Uwięziona w czterech ścianach

Autor:
Cykl: Saga Arabska (tom 4)
wydawnictwo
papier
Amanda
5,25 (4 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Ahmed jest niezadowolony z niezależności żony. Ciągłe awantury i oschłość uprzykrzają im życie. Po długich wahaniach Dorota rzuca pracę, by ratować małżeństwo. Przeprowadzają się na odludną farmę, by żyć z dala od arabskiej rodziny. Dorota zachodzi w kolejną ciążę... - On cały czas twierdził, że jest przeciwny tradycyjnym zwyczajom i takiemu traktowaniu kobiet. Mówił, że dlatego właśnie...

- On cały czas twierdził, że jest przeciwny tradycyjnym zwyczajom i takiemu traktowaniu kobiet. Mówił, że dlatego właśnie ożenił się ze mną, bo chce mieć nowoczesną i kochającą się rodzinę.
- Kłamał i grał. On potrafi, ma to opanowane do perfekcji. Może i odpowiada mu bladolica żona, ale przeniesiona w nasze realia musi poddać się odwiecznym regułom. Przykro mi, Docia, ale taka jest prawda. Straszliwie wdepnęłaś.

źródło opisu: Ringer Axel Springer, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Dunya | 2014-09-14
Przeczytana: 07 września 2014

No, cóż... Dziwna pozycja, po którą zapewne zniechęcona negatywnymi opiniami czytelników nigdy bym nie sięgnęła, gdybym nie dostała wszystkich części w prezencie.

Historia stworzona przez autorkę wciąga.
Jest głupkowata jak mało co, ale wciąga, bo czyta sie bardzo lekko z prostego powodu - trudno uwierzyć w te wszystkie katastrofy, które spotkały Dorotę i przez to zupełnie nie da się w nie wczuć.
Takie rzeczy oczywiście się zdarzają, ale nie jednej "przykładowej" rodzinie arabskiej.
Jeżeli ktoś szuka w książkach gwałtów, stosunków kazirodczych, okropnych teściowych, brutalnych scen przemocy w rodzinie, sprzedaży żon, molestowania dzieci, agresywnych mężów, fanatyków religijnych, zarażonych AIDS przez akt seksualny z czarnoskórym niewolnikiem w wieku 12 lat i tej samej płci, stosunków ze zwierzętami, poronień dzieci z gwałtu przez niepełnosprawnego spowodowanych innym gwałtem, i wiele więcej to po co sięgać po książki o mafii?
Wszystko w obrębie tej jednej rodzinki!
W pewnym...

Kalendarium literackie
  • Alexandra Adornetto
    23. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jerzy Stuhr
    68. rocznica
    urodzin
    ...nie można z pychą mówić: mam szczęście! Nic mi nie będzie! Ej... A może do wczoraj je miałeś? A już dzisiaj go nie masz? Skąd to wiesz? I za każdy dzień tego szczęścia trzeba podziękować. Bo życie to jest takie pole minowe. Przeszedłeś kawałek? To podziękuj. I zrób następny krok. Jeden. Nie puszc... pokaż więcej
  • Samuel P. Huntington
    88. rocznica
  • Philip Carlo
    66. rocznica
  • Jesper Juul
    67. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, k... pokaż więcej
  • Ryszard Henryk Kordek
    51. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    13. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku