duchy. Seria opisuje nie...

Seria opisuje nie tylko mitologie najważniejszych cywilizacji, które uznaje się za filary europejskiej kultury, jak Grecja czy Rzym, ale także sięga po prastare wierzenia ludów jak Fenicjanie czy plemiona starożytnej Syberii. Dzięki temu powstała barwna, fascynująca kolekcja o sprawach, które mają zasadnicze znaczenie w życiu człowieka.

Każdy tom przedstawia bogaty zbiór mitów danej cywilizacji, prezentuje panteon bóstw, tłumaczy, jak ludy świata wyobrażały sobie powstanie i koniec świata oraz zaświaty. To także podróż przez miejsca święte, jak Piramida Słońca w Teotihuacan, kurhan Newgrange w Irlandii czy góra Uluru w Australii.

źródło opisu: www.rp.pl

źródło okładki: www.rp.pl

Monika | 2011-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2011

Zaczarowany świat starożytnego Egiptu, świat wierzeń, mitów i legend.

Nigdy nie ciągnęło mnie do wgłębiania się w mitologię, ale teraz korci mnie lepsze poznanie historii Ozyrysa, Seta, Neftydy i Izydy.

silence | 2014-05-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia, 2013
Przeczytana: lipiec 2013

Książka, którą kupiłam kierując się pozytywną opinią mojej nauczycielki historii. Nie żałuję, bo na prawdę jest w niej wszystko. Od licznego panteonu bóstw, po fascynujące mity oraz obrzędy panujące w starożytnym Egipcie. Wymarzone rozszerzenie horyzontów wiedzy miłośników historii Egiptu.

Fragaria | 2017-05-07
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Historia

Niewiele jest książek ukazujących wierzenia starożytnych Egipcjan. Skupiamy się raczej na Grekach i Rzymianach. Ta pozycja to świetne opracowanie, lecz zabrakło niektórych bóstw np. dwóch bogiń patronujących Górnemu i Dolnemu Egiptowi. Plus za przedstawienie kosmogonii.

Ervisha | 2015-02-04
Przeczytana: 2012 rok

Kolejna wspaniała książka z serii... Bardzo długo jej szukałam ale w końcu udalo mi się ją kupić i to za jedyne 3,99zł. Książka w prosty sposób przedstawia kulturę i wierzenia starożytnych Egipcjan. POznamy egipskich bogów, mitologię i ich wierzenia. Gratka dla miłośników starożytnych cywilizacji :)

Krzysiu | 2013-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Krótko, zwięźle i na temat, czyli Starożytni Egipcjanie w pigułce.

Książka godna poświęconego czasu :)
Polecam

Agata | 2012-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2012

Polecam, ponieważ jest to skondensowana wiedza nt Egiptu :)

CoyJared | 2018-05-04
Przeczytana: 04 maja 2018