Narodziny Europy: Korzenie gospodarki europejskiej

Seria: Korzenie Europy
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Origins of the european economy
historyczna

Praca wybitnego historyka amerykańskiego jest syntezą prezentującą narodziny nowej Europy w jej związkach ze światem bizantyńskim, arabskim i barbarzyńskim (spoza dawnych granic cesarstwa rzymskiego). Autor szuka wyjaśnienia pochodzenia średniowiecznej kultury europejskiej, zjawisk i związków ekonomicznych, urbanizacji, sił napędzających handel, powstania i utrwalania się władzy centralnej czasów karolińskich. Praca, wydana przez Cambridge University Press w 2001 roku, jest uznawana w środowisku historyków za otwarcie nowej metodologii w badaniach mediewistycznych

źródło opisu: http://www.tolle.pl/pozycja/narodziny-europy

Ezys | 2015-12-04