Okładka książki Uwięziona w czterech ścianach

Uwięziona w czterech ścianach

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga Arabska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
papier
Amanda
5.67 (3 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Ahmed jest niezadowolony z niezależności żony. Ciągłe awantury i oschłość uprzykrzają im życie. Po długich wahaniach Dorota rzuca pracę, by ratować małżeństwo. Przeprowadzają się na odludną farmę, by żyć z dala od arabskiej rodziny. Dorota zachodzi w kolejną ciążę... - On cały czas twierdził, że jest przeciwny tradycyjnym zwyczajom i takiemu traktowaniu kobiet. Mówił, że dlatego właśnie ożenił si...

- On cały czas twierdził, że jest przeciwny tradycyjnym zwyczajom i takiemu traktowaniu kobiet. Mówił, że dlatego właśnie ożenił się ze mną, bo chce mieć nowoczesną i kochającą się rodzinę.
- Kłamał i grał. On potrafi, ma to opanowane do perfekcji. Może i odpowiada mu bladolica żona, ale przeniesiona w nasze realia musi poddać się odwiecznym regułom. Przykro mi, Docia, ale taka jest prawda. Straszliwie wdepnęłaś.

źródło opisu: Ringer Axel Springer, 2013

Przeczytana: 28 listopada 2013

Świetna książka.

Dunya | 2014-09-14
Przeczytana: 07 września 2014

No, cóż... Dziwna pozycja, po którą zapewne zniechęcona negatywnymi opiniami czytelników nigdy bym nie sięgnęła, gdybym nie dostała wszystkich części w prezencie.

Historia stworzona przez autorkę wciąga.
Jest głupkowata jak mało co, ale wciąga, bo czyta sie bardzo lekko z prostego powodu - trudno uwierzyć w te wszystkie katastrofy, które spotkały Dorotę i przez to zupełnie nie da się w nie wczuć.
Takie rzeczy oczywiście się zdarzają, ale nie jednej "przykładowej" rodzinie arabskiej.
Jeżeli ktoś szuka w książkach gwałtów, stosunków kazirodczych, okropnych teściowych, brutalnych scen przemocy w rodzinie, sprzedaży żon, molestowania dzieci, agresywnych mężów, fanatyków religijnych, zarażonych AIDS przez akt seksualny z czarnoskórym niewolnikiem w wieku 12 lat i tej samej płci, stosunków ze zwierzętami, poronień dzieci z gwałtu przez niepełnosprawnego spowodowanych innym gwałtem, i wiele więcej to po co sięgać po książki o mafii?
Wszystko w obrębie tej jednej rodzinki!
W pewn...

Kalendarium literackie
  • Waleria Komarowa
    29. rocznica
    urodzin
    Jestem Księżniczką. Zabiję, jeśli trzeba zabić. Ułaskawię, jeśli przekonasz, że warto.
  • Oksana Zabużko
    54. rocznica
    urodzin
    a to wszystko to kłamstwo, bo tak naprawdę nic nie mija - choćbyś nie wiem jak bardzo starała się zamaskować przeszłość, zawsze będzie ciemnieć od spodu, przez skórę lat, jak siny wylew...
  • Thomas H. Cook
    67. rocznica
    urodzin
    Jej usta pozostały zamknięte, jednak z jakiegoś powodu byłem pewien, że w ciszy słyszę jej głośny krzyk.
  • Grażyna Szapołowska
    61. rocznica
  • Mika Waltari
    106. rocznica
    urodzin
    I nie jest winą kobiety, gdy zwraca się ona ku innemu mężczyźnie, lecz jest to wina mężczyzny ponieważ nie potrafi dać jej tego czego potrzebuje.
  • William Golding
    103. rocznica
    urodzin
    Jak człowiek się kogoś boi, to go nienawidzi, ale nie może przestać o nim myśleć.
  • Tanith Lee
    67. rocznica
    urodzin
    Dobrze ułożona dama nigdy z niczego nie spada.
  • Wil Haygood
    60. rocznica
  • Italo Calvino
    29. rocznica
    śmierci
    ...kimże jest każdy z nas, jeśli nie wypadkową nabytych doświadczeń, informacji, lektur, wyobrażeń? Życie każdego człowieka jest encyklopedią, biblioteką, inwentarzem przedmiotów, zbiorem rozmaitych stylistyk, gdzie wszystko nieustannie może podlegać przemieszaniu i porządkowaniu na wszelkie możliwe... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku