Represje wobec Kościoła katolickiego na Dolnym Śląsku i Opol

Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
838907849X
historyczna

Niniejsza publikacja jest owocem konferencji naukowej zorganizowanej przez Oddział IPN i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Wpisuje się ona w nurt badań podejmowanych przez IPN dotyczących różnorodnych form represji wobec Kościoła Katolickiego w Polsce w latach 1945-1989. Prezentuje sytuację i znaczenie oraz doświadczenia Kościoła w naszym kraju w okