- data wydania
- 29 listopada 2011
- ISBN
- 9788375069259
- liczba stron
- 304
- słowa kluczowe
- Indianie, etnografia, Ameryka Południowa, gringo, Wojciech Cejrowski
- kategoria
- Literatura podróżnicza
- język
- polski
- dodał
- geokuba
Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocześnie pełna humoru. Sprawia, że Czytelnik zaczyna się głośno śmiać. Jest to także album niezwykłych fotografii z wypraw w najdziksze rejony świata. Wojciech Cejrowski zabierze Państwa na wyprawę do ostatnich dzikich plemion. Pierwsze egzemplarze Gringo wśród dzikich plemion trafiły do księgarń w dniu moich urodzin w czerwcu 2003 roku....
Pierwsze egzemplarze Gringo wśród dzikich plemion trafiły do księgarń w dniu moich urodzin w czerwcu 2003 roku. Egzemplarz nr 500.000 zaksięgowano jako sprzedany w czerwcu 2011. Osiem lat na rynku i wciąż na listach bestsellerów. Złota książka!
Pół miliona egzemplarzy to w Polsce nakład kolosalny - dlatego świętujemy i dlatego wymieniliśmy okładkę na złotą. Złota książka - jak złota płyta.
Często mi Państwo mówią, że lekko się czyta. Wiem, ale jeśli ktoś myśli, że to dlatego, że mam lekkie pióro, to ciężko się myli - ja tę książkę pisałem z mozołem przez trzy lata. Czyta się lekko, bo jest wypracowana, wycyzelowana, a właściwie... wypocona. Wspominam o tym nie po to, żeby się użalać, ale po to, by ktoś, komu teraz idzie pod górkę, wiedział, że wysiłek popłaca. Nie ustawajcie w drodze! I bądźcie cierpliwi - na dobre owoce warto czekać latami. Ja na przykład czekam sobie teraz na ten moment, kiedy przekroczymy milion. Czekam - i nigdzie mi się nie śpieszy.
Wojciech Cejrowski
źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/
źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/
Książka jest pełna przygód, normalnie od początku do końca ciągle coś się dzieje. Jest mnóstwo ciekawostek, nie tylko o Indianach, i spostrzeżeń warte uwagi i zapamiętania. A także humoru. Pan Cejrowski jest, według mnie, autentycznym poszukiwaczem przygód i bardzo fajnie, że wiele z tych przygód opisał w tej książce, że się z nimi podzielił.
Na początku nie wiedziałam czy zabrać się za jej czytanie, ze względu na to, że po "Podróżniku WC" i "Wyspie na prerii" zniechęciło mnie do sięgnięcia dalszych tytułów, ale przełamałam się i nie żałuję swojej decyzji.
Z jednej strony jest humorystycznie opisana (choć czasami miałam wątpliwości co do autentyczności kilku zdarzeń), ale, z drugiej strony, tym dalej czytałam, tym bardziej zdałam sobie sprawę z powagi opisanych sytuacji. Owszem, dalej czytało się lekko, ale mimo wszystkim zaczynało mnie przerażać to życie w krajach latynoskich i ta dżungla ze swoją florą i fauną. Wiedziałam, że jest niebezpiecznie, ale nie zdawałam sobie do końca sprawy z tego, że jest aż tak niebezpiecznie.
Na końcu książki jest zachęta do podróżowania, do przeżycia przygód na własnej skórze, a nie przeżyć poprzez czytanie książek i oglądanie filmów, z czym się zgadzam, ale uważam, że wszystko zależy od tego, na ile osoba chce zaryzykować, wiedząc, że życie jest tylko jedno. Trzeba rozważnie podjąć decyzje, wszystkie za i przeciw, jednocześnie nie zniechęcając się do podróżowania. Podziwam Pana Autora, że pomimo tylu niebezpieczeństw, nadal lgnie do tych miejsc.
Polecam każdemu, kto zechce dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, spędzając przy tym mile czas.

Moja Biblioteczka
Opinie czytelników
O książce:
Pokój
Powieść niebanalna - to pierwsze określenie, jakie przychodzi mi do głowy. Świat widziany z perspektywy pięcioletniego chłopca. A jego świat jest zu...