Agatha Raisin i śmiertelny dług

Cykl: Agatha Raisin (tom 24)
Wydawnictwo: Edipresse
tłumaczenie
Tomasz Illg
Something Borrowed, Someone Dead
Amanda

Wioska Piddlebury na podgórzu Cotswolds wzbogaciła się o nową mieszkankę. Gloria French na pierwszy rzut oka wydaje się miłą i wielkoduszną osobą - pomaga chorym i ubogim, gromadzi fundusze dla lokalnej parafii - ma jednak zwyczaj nieoddawania tego, co pożyczała. Kiedy zatem okazuje się, że została otruta winem z czarnego bzu, mieszkańcy Piddlebury nie popadają w przesadną rozpacz. Członek rady parafialnej, Jerry Tarrant, prosi Agathę, aby wytropiła mordercę. Jak tu jednak skupić się na pracy, kiedy James flirtuje z Toni! Wygląda na to, że Agatha powinna przede wszystkim znaleźć pocieszyciela...

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2013

• Rzymski poranek
  • Zero
  • Ginekolodzy
  • Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Lady M.

7,45 (31 ocen i opinii)
Ginekolodzy
Jürgen Thorwald

7,8 (61 ocen i opinii)
Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
Ed Vulliamy

7,8 (5 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej
Michał Rusinek

8,77 (13 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
PABLOPAN | 2015-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Nowy Rok to dobry czas na nowe początki. Tymczasem - w moim przypadku - stał się okazją na zakończenie przygody z serią o Agacie Raisin, albowiem "Śmiertelny dług" to ostatni wydany w Polsce tom. Jak w całej serii, nie brakowało nieoczekiwanych zwrotów akcji i mrożących krew w żyłach scen. Na szczęście M.C. Beaton ciągle pisze i z niecierpliwością czekam na ukazanie się w naszym kraju kolejnych przygód Agathy. Oczekiwanie umilam sobie oglądaniem filmu o przygodach domorosłej pani detektyw (http://www.sky.com/tv/show/agatha-raisin/video/trailer). Polecam zarówno wszystkie książki, jak i film, do którego link zamieszczam wyżej.

Milka555 | 2013-11-12
Przeczytana: 09 listopada 2013

miły powrót po dłuższej przerwie. Jakby bardziej zamotane, bardziej przekręcone, ale wciąż przyjemne w odbiorze!

Kasjopeja | 2014-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zwykle, czy chcę czy nie, patrzę na książki z przymrużeniem oka. Od czasu do czasu trafi mi się jednak książka, przy której niespecjalnie wysilając mózg, wiem że coś nie gra. W tym wypadku przeszkadzało mi to, że zrobili z osiemdziesiąt-letnich kobiet na elektronicznych wózkach inwalidzkich szajkę morderczyń z sabatową przeszłością, oraz to że ludzie zaręczali się po tygodniu znajomości. I to nie był sporadyczny przypadek, odkochiwali się, zakochiwali, zaręczali i rozwodzili jak na zawołanie. Dodatkowo wiem, że ludzie potrafią być popaprani, ale autorka stworzyła wieś, w której każdy słynął z burzliwej przeszłości, od aborcji, przez narkotyki, po orgie z nieletnimi.

Malwina | 2015-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2015

A już myślałam, że nasza Agatha wyjdzie za mąż. Kolejna jej przygoda która mnie wciągnęła. Jeszcze bardziej mnie cieszy, że trwają przygotowania do nakręcenia pierwszej części Agathy - już nie mogę się doczekać!

Kora | 2016-01-12
robaczek99 | 2015-12-31