Satanizm w Polsce. Próba analizy zjawiska

Okładka książki Satanizm w Polsce. Próba analizy zjawiska Piotr Szarszewski
Okładka książki Satanizm w Polsce. Próba analizy zjawiska
Piotr Szarszewski Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Akademickie Dialog
2004-01-01
2004-01-01
838950121X
satanizm

Przez całe moje dwudziestoletnie życie miałam wpajane to, że sataniści chodzą po bunkrach, piją krew kotów oraz mordują dzieci. Sięgając po tę książkę, byłam zaciekawiona tym, jak ta idea w ogóle dotarła do naszego kraju i jak ona przez cały czas tutaj działa. Odpowiedź jest prosta: Z zachodu i działa całkiem... całkiem nie wiadomo jak. Wszystko zaczęło się na LaVeyu i jego odpowiednikowi Biblii. Sporo się dowiedziałam na temat niektórych zagadnień, które jak wyżej napisałam, traktowałam jako stereotyp. Co roku na Halloween można zobaczyć wiele obrazków lub wpisów w internecie, które aż "krzyczą" do nas - Halloween to święto satanistyczne. W ramach tego, że w moim świecie nie ma miejsca na bóstwa i "bóstewka", traktowałam to jako typowe podirytowanie kleru oraz osób wierzących. Okazało się, że ich oskarżenia są prawdą, a mało tego - Halloween to jest najważniejsze święto w owej ideologii. Ciekawa książka dla początkujących interesantów satanizmem oraz jego działaniem i nurtami. Na pewno sięgnę po coś innego, aby uzupełnić wiedzę. Te 114 stron wystarczyło, aby zachęcić mnie do dalszego poznawania tego tematu.

• Popularnonaukowe
  • Szatan