Agatha Raisin i śmiertelny dług

Tłumaczenie: Tomasz Illg
Cykl: Agatha Raisin (tom 24)
Wydawnictwo: Edipresse
Something Borrowed, Someone Dead
Amanda

Wioska Piddlebury na podgórzu Cotswolds wzbogaciła się o nową mieszkankę. Gloria French na pierwszy rzut oka wydaje się miłą i wielkoduszną osobą - pomaga chorym i ubogim, gromadzi fundusze dla lokalnej parafii - ma jednak zwyczaj nieoddawania tego, co pożyczała. Kiedy zatem okazuje się, że została otruta winem z czarnego bzu, mieszkańcy Piddlebury nie popadają w przesadną rozpacz. Członek rady parafialnej, Jerry Tarrant, prosi Agathę, aby wytropiła mordercę. Jak tu jednak skupić się na pracy, kiedy James flirtuje z Toni! Wygląda na to, że Agatha powinna przede wszystkim znaleźć pocieszyciela...

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2013

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

veinylover | 2018-10-21
Przeczytana: 21 października 2018

Nie byłem w stanie przepuścić okazji do zapoznania się z kolejnym tomem serii z Raisin. Tym razem na scenę wkraczają niebezpieczne wiedźmy, nikt nie może się spodziewać tego co nastąpi, ani docenić stopnia zbzikowania populacji pewnej wioski. Pałeczkę sztafety durnowato zakochujących się kobiet przejmuje od Agathy rzecz jasna Toni. Jej proces emocjonalnego dojrzewania jest boleśnie drastyczny, zobaczymy, jak to wszystko potoczy się w następnych tomach. James utwierdza nas nadal, że jest palantem, tyle że stopień jego spalancenia wyraziście osłabnie. Pastorowa jak zwykle jest dla Raisin opoką i dobrym duchem całej serii: nie da się jej nie lubić.
Oczywiście polecam ten tomik jak i całą serię wszystkim lubiącym lekkie kryminały, takie bez krwi i spermy ściekającej po ścianach.

p.s Z tymi trującymi liśćmi rabarbaru wzmocnionymi sodą, to wydaje się lekka przesada. Jedyną trucizną jest tam kwas szczawiowy i obawiam się, że należałoby zjeść go czy wypić w postaci roztworu - w objętości...

PABLOPAN | 2015-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Nowy Rok to dobry czas na nowe początki. Tymczasem - w moim przypadku - stał się okazją na zakończenie przygody z serią o Agacie Raisin, albowiem "Śmiertelny dług" to ostatni wydany w Polsce tom. Jak w całej serii, nie brakowało nieoczekiwanych zwrotów akcji i mrożących krew w żyłach scen. Na szczęście M.C. Beaton ciągle pisze i z niecierpliwością czekam na ukazanie się w naszym kraju kolejnych przygód Agathy. Oczekiwanie umilam sobie oglądaniem filmu o przygodach domorosłej pani detektyw (http://www.sky.com/tv/show/agatha-raisin/video/trailer). Polecam zarówno wszystkie książki, jak i film, do którego link zamieszczam wyżej.

Milka555 | 2013-11-12
Przeczytana: 09 listopada 2013

miły powrót po dłuższej przerwie. Jakby bardziej zamotane, bardziej przekręcone, ale wciąż przyjemne w odbiorze!

scarbossa | 2018-10-01
Na półkach: 2018, Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 28 września 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tym razem pojawiają się czarownice, które rozrabiają strasznie. Agatha wychodzi jak zawsze obronną ręką ze wszystkich mrożących krew w żyłach sytuacji. Niestety to na razie ostatnia część w storytel na pozostałe dwie części będę musiała pewnie chwilę poczekać.

Beata | 2017-11-18

Dalsza część Agathy Raisin wiecznie pakującej się w kłopoty i niestrudzenie goniącej za swoją potencjalną "drugą połówką". Bardzo dobra jak zwykle!

Kasjopeja | 2014-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zwykle, czy chcę czy nie, patrzę na książki z przymrużeniem oka. Od czasu do czasu trafi mi się jednak książka, przy której niespecjalnie wysilając mózg, wiem że coś nie gra. W tym wypadku przeszkadzało mi to, że zrobili z osiemdziesiąt-letnich kobiet na elektronicznych wózkach inwalidzkich szajkę morderczyń z sabatową przeszłością, oraz to że ludzie zaręczali się po tygodniu znajomości. I to nie był sporadyczny przypadek, odkochiwali się, zakochiwali, zaręczali i rozwodzili jak na zawołanie. Dodatkowo wiem, że ludzie potrafią być popaprani, ale autorka stworzyła wieś, w której każdy słynął z burzliwej przeszłości, od aborcji, przez narkotyki, po orgie z nieletnimi.

| 2017-02-22

Książka potwierdzająca teorię, że Agatha Raisin dostaje coraz ciekawsze zagadki do rozwiązania.

Monika | 2016-02-15
Przeczytana: 2014 rok

Kryminał z humorem.

Malwina | 2015-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2015

A już myślałam, że nasza Agatha wyjdzie za mąż. Kolejna jej przygoda która mnie wciągnęła. Jeszcze bardziej mnie cieszy, że trwają przygotowania do nakręcenia pierwszej części Agathy - już nie mogę się doczekać!

Soyer | 2019-06-01
Przeczytana: 03 czerwca 2019