Agatha Raisin i śmiertelny dług

Tłumaczenie: Tomasz Illg
Cykl: Agatha Raisin (tom 24)
Wydawnictwo: Edipresse
Something Borrowed, Someone Dead
Amanda

Wioska Piddlebury na podgórzu Cotswolds wzbogaciła się o nową mieszkankę. Gloria French na pierwszy rzut oka wydaje się miłą i wielkoduszną osobą - pomaga chorym i ubogim, gromadzi fundusze dla lokalnej parafii - ma jednak zwyczaj nieoddawania tego, co pożyczała. Kiedy zatem okazuje się, że została otruta winem z czarnego bzu, mieszkańcy Piddlebury nie popadają w przesadną rozpacz. Członek rady parafialnej, Jerry Tarrant, prosi Agathę, aby wytropiła mordercę. Jak tu jednak skupić się na pracy, kiedy James flirtuje z Toni! Wygląda na to, że Agatha powinna przede wszystkim znaleźć pocieszyciela...

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2013

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
PABLOPAN | 2015-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Nowy Rok to dobry czas na nowe początki. Tymczasem - w moim przypadku - stał się okazją na zakończenie przygody z serią o Agacie Raisin, albowiem "Śmiertelny dług" to ostatni wydany w Polsce tom. Jak w całej serii, nie brakowało nieoczekiwanych zwrotów akcji i mrożących krew w żyłach scen. Na szczęście M.C. Beaton ciągle pisze i z niecierpliwością czekam na ukazanie się w naszym kraju kolejnych przygód Agathy. Oczekiwanie umilam sobie oglądaniem filmu o przygodach domorosłej pani detektyw (http://www.sky.com/tv/show/agatha-raisin/video/trailer). Polecam zarówno wszystkie książki, jak i film, do którego link zamieszczam wyżej.

Milka555 | 2013-11-12
Przeczytana: 09 listopada 2013

miły powrót po dłuższej przerwie. Jakby bardziej zamotane, bardziej przekręcone, ale wciąż przyjemne w odbiorze!

Kasjopeja | 2014-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zwykle, czy chcę czy nie, patrzę na książki z przymrużeniem oka. Od czasu do czasu trafi mi się jednak książka, przy której niespecjalnie wysilając mózg, wiem że coś nie gra. W tym wypadku przeszkadzało mi to, że zrobili z osiemdziesiąt-letnich kobiet na elektronicznych wózkach inwalidzkich szajkę morderczyń z sabatową przeszłością, oraz to że ludzie zaręczali się po tygodniu znajomości. I to nie był sporadyczny przypadek, odkochiwali się, zakochiwali, zaręczali i rozwodzili jak na zawołanie. Dodatkowo wiem, że ludzie potrafią być popaprani, ale autorka stworzyła wieś, w której każdy słynął z burzliwej przeszłości, od aborcji, przez narkotyki, po orgie z nieletnimi.

Monika | 2016-02-15
Przeczytana: 2014 rok

Kryminał z humorem.

Malwina | 2015-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2015

A już myślałam, że nasza Agatha wyjdzie za mąż. Kolejna jej przygoda która mnie wciągnęła. Jeszcze bardziej mnie cieszy, że trwają przygotowania do nakręcenia pierwszej części Agathy - już nie mogę się doczekać!

nietoperzyca | 2016-09-08
Przeczytana: 29 grudnia 2014