Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja

Okładka książki Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja Adam Zabokrzycki
Okładka książki Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja
Adam Zabokrzycki Wydawnictwo: Siedmioróg literatura dziecięca
literatura dziecięca
Siedmioróg
2013-11-08
2013-11-08
święta Mikołaj bajki legendy mity

przyjemna książka do wspólnego czytania z dzieckiem w okresie świątecznym, polecam

Believathon III - The Backpack: A book by a new-to-you author

Po pierwsze warto zauważyć, że książka jest bardzo ładnie ilustrowana.

Uwielbiam Boże Narodzenie i wszelkie historie z tym związane, tutaj mamy jednak sporo opowieści zupełnie nieświątecznych. Dla innych może być atutem, że poznajemy co porabia Święty Mikołaj poza sezonem, ale dla mnie niekoniecznie.

W tym przypadku nie oceniam książki gwiazdkami. Wydaje mi się, że dzieciom powinna się spodobać i to nawet bardzo, ale ja niestety nie miałam aż takiej wielkiej frajdy z czytania. Straszne uproszczenia i absurdy, a to już nie na moją głowę. Chociaż książka na pewno była urocza.

Believathon III - The Backpack: A book by a new-to-you author

Po pierwsze warto zauważyć, że książka jest bardzo ładnie ilustrowana.

W tym...

Jeśli nie mamy pomysłów co odpowiedzieć dziecku na nurtujące je pytania dotyczące św. Mikołaja, można sięgnąć po tę książkę, być może znajdziemy tutaj na nie odpowiedzi. Dla mnie to tylko (a może aż) dobra książka, dla mojego sześcioletniego dziecka- po prostu "fajna".

Pamiętnik Świętego Mikołaja to napisana zabawnie i z fantazją książka ukazująca Mikołaja zupełnie w zaskakującym świetle, a mianowicie nigdy nie przypuszczałam, że Mikołaj posiada komórkę czy laptopa z internetem;)

Z książki dowiemy się na przykład jak wygląda codzienne życie Mikołaja, od czego zależny wielkość prezentu, jak Święty Mikołaj podrzuca prezenty, kto i w jaki sposób produkuje prezenty.

Książkę zdobią przepiękne, kolorowe ilustracje wykonane przez Panią Martę Długołęcką, której prace mi się zawsze podobają .

Książka godna polecenia

"7 tajemnic św. Mikołaja" to książka, która traktuje nie tylko o tym co Mikołaj robi w trakcie świąt, ale także to, co robi między jednymi a drugimi świętami...

Otóż wszystkie dzieci wiedzą, że przed świętami Święty Mikołaj ma ręce pełne pracy. Nieustannie czyta listy od dzieci z całego świata, a w Boże Narodzenie obdarowuje najmłodszych prezentami. Na tym jednak nie kończy się praca Mikołaja. Trwa ona bowiem przez okrągły rok. Święty Mikołaj wraz ze swoimi oddanymi pomocnikami krukiem i niedźwiedziem zawsze jest gotowy nieść pomoc potrzebującym. Pewnego dnia np. organizuje akcję ratunkową dla małego wieloryba, który utknął na mieliźnie. Innym razem powstrzymuje piratów przed zatruciem wody w morzu. A to dopiero kilka z jego przygód. O reszcie przeczytacie zagłębiając się w tym niezwykłym zbiorku...

Na kartach książki dzieci znajdą 7 magicznych opowieści poświęconych Świętemu Mikołajowi. Pozwoli to maluchom poznać go bliżej ale uświadomi też, że każdy z nas może być takim Świętym Mikołajem pomagając na co dzień tym, którzy potrzebują akurat naszej pomocy. Każdą z opowieści uprzyjemniają zabawne kolorowe ilustracje, które tak kochają najmłodsi.

