Okładka książki Agatha Raisin i śmiertelny dług

Agatha Raisin i śmiertelny dług

Autor:
Cykl: Agatha Raisin (tom 24)
tłumaczenie
Tomasz Illg
Something Borrowed, Someone Dead
wydawnictwo
Wydawnictwo Edipresse Polska S.A.
typ
papier
Amanda
6,42 (26 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Wioska Piddlebury na podgórzu Cotswolds wzbogaciła się o nową mieszkankę. Gloria French na pierwszy rzut oka wydaje się miłą i wielkoduszną osobą - pomaga chorym i ubogim, gromadzi fundusze dla lokalnej parafii - ma jednak zwyczaj nieoddawania tego, co pożyczała. Kiedy zatem okazuje się, że została otruta winem z czarnego bzu, mieszkańcy Piddlebury nie popadają w przesadną rozpacz. Członek rady parafialnej, Jerry Tarrant, prosi Agathę, aby wytropiła mordercę. Jak tu jednak skupić się na pracy, kiedy James flirtuje z Toni! Wygląda na to, że Agatha powinna przede wszystkim znaleźć pocieszyciela...

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., 2013

Polecamy

Opinie czytelników
Milka555 | 2013-11-12
Przeczytana: 09 listopada 2013

miły powrót po dłuższej przerwie. Jakby bardziej zamotane, bardziej przekręcone, ale wciąż przyjemne w odbiorze!

Dakota | 2014-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zwykle, czy chcę czy nie, patrzę na książki z przymrużeniem oka. Od czasu do czasu trafi mi się jednak książka, przy której niespecjalnie wysilając mózg, wiem że coś nie gra. W tym wypadku przeszkadzało mi to, że zrobili z osiemdziesiąt-letnich kobiet na elektronicznych wózkach inwalidzkich szajkę morderczyń z sabatową przeszłością, oraz to że ludzie zaręczali się po tygodniu znajomości. I to nie był sporadyczny przypadek, odkochiwali się, zakochiwali, zaręczali i rozwodzili jak na zawołanie. Dodatkowo wiem, że ludzie potrafią być popaprani, ale autorka stworzyła wieś, w której każdy słynął z burzliwej przeszłości, od aborcji, przez narkotyki, po orgie z nieletnimi.

kasia | 2014-11-28

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku