Prywatne życie ptaków

Wydawnictwo: Muza
The Life of Birds
8372004528
Kamil

Książka autorstwa popularyzatora wiedzy przyrodniczej, pisarza, podróżnika Davida Attenborough. Tekst ilustrowany wspaniałymi zdjęciami w niezwykły sposób ukazuje życie ptaków, pozwalając nam bliżej zapoznać się z niezwykłym światem tych pierzastych stworzeń.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: MUZA SA

Myślicie ,że jest to kolejna nudna naukowa pozycja ornitologiczna- nic bardziej mylnego. To są plotkarskie opowieści z ptasiego świata -taki zwierzęcy pudelek. Są zabawne, dziwne ,szokujące ,ale nie nudne. Śmiałam się przy zwyczajach godowych ,szokowałam przy regułach w wychowaniu potomstwa , kręciłam z niedowierzaniem głową przy sposobach zdobywania pokarmu, byłam pełna podziwu nad stylem eliminowania rywali.
Autor przystępnie wyjaśnia przyczyny takiego ,a nie innego zachowania danego gatunku ptaków. Czasami wydaje się ono absurdalne, ale ta bezwzględna cwaniara –ewolucja ma w tym swój racjonalny cel i nic nie idzie tu na żywioł ,wszystko służy zachowaniu gatunku.
Czytając uzmysłowiłam sobie, jak piękna, niezwykła jest nasza planeta, ile ma cudownych tajemnic ,które czekają tylko na odkrycie przez takich ludzi jak sir David. Cóż za niezwykły dar snucia opowieści, jaka wiedza i inteligencja.
Podziwiam i chłonę każdą książkę , jak również jego programy telewizyjne.
Jeśli...

Kamil | 2013-10-24

Książka ta to swojego typu przewodnik po świecie ptaków, od mroźnych rejonów arktycznej północy i jeszcze mroźniejszego południowego kontynentu, po równikowe pustynie. Przejrzysty tekst, ładne zdjęcia, połączone z dużą ilością informacji, na pewno nie pozwolą się nudzić i zapewnią udaną lekturę.