Zdecydowanie warto jest sięgnąć po tę lekturę jeszcze przed świętami. Święty Mikołaj to wszak dla dzieci postać magiczna i zawsze ochoczo wsłuchują się w historie jemu poświęcone. A, że w tym przypadku naprawdę są to opowieści bardzo udane i ciekawe z pewnością nie pozwolą maluchom na oderwanie się od ich lektury. Poza tym osadzone są w polskich realiach, nawiązują do polskich tradycji i obrzędów. Gorąco polecam ;)

Święty Mikołaj... Postać kochana przez wszystkie dzieci, dorosłych zresztą też. Ale czy wiecie, że on ma też swoje tajemnice? „Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7tajemnic Świętego Mikołaja” Adama Zabokrzyckiego to świetna opowieść dla dzieci, zwłaszcza tych ciekawskich, które zadają mnóstwo niewygodnych pytań. Czy wiesz kto budzi Mikołaja każdego dnia? Czy też jakie są jego dobre uczynki? I najważniejsze- kto produkuje prezenty i w jaki sposób podrzuca je Mikołaj dzieciom? Na te i inne pytania odpowie owa książka. Przyznam, że ów pamiętnik bardzo mnie zauroczył- jest pisany językiem prostym, przystosowanym do dzieci ze szczyptą fantazji i humoru. Sytuacje, w których znajduje się Mikołaj są dostosowane do czasów, w których żyjemy- stąd też Mikołaj ma internet i telefon komórkowy. Jednocześnie zachowane są wartości chrześcijańskie, związane z polską tradycją obchodzenia mikołajek i Świąt Bożego Narodzenia. Adam Zabokrzycki przedstawił Świętego Mikołaja, jako zwyczajnego człowieka o wielkim, dobrym sercu. Takiego, do którego się lgnie i którego kocha się bezwarunkowo.
Książka zawiera też piękne ilustracje, autorstwa Marty Długołęckiej, które przenoszą nas w krainę magicznego mikołajkowego świata.

Święty Mikołaj to najwierniejszy przyjaciel z lat dziecięcych. Według autora książki ma ponad tysiąc siedemset lat, a mimo to jest bardzo postępowy, za pan brat z najnowszymi cudeńkami technicznymi takimi jak: GPS, Smartfon, laptop czy inne wynalazki, a mimo to w kwestii porannego budzenia wybrał tradycyjne rozwiązania, to znaczy budzik z czerwonym grzebieniem, ale w wersji angielsko – francuskiej, czyli żartobliwie mówiąc kogut – poliglota.

Tak rozpoczyna się ciekawa bajka o siedmiu tajemnicach Świętego Mikołaja.

Autor książki zachęca młodego czytelnika do wspaniałej podróży wraz z ukochanym Mikołajem, którego kochają wszystkie dzieci na całym świecie.

Wraz z Mikołajem dzieci wyruszają we wspaniałą podróż, aby zwiedzić królestwo Świętego i dowiedzieć się jakie są dobre uczynki Mikołaja, od czego zależy wielkość paczki, oraz kto i w jaki sposób produkuje prezenty.

Trzeba przyznać, że większość dzieci myśli o Świętym Mikołaju jedynie w okolicach 6 grudnia i Świąt Bożego Narodzenia, a nie zastanawia się nawet, co nasz szczodry darczyńca porabia przez pozostałe dni w roku.

Oczywiście autorowi tej książki nie uda się przekonywująco odpowiedzieć na wszystkie pytania dzieci takie jak: „W jaki sposób Święty Mikołaj w ciągu jednej nocy obdarowuje prezentami wszystkie dzieci na Ziemi?”, albo „Czy Święty Mikołaj podróżuje wyłącznie wtedy, kiedy obdarowuje dzieci prezentami?”. Autor stara się bardzo wyczerpująco odpowiadać i powiem szczerze, że świetnie mu to wychodzi.

Przesłodka książeczka dla dzieci, wydana w twardej oprawie i z zabawnymi i ciekawymi rysunkami, sprawia, że każde dziecko chce poznać tajemnice ukochanego świętego.

Drogie dzieci na koniec ważna uwaga dla Was od Mikołaja: ”Drogie dzieci bez względu na to gdzie mieszkacie, musicie się starać, aby w życiu czynić dobro w domu, w przedszkolu, w szkole i w ogródku, na wycieczce i w obcym mieście, na ulicy i w lesie bądź nad jeziorem”.

Życzę ciekawej lektury dla rodziców i dzieci.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Dzieci wiedzą jak wygląda Mikołaj, wiedzą też że pomagają mu elfy ale tak naprawdę jest to postać owiana tajemnicą. Autor postanowił w formie 7 opowieści zdradzić nam to o czym nie wiemy.

Książka jak sam tytuł wskazuje jest swego rodzaju pamiętnikiem i zdradza nam aż 7 tajemnic z życia Świętego Mikołaja. Dzieci na pewno będą zdziwione, że Mikołaj posiada aż 2 komórki, laptopa oraz internet :) wszak trzeba być na bieżąco ale nie zabraknie starych sprawdzonych przyjaciół Mikołaja.

Opowiadania są bardzo ciekawe i tak razem z Mikołajem ratujemy wieloryba, przepędzamy piratów, uratuje zaplątanego w wędkarska żyłkę. Dowiemy się również od czego zależy wielkość paczki jaką dostają dzieci no tu było dużo emocji :). Jedziemy tez świadkiem pułapki jaką na Mikołaja zastawią dzieci. Spróbujemy tez znaleźć odpowiedź na pytanie w jaki sposób produkowane są prezenty i zobaczymy czy małemu Adasiowi uda się zwiedzić Krainę Świętego Mikołaja.

Książka jest świetnym sposobem na rozpoczęcie rozmowy o Świętym Mikołaju bo jak wiadomo dzieciaczki chcą sporo o nim wiedzieć.

Święty Mikołaj kojarzy nam się ze staruszkiem mieszkającym gdzieś bardzo daleko w otoczeniu elfów, skrzatów, dzikich zwierząt pomagających produkcji prezentów, jeżdżącym saniami z reniferami i odciętym od technologii. Okazuje się, że wynalazki ułatwiające życie i komunikację z dobrotliwym darczyńcą dotarły i tu. Święty Mikołaj nie rozstaje się z laptopem, tabletem i innymi przydatnymi w jego pracy gadżetami. To sprawia, że może zrobić dużo więcej i skuteczniej pomagać niż mógłby bez nich. Mimo zamiłowania do nowinek Mikołaj ciągle pozostaje tradycjonalistą uważającym, że kogut wielojęzyczny jest najlepszym budzikiem, a sanie najlepszym i najbardziej ulubionym pojazdem wielu dzieci, które skrycie marzą o przejażdżce nim. Niestety dane to będzie tylko Adasiowi i Marcie, z którymi możemy zobaczyć codzienność ulubionego darczyńcy prezentów.
W opowieściach dzieci znajdą odpowiedź na temat codziennych zajęć Świętego Mikołaja, od czego zależy wielkość paczki i w jaki sposób zdobywa on informacje o dzieciach, kto przynosi mu listy od dzieci, jak podrzuca prezenty, dlaczego tak trudno go zobaczyć, jak i gdzie powstają prezenty, w jaki sposób można przygotować się do świąt.
Opowieść o dobrotliwym Mikołaju pozwoli nam każdego dnia budować klimat świąteczny. Książka będzie bardzo dobrą lekturą zabierającą małych czytelników w niezwykły świat, w którym misją jest niesienie pomocy i uczenie właściwego postępowania. Dzięki przygodom Mikołaja nasze pociechy odkryją, że zwierzęta potrzebują pomocy i nie wolno zanieczyszczać środowiska. Dowiedzą się dlaczego warto segregować śmieci, utylizować trujące substancje, dbać o dobre relacje z bliskimi, miło spędzać czas z rodziną, że drogie prezenty nie są najważniejsze.
Trochę śmiechu, trochę nauki i świąteczny nastrój – to zapewni nam pięknie ilustrowany i solidnie oprawiony „Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja”. Książkę autorstwa Adama Zabokrzyckiego polecam wszystkim dzieciom. Ze względu na niedługie opowieści oraz piękne ilustracje będzie to interesująca lektura również dla dzieci rozpoczynających samodzielną przygodę w świecie książek.

• Dla dzieci i młodzieży
  • 📋 2020
  • Dla dzieci - chcę przeczytać
  • Przeczytane/podebrane dzieciom
  • ✳️ LGM
  • Książeczki Filipka

Adam Zabokrzycki Pamiętnik Świętego Mikołaja. 7 tajemnic Świętego Mikołaja Zobacz więcej