Wyzwanie czytelnicze LC

Biuro Detyktywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica szkoły

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 9)
Wydawnictwo: Zakamarki
Skolmysteriet
malgosia880

Valleby zostało zasypane fałszywymi
banknotami. Wiele wskazuje na to,
że pieniądze produkowane są w szkole
Lassego i Mai! Żeby złapać winnego,
konieczne jest nocne śledztwo i dużo
sprytu w pozyskiwaniu odcisków palców.
Lasse i Maja przekonują się, że ich szkoła
kryje niejedną tajemnicę...

źródło opisu: Opis autorki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Zgrabnie, ciekawie i zabawnie napisana historia, z zagadką detektywistyczną w tle. Najciekawsze było typowanie winnego i próba połączenia faktów i śladów. Synek dowiedział się dziś co to jest znak wodny, linie papilarne i badanie daktyloskopijne.

Zarówno dla mnie jak i dla Synka niezbyt atrakcyjna była szata graficzna.

Jutro biegniemy do biblioteki po kolejne części =)

cymelium | 2017-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2017

Ta książka spowodowała, że musiałam pojechać po kolejne części do biblioteki, bo córka przeczytała ją błyskawicznie i domagała się kolejnych tomów. Teraz codziennie wieczorem sama sięga i sama czyta. A potem mi opowiada. I jest bardzo dumna, że czyta kryminały.
polecam

mieszka | 2018-08-27
Na półkach: Przeczytane, Dobra grafika
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Podziwiam grafikę w cyklu opowieści detektywistycznych Lassego i Mai. Lubię nawet schemat fabularny tych opowieści, tym razem słabsza historyjka, ale dla maluchów w sam raz.

Cammy | 2016-01-10
Przeczytana: 2014 rok

Wspaniała książka dla młodszych czytelników. Posiada dość ciekawą fabułę, która bardzo wciąga. Wielkim plusem jest duża czcionka, oraz wiele ilustracji, co na pewno pomaga w czytaniu lektury przez dzieci. Zdecydowanie polecam!

ejotek | 2018-09-30
Przeczytana: sierpień 2018

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

Agnia | 2014-11-23
Przeczytana: 20 listopada 2014

Świetna!

olaf2009 | 2016-10-14
Przeczytana: 14 października 2016

Kolejna część serii o małych detektywach, którzy szybciej i sprawniej niż policja, rozwiązują zagadki kryminalne małego miasteczka. Tym razem zajmują się sprawą wprowadzania w obieg fałszywych pieniędzy. Wersja dla dorosłych miałaby 350 stron.

Demi | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

opinia J: Ta książka była bardzo ciekawa i chętnie przeczytam inną z tej serii.

Marta Pluskota | 2015-11-06
Na półkach: Przeczytane, Tajemnice ...
Przeczytana: 06 listopada 2015

Fajne ! Lepsze niż ,,Tajemnice miłości '' którą wcześniej czytałam . Bardzo wciąga przeczytałam to w jakieś ok . 2 godziny .
Polecam ;-)