Podziemni

The Subterraneans
8371201796
San Francisco, lata 50-te
monotema

Jack Kerouac, legendarny kronikarz pokolenia beatu, tym razem prowadzi swoje wędrówki przez ukryty, podziemny świat San Francisco lat pięćdziesiątych. Jego mieszkańcy, "podziemni", budzą się do życia nocą, aby włóczyć się mrocznymi zaułkami, słuchać muzyki jazzowej i sycić się marihuaną, alkoholem i seksem. W samym środku tego wiru tli się miłość między Leo Percepiedem, pisarzem i narratorem powieści, a Mardou Fox, młodszą od niego o dziesięć lat czarną kobietą. Gdy Mardou chłodno go porzuca, Leo uświadamia sobie, jak bardzo ją kocha, jak trudno żyć bez namiętności i jak bezsensowne są wszelkie próby wybawienia w akcie pisania.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://antykwariat.tezeusz.pl/150874,kerouac-jack-podziemni.html

magdalena | 2016-03-11
Przeczytana: 11 marca 2016

Książka o trudnej miłości,narkotykach,wszystko w oparach alkoholu w rytmie jazzu. Bardzo duszna opowieść, tętniąca emocjami.

sentymentalna | 2014-12-27

Czytałam dość dawno ale nadal pamiętam klimat tej powieści.

dogdogdog | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017