Koszmar z Elm Street 2. Zemsta Freddy'ego

Koszmar z Elm Street 2. Zemsta Freddy'ego

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

Thomas | 2018-11-10

Książka na podstawie filmów o jednym z najsłynniejszych morderców, które są już klasykami powinna być czymś więcej niż tylko streszczeniem filmu. Autor niestety nie podołał tematowi i wszystko co jesteśmy w stanie przeczytać widzieliśmy już na ekranie, brakuje tutaj luźnych pomysłów od siebie, które nie miałyby wpływu na fabułę, ale jednocześnie sprawiłyby, że Koszmar z Elm Street stałby się czymś więcej niż tylko marną kalką kinowego hitu. Przypadłością trzech pierwszych książek z serii nie jest brak pomysłu, potencjału. Problemem tu jest sam autor, który zdecydował się na wyprucie swojego dzieła z większych opisów pozostawiając jedynie dialogi i krótkie wzmianki o miejscach i elementach charakterystycznych, można to uznać za zabieg celowy, wszak mógł wyjść z założenia, że każdy kto sięgnie po ten tytuł zapoznał się z filmem, ale czy to nie jest przypadkiem droga na skróty?

JackTheDevil | 2017-09-06

Niestety, nawet fan Koszmaru z Ulicy Wiązów nie ma czego w tej książce szukać. Tak naprawdę jest to bowiem przeniesienie na karty "powieści" (a de facto noweli) tego wszystkiego, co dzieje się w filmie. (Uprzedzam - książkę stworzono na podstawie filmu, a nie odwrotnie). Całość napisana jest koszmarnie, zupełnie płasko, bez głębszych emocji. Nie ma tu nawet odprysku klimatu, który udało się wykreować Wesowi Cravenowi w kinowym obrazie. Niestety, trudno nazwać to czytadełko inaczej niż skok na kasę wiernych fanów Freddy'ego.

Oliwia | 2019-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2019