U progu moralności

Wydawnictwo Poligraf
2013-11-29
2013-11-29
wakacje Włochy Włoch miłość

Mója poprzednia opinia została usunięta z powodu użycia zbyt długiego cytatu. Nie mam ochoty się ponownie rozpisywać, ale to jedna ze słabszych książek jakie czytałam. Wątki erotyczne są słabe, bohaterowie nudni (poza jedną opisywaną nieco na modłę Dr. Jekkylla) a sceny są często tak przesłodzone, że aż kompletnie oderwane od tonu, w który zdaje się celować autorka (powieść erotyczna).

Zupełnie nie mogę zgodzić się z tym, że książka wpisuje się w nurt powieści erotycznej z psychologicznym przesłaniem. O ile wątki erotyczne w książce występują (słabe) to przesłania psychologicznego możemy szukać na próżno. W skrócie : nie jest to książka wysokich lotów. Nie posiada ona, żadnego pouczającego przesłania oraz psychologicznych przemyśleń - jest zwykłym czytadłem dla osób, które chcą się "odmóżdżyć". Trzeba przyznać również, że książka jest momentami nieco monotonna ponieważ Julia bez przerwy zrywa ostatecznie kontakt z Bastianem aby po jakimś czasie go odnowić i tak w kółko. Miejscami Autorka aby ożywić akcję opisuje tak irracjonalne, mało prawdopodobne i "cukierkowe" zdarzenia, że książka była dla mnie nieco męcząca ponieważ nie lubię tego typu bajek. Wiec moja krytyczna opinia wynika z tego, że po prosu nie przepadam za tego typu historiami.

Książkę polecam panią, które lubią opowieści z happy endem o zagubionej księżniczce, która znalazła swojego księcia na białym rumaku :)

Mimo wszystko, należy się też wielki plus za przyciągającą okładkę oraz ciekawy tytuł :)

Słaba, bardzo naciągana i przekombinowana...nie rozumiem do końca intencji autorki?? A zakończenie daje do zrozumienia że to nie koniec...

W mojej opinii bardzo fajna książka. Dzięki niej, można przenieść się do świata kobiecych marzeń, zarówno tych o prawdziwej miłości jak i erotycznym romansie. Jeśli lubicie trochę pieprzyku i humoru to polecam!

Nierealna, infantylna, miejscami totalnie oderwana od rzeczywistości. Surrealizm książki raził na tyle ze miejscami zmuszał do opuszczania dość długich fragmentów. Z czystym sumieniem nie polecam

Nie często sięgam po tego typu literature. Jestem raczej zagorzałą fanką fantastyki. W tym przypadku jednak (wstyd się przyznać) przyciągnęła mnie intrygująca okładka. Cóż. Mówi się, że właśnie na jej podstawie oceniamy książkę i jak się przekonałam w tym przypadku, okładka odzwierciedla wnętrze.

Jak to w romansach bywa, często spotykamy się ze schematem: szara myszka spotyka swojego księcia na białym koniu. A tu, miłe zaskoczenie. Autorka odchodzi od tego motywu. Główna bohaterka, Julia, zna swoją wartość i jest świadoma swojej atrakcyjności. Czasami może nawet za bardzo, jednak jest to w pełni naturalne, w momencie gdy "siedzimy" w głowie bohatera. Julia jest silną, niezależną, piękną i pewną siebie kobietą, czyli taką, która każda z nas chciałaby być. Jednak mimo tych cech, jest ona tylko człowiekiem, mającym swoje rozterki i problemy. Odnośnie do księcia... owszem, pojawia się w postaci szarmanckiego Włocha. To mężczyzna niemal w pełni idealny, aż nierealny. Jednak poza nim, pojawia się również postać Bastiana, która sprowadza nas na ziemie. Obydwie męskie charakteryzacje stanowią ostry kontrast, co zapewne było celowym zabiegiem, mającym skonfrontować kobiecie marzenie o mężczyźnie idealnym, a takim, z którym mamy do czynienia w rzeczywistości.

Powieść "u progu moralności" porywa nie tylko zaskakującą fabułą, wciągającą już od pierwszych stron, ale i także barwnymi postaciami,wykreowanymi przez autorkę. Dialogi między bohaterami są autentyczne, a rozmowy Julii i Bastiana potrafią rozbawić do łez. Tempo powieści jest niezwykle szybkie. Czasem żałuje się, że autorka nie zwolniła i nie skupiła się intensywniej na opisach. Występuje przez to uczucie niedosytu i zdecydowanie chce się więcej. Historia ta, pod płaszczykiem rozrywki jest również dysputą o moralności, co nadaje tej książce większej wartości. Polecam gorąco tę lekturę każdej kobiecie.

Jak to w romansach bywa, często spotykamy się ze schematem: szara myszka...

Książka ta ukazuje losy studentki poszukującej prawdziwej miłości. Tkwiąca w związku bez przyszłości Julia wybiera się na samotną wyprawę do Włoch. Poznany tam Manuel szybko zawraca jej w głowie, a jej życie zaczyna przypominać bajkę. Jak to zwykle bywa, czar jednak pryska i Julia wraca do swojego poprzedniego partnera. Gdy w połowie książki jesteśmy już pewni zakończenia autorka zaskakuje nas nagłym zwrotem akcji.

Julia jest pewną siebie młodą kobietą, która nie chce być kolejny raz zraniona przez faceta, jednak, gdy tak się w końcu staje, postanawia wziąć sprawy we własne ręce i dać mu nauczkę.

Intrygująca okładka jak i tytuł a do tego porywająca fabuła składają się na romans o erotycznym zabarwieniu, idealny na zimowy wieczór.

• Erotyka
  • Mam w pdf-ie
  • Literatura "dorosła"
  • Mam
  • Romans/Erotyk
  • Poczekalnia
  • Inne

Dodaj cytat z książki U progu moralności