Uwięziona w czterech ścianach

Cykl: Saga Arabska (tom 4)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
romans, saga arabska
Amanda

Ahmed jest niezadowolony z niezależności żony. Ciągłe awantury i oschłość uprzykrzają im życie. Po długich wahaniach Dorota rzuca pracę, by ratować małżeństwo. Przeprowadzają się na odludną farmę, by żyć z dala od arabskiej rodziny. Dorota zachodzi w kolejną ciążę... - On cały czas twierdził, że jest przeciwny tradycyjnym zwyczajom i takiemu traktowaniu kobiet. Mówił, że dlatego właśnie...

- On cały czas twierdził, że jest przeciwny tradycyjnym zwyczajom i takiemu traktowaniu kobiet. Mówił, że dlatego właśnie ożenił się ze mną, bo chce mieć nowoczesną i kochającą się rodzinę.
- Kłamał i grał. On potrafi, ma to opanowane do perfekcji. Może i odpowiada mu bladolica żona, ale przeniesiona w nasze realia musi poddać się odwiecznym regułom. Przykro mi, Docia, ale taka jest prawda. Straszliwie wdepnęłaś.

źródło opisu: Ringer Axel Springer, 2013

• Opowieści i przypowieści
  • A między nami wspomnienia
  • Cztery rzęsy nietoperza
  • Po nitce do szczęścia
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Moja walka. Księga 4
Karl Ove Knausgård

7,46 (13 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,1 (21 ocen i opinii)

Po nitce do szczęścia
Karolina Wilczyńska

7,15 (26 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Dunya | 2014-09-14
Przeczytana: 07 września 2014

No, cóż... Dziwna pozycja, po którą zapewne zniechęcona negatywnymi opiniami czytelników nigdy bym nie sięgnęła, gdybym nie dostała wszystkich części w prezencie.

Historia stworzona przez autorkę wciąga.
Jest głupkowata jak mało co, ale wciąga, bo czyta sie bardzo lekko z prostego powodu - trudno uwierzyć w te wszystkie katastrofy, które spotkały Dorotę i przez to zupełnie nie da się w nie wczuć.
Takie rzeczy oczywiście się zdarzają, ale nie jednej "przykładowej" rodzinie arabskiej.
Jeżeli ktoś szuka w książkach gwałtów, stosunków kazirodczych, okropnych teściowych, brutalnych scen przemocy w rodzinie, sprzedaży żon, molestowania dzieci, agresywnych mężów, fanatyków religijnych, zarażonych AIDS przez akt seksualny z czarnoskórym niewolnikiem w wieku 12 lat i tej samej płci, stosunków ze zwierzętami, poronień dzieci z gwałtu przez niepełnosprawnego spowodowanych innym gwałtem, i wiele więcej to po co sięgać po książki o mafii?
Wszystko w obrębie tej jednej rodzinki!
W pewnym...

msimonowicz1 | 2013-12-04