Dziecko w dawnej Polsce

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
historyczna

Dorota Żołądź-Strzelczyk, absolwentka historii i archeologii na Uniwersytecie im.Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie profesor tejże uczelni, pracuje w zakładzie Historii Wychowania Wydziału Studiów Edukacyjnych. Główne kierunki zainteresowań badawczych: dzieje kultury staropolskiej, dzieje wychowania XVI-XVIII wieku, staropolskie podróże edukacyjne, dzieje edukacji kobiet w Polsce przedrozbiorowej, dzieje dziecka i dzieciństwa XVI-XVIII wieku.

Maria | 2015-07-05
Nesihonsu | 2013-12-27