horror

To już po raz trzeci spotykamy się z Wami w cyklu 31.10 Halloween po polsku. Tym razem chcemy Was zapytać, czy wierzycie w magię, zaklęcia, czarownice i tajemne księgi? Zastanówcie się dobrze nad odpowiedzią, zanim przystąpicie do lektury. Czeka Was bowiem nie lada wyzwanie. Zanim jednak zaczaiło się ono na Was, najpierw dopadło dwudziestu sześciu autorów, którzy przyczynili się do powstania...

To już po raz trzeci spotykamy się z Wami w cyklu 31.10 Halloween po polsku.

Zanim jednak zaczaiło się ono na Was, najpierw dopadło dwudziestu sześciu autorów, którzy przyczynili się do powstania najnowszej edycji 31.10.

W największym sekrecie, pod osłoną mroku i w blasku księżyca szukali bowiem w najodleglejszych krańcach ziemi tajemniczych ksiąg , by potem opowiedzieć Wam swoje historie. Tym razem naprawdę bardzo czarodziejskie.

Jak zwykle, żaden z autorów nie wiedział, o czym pisze reszta. To ćwiczenie związane nie tylko z umiejętnością pracy w grupie, ale również z innym niż czysto literacki rodzajem wyobraźni. Niezwykle trudno jest bowiem stworzyć spójną całość z indywidualnych kontrybucji, pełnych indywidualnego ognia, różniących się postrzeganiem świata, podejściem a nawet zrozumieniem tematu.

Ale przecież nie miało być łatwo, tylko kreatywnie, pasjonująco i co najważniejsze – oczywiście magicznie. Czy nasi autorzy sprostali zadaniu? O tym przekonacie się już za chwilę.

źródło opisu: http://virtualo.pl/31_10_ksiega_cieni/i136166/?q=31.10

źródło okładki: http://virtualo.pl/31_10_ksiega_cieni/i136166/?q=31.10

Koala | 2014-10-04

Dobra, ale szału nie ma.

Michał | 2013-11-28
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 28 listopada 2013

Księga Cieni jest trzecim zbiorem opowiadań wydanym z okazji Halloween. Jest to moim zdaniem najspójniejszy zbiór do tej pory. Z wszystkich opowiadań tylko jedno wydało mi się mocno niedopisane, "Łowcy". Sam pomysł na fabułę i owszem był, ale reszta kulała, łącznie z opisami które są po prostu chaotyczne.
Reszta przyjemnie mnie zaskoczyła, albo budząc grozę, albo zaciekawienie.
Jeśli macie ochotę na "magiczne" klimaty polecam poświęcić trochę czasu na lekturę tej książki.

książek: 1950
AnnaSikorska | 2017-05-15

Opowiadania bardzo różnorodne, nierówne (ze względu na umiejętności pisarskie autorów). Całość jednak dość spójna i przyjemna. Nie zabraknie przemycania naszych realiów, patrzenia na nie w krzywym zwierciadle

nellanna | 2013-11-28
Na półkach: Przeczytane, Czytam polskie

Polecam, warto, szczególnie w długi mroczny wieczór...

123tomek | 2017-07-26
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Cześć trzecia i kolejna gwiazdka mniej. Pomysł wydania amatorskiego zbioru świetny, jednak jak i wcześniej, razi nierówny poziom opowiadań. Książkę czyta się ciężko i styl pisania niektórych autorów wręcz zniechęca do dalszej lektury ale jak to bywało w pierwszych 2 tomach, gdzieś tam czekały nagrody dla wytrwałych czyli opowiadania najwyższych lotów. Już sam czas jaki zajęło mi przebrniecie przez ten zbiór (ponad DWA miesiące) mówi sam za siebie.
Do najsłabszych można zaliczyć "Wielkie potwory mistrza Gottentota", "Ta księga", "Pierwsza strona", "Ścieżka bez nazwy". Jak przez te opowiadania się przebrnie to z innymi jest już lepiej.
Do tych lepszych moim zdaniem należą: "Potrzebny", "Jedność", "Będzina", "Narodziny Bogini", "Po drugiej stronie księgi", "Siedlisko", "Powroty".
Są także zupełnie fajne pomysły zepsute sztywnym stylem "I co ja robię tu?" (koleś się uparł na słowo "eony") czy "Groza zza muru" ("dworować").

PS. Na koniec cytat: "Mroczki nie miały imion, wszystkie...

KBKBKB | 2014-03-16
Przeczytana: 15 marca 2014

Starałem się. Bardzo. Naprawdę.
Ale, no... Nie dałem rady.

Otwieracjące opowiadanie naprawdę niezłe, ale potem równia pochyła w dół i to taka, że po kolejnych sześciu skasowałem z czytnika i nie chcę tego więcej dotykać.

Doceniam idee projektu, że za darmo i w ogóle, ale tu po prostu brak jakości...

Żona czytała poprzednią część "31.10 Halloween po polsku" i też ledwo dotrwała do końca.

Rafal Bujnowski | 2018-08-23
Na półkach: Przeczytane, E-book