Klaus Balkenhol. Szkolenie ujeżdżeniowe według zasad klasycznej szkoły jazdy

8 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Schoffmann, Klaus Balkenhol
sport
withloneliness

"Nie sądzę, żeby życie jednego człowieka wystarczyło, aby do końca poznał wszystkie tajniki sztuki jeździeckiej" te słowa Klausa Balkenhola najlepiej potwierdzają klasę tego wybitnego jeźdźca i trenera, który mimo międzynarodowych sukcesów w dyscyplinie ujeżdżenia pozostał zwykłym, skromnym człowiekiem. Na przykładzie kariery jeździeckiej Balkenhola i sukcesów trenowanych przez niego koni, czytelnik zapoznaje się z jedyną w swoim rodzaju koncepcją szkoleniową i otrzymuje dokładne wskazówki, jak krok po kroku osiągnąć najwyższy poziom w ujeżdżeniu. Ta nieszablonowa książka zawiera również przedstawioną równolegle z merytorycznym wywodem - biografię Klausa Balkenhola, ciekawą i barwną opowieść o życiu niezwykłego jeźdźca, trenera i człowieka.

Britta Schoffmann, uczennica Klausa i wieloletnia bliska znajoma całej rodziny Balkenholów, znakomicie wykorzystała tę sytuację, tworząc jedyną w swoim rodzaju książkę, będącą zarazem:
-poradnikiem i biografią
-zbiorem szczegółowych wskazówek, dotyczących najtrudniejszych elementów ujeżdżenia
-prezentacją zaskakujących tez Klausa Balkenhola na temat sportu ujeżdżenia

źródło opisu: Wydawnictwo Galaktyka, Łódź 2009

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Samaneri | 2014-11-26
Przeczytana: 16 września 2013

Przyjemnie czytało mi się tę książkę. Oprócz tego, że można było się dowiedzieć różnych ciekawych informacji o samym autorze - Klausie Balkenholu, książka bogata jest w opis ujeżdżeniowej pracy z koniem, szczegółowo porusza skalę wyszkolenia, uwzględniając każdy jej etap, podając ćwiczenia i pomysły na rozwiązywanie problemów. Klaus Bankenhol podaje metody pracy z końmi zgodne z klasyczną jazdą, która jest fundamentem jeździectwa. W książce jest sporo zdjęć, które ułatwiają czytelnikowi zrozumienie poszczególnych zagadnień. Dokładnie wyjaśnia co i jak, wnikliwy czytelnik może wyciągnąć z niej parę ciekawych sugestii.

Patkahm | 2017-09-19
Na półkach: Posiadam