Szczecinianie stulecia

Wydawnictwo: Piątek Trzynastego
historyczna

Na czele listy są włodarze miasta, niezależnie od tego, czy nazywano ich prezydentem, burmistrzem czy nadburmistrzem. Z jednej strony nie można porównywać Hakena z Zarembą, gdyż każdy z nich działał w innej epoce, w innych warunkach. Z drugiej strony obaj administrowali miastem w sensie pozytywnym kształtowali jego architektoniczny obraz. Wyniki plebiscytu to także swego rodzaju lista popularności. Przykładem jest tu wysoka pozycja Aleksandra Wolszczana, którego powiązania ze Szczecinem sa podkreślane od niedawna. Prof.Edward Włodarczyk, dziekan Wydziału Humanistycznego US przewodniczący kapituły plebiscytowej

Paprykarz Szczeciński | 2015-08-27
Na półkach