Smocze jajo

Okładka książki Smocze jajo Szarlota Pawel
Okładka książki Smocze jajo
Szarlota Pawel Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Jonka, Jonek i Kleks (tom 5) komiksy
komiksy
Jonka, Jonek i Kleks (tom 5)
Egmont Polska
2012-12-01
2012-12-01

1955

Kolejny komiks z czasów młodości. Cudowna sentymentalna podróż do beztroskich lat i do lubianych bohaterów.

Kleks wybiera się ze znajomymi samochodem na wielkim balonie, chyba nawet z jedwabiu pozszywanego, na wyprawę, później nawet wchodzi w rolę smoka. Na szczęście smok okazuje się spolegliwy i odtąd będzie prospołeczny.
Podoba mi się, że jest zielonego dużo, poza tym, możliwe, że nie będę czytać więcej o tych bohaterach, bo mnie nie porwali. Pomijając to, że chyba dzieci wchodzą na jakiś złomowy samochód i nim lecą, to w sumie chyba nic wielkiego się im nie dzieje, rola główna przypada Kleksowi, ale on też mnie nie urzekł. No nic.
PS: Aha, to było dla młodzieży, a nie do 10 r.ż. No to chyba kiepskie xd.

Wspaniałe wspomnienia, amerykańskie dzieciaki zaczytywały się w przygodach superbohaterów, nasi młodzi śledzili perypetie Kleksa czy Tytusa, coś pięknego :D

Urocze wspomnienie z dzieciństwa.

Urocze wspomnienie z dzieciństwa.

Ach, te szczenięce lata!!! Kiedy jedynymi zmartwieniami było odrabianie lekcji i dorwanie nowego komiksu z przygodami Kleksa w kiosku RUCH-u:).

1951

Z komiksami o Jonkach jest podobnie jak z serią papcia Chmiela o Tytusie - nadają się raczej dla dzisiejszych dorosłych, którzy zaczytywali się nimi w dzieciństwie. Bo dla współczesnego dzieciaka chyba nie bardzo będą przemawiały, tym bardziej, że ich realia są mimo wszystko dość mocno związane z latami PRL. Nie mniej jednak - to zawsze dobra, choć lekka rozrywka.

Dla mnie - wspomnienie dzieciństwa, dla Młodego - "takie sobie, no ale ja przecież nie lubię komiksów". Cóż, widać nie wszyscy muszą je lubić ;-)

• Komiksy
  • Komiks