Oblężenie

Tłumaczenie: Marek Piaskowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zmierzch świata żywych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Vesper
Siege
zombie, żywe trupy
horror
Rewolwerowiec

Epidemia zombie obraca cywilizację w gruzy. W Teksasie grupa rozbitków znajduje niepewne schronienie w małym miasteczku. Broniąc swojego fortu, muszą stawiać czoło nie tylko hordom umarłych, ale też atakom uzbrojonych bandytów. Katie godzi się w końcu ze śmiercią swojej żony. Poślubia Travisa, którego tymczasem mieszkańcy fortu obwołują burmistrzem, i zachodzi z nim w ciążę. Jenni, jej...

Katie godzi się w końcu ze śmiercią swojej żony. Poślubia Travisa, którego tymczasem mieszkańcy fortu obwołują burmistrzem, i zachodzi z nim w ciążę. Jenni, jej pasierb Jason i Juan – prawa ręka Travisa – tworzą szczęśliwą rodzinę, mimo że Jenni cierpi na zespół stresu pourazowego. Obie kobiety są nieustraszonymi pogromczyniami żywych trupów.

W Oblężeniu mieszkańcy Ashley Oaks ze zdumieniem dowiadują się, że wiceprezydent kraju ocalał i dowodzi resztkami armii Stanów Zjednoczonych. Niedobitki rządu USA mają specjalne plany wobec grupy zdeterminowanych rozbitków…

Oblężenie, zamykający serię Zmierzchu świata żywych trzeci tom autorstwa Rhiannon Frater, przypadnie do gustu nie tylko fanom serialu TV Żywe trupy.

źródło opisu: https://www.facebook.com/pages/Wydawnictwo-In-Rock...(?)

źródło okładki: https://scontent-a-mad.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1...»

McRap1972 | 2015-12-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki, 2015
Przeczytana: 17 grudnia 2015

Ostatnia część cyklu niestety rozczarowuje. Owszem są tu też dobre momenty ale jest ich niestety niewiele. Autorka powiela tu wszystkie błędy z poprzednich części. Dalej nie potrafi tworzyć pełnokrwistych postaci, dalej dialogi są drętwe. Część trzecia jest też bardziej przegadana. Najlepszy fragment to ucieczka z centrum handlowego. To niestety za mało aby dać więcej niż 5/10.
Przeczytać oczywiście można, a jak już przeczytało się dwie poprzednie części, to nawet trzeba.

Fuzja | 2014-01-05

Po lekturze dwóch pierwszych części cyklu Zmierzch świata żywych przyszedł czas na ostatnią. Muszę przyznać, że jest mi niespodziewanie trudno rozstawać się z bohaterami trylogii, która, gdyby ją zekranizować, mogłaby namieszać bardziej niż The Walking Dead.

W poprzedniej książce mieszkańcy Ashley Oaks musieli stawić czoło nie tylko żywym trupom ale także bandzie zdegenerowanych ocalałych, którzy na zgliszczach cywilizowanego świata postanowili rozpocząć budowę makabrycznego królestwa, w Oblężeniu, czyli ostatniej części trylogii po raz kolejny okaże się, że chodzące martwaki nie są jedynym zagrożeniem, jakie czeka na bohaterów. Naprawdę nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów fabularnych, nie mniej jednak autorka miała naprawdę ciekawy pomysł na zakończenie cyklu, musicie mi uwierzyć na słowo.

Zagłębiając się w lekturę Oblężenia momentami zastanawiałam się czy Frater nie przekombinowała zbytnio z pewnymi wątkami, czy nie udziwniła tej historii… Jednak po chwili zdałam sobie...

Amarisa | 2013-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Ale to nowe życie, choć pełne rozpaczy i grozy, niosło ze sobą także nadzieję. Tym bardziej, że umocniony fort dawał wszystkim poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty." (s. 50)

Mieszkańcy fortu w teksańskim miasteczku Ashley Oaks przeżyli wybuch epidemii zarazy zombie oraz poradzili sobie z atakami uzbrojonych i niebezpiecznych bandytów. W forcie zapanował względny spokój. Katie w końcu uporała się z bólem po stracie swojej żony, a teraz wraz z Travisem cieszy się na myśl o tym, że zostaną rodzicami. Mimo przepełniającego ich szczęścia, pełni są obaw, czy sprowadzanie dziecka na świat opanowany przez chodzące trupy jest aby dobrym pomysłem. Jej najbliższa przyjaciółka Jenni, którą darzy siostrzanymi uczuciami, odnalazła szczęście u boku Juana. Razem z nim i jej pasierbem tworzą prawdziwą rodzinę. Niespodziewanie mieszkańcy fortu dowiadują się, że ocalał wiceprezydent Stanów Zjednoczonych oraz że w Madison znajduje się centrum handlowe, na terenie którego schroniła się duża grupa...

Velvet | 2017-03-01
Na półkach: Przeczytane, Zombie
Przeczytana: 01 marca 2017

Przyznaję, że fakt iż "prymitywny lęk przed ogniem" odczuwany przez zombie w tym tomie mnie dobił i niesamowicie zdenerwował, bo niby jak mogą odczuwać lek przed płomieniami skoro nie myślą i nie czują??? To pomimo to pod koniec nie mogłam oderwać się od książki nawet żeby chwycić za kubek z herbatą :) Więc podsumowując - Wynik oceny wahający się podczas czytania pomiędzy 5 a 8 ostatecznie pozostawiam przy 7.

Sławek_82 | 2016-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2016

Dobre zakończenie dobrej serii. Dwa wątki moim zdaniem zostały potraktowane dość powierzchownie, jednak książka ma wszystko to co po powinna mieć dobra przygoda. Gdyby nie 2 część, moim zdaniem najsłabsza, dodałbym na półkę ulubione ;)

grejfrutoowa | 2014-05-28
Przeczytana: 28 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rhiannon Frater to autorka trylogii „Zmierzch świata żywych”. Jej opowieści publikowane były najpierw w Internecie, lecz z czasem zdecydowała się na formę książką. W ten sposób wydała swoje pierwsze powieści. W 2013 roku wydawnictwo Vesper/In Rock pokazało jej twórczość polskiej publiczności.
Katie w końcu uporała się z duchami przeszłości. Jest żoną Travisa i na dodatek jest w ciąży. Ludzie w forcie nie mogą zrozumieć, jak lesbijka może tak nagle zakochać się w mężczyźnie. Nikt jednak nie robi jej już złośliwych uwag na ten temat, bo okazała się być sympatyczną i odważną kobietą. Jej przyjaciółka, Jenni, także układa sobie życie. Jednak sielskie dni w forcie zmierzają ku końcowi. Politycy jednak nie zginęli i nadal mają władzę, a przynajmniej tak im się wydaje. Mieszkańcy fortu nie mogą czuć się bezpiecznie. W niedalekim centrum handlowym znajduje się grupa ocalałych, którzy traktowani są jak śmieci. Trafia tam wbrew swojej woli Jenni. Żołnierze pojmują ją, gdy jej samochód ulega...

iminfectedpl | 2015-12-28

Epidemia z każdym dniem przybiera na sile. Ludzkość coraz bardziej zapomina o człowieczeństwie. To już ostatnie przygody ocalałych w małym miasteczku Ashley Oaks. Po raz kolejny stawiają czoło hordom zombie i bandytom. Do gry wchodzi również wiceprezydent kraju, który nie pozostawi fortu samemu sobie.

Ostatni raz towarzyszymy bohaterom w ich walce o przetrwanie. Rhiannon Frater wyciąga asa z rękawa i postanawia zakończyć trylogie z wielkim hukiem. Efekt końcowy, jest po prostu zachwycający.

Hotel został odbity, o czym była mowa w poprzednim tomie, a miasto powiększa swoje granice, by móc przyjąć nowych ocalałych. Każdy z bohaterów powoli znajduje swoje miejsce na ziemi. Katie z Travisem biorą ślub, a następstwem tego jest ciąża. Natomiast Jenni wraz z Juanem i Jason’em, tworzą szczęśliwą rodzinę. Pomimo zbliżającego się końca, wszystko wydaje się mieć ręce i nogi.

Gdyby jednak tak miało zostać,...

niki666 | 2013-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

27.12.2013 jak tylko przeczytałam o śmierci Jeni to od razu chciałam przestać czytać, strasznie smutno się zrobiło ale zdecydowałam się czytać ją dalej. Koniec mógłby być lepszy..

_encore_ | 2016-10-19
Na półkach: Przeczytane, > TRADYC.
Przeczytana: 2013 rok

Gaua92 | 2017-01-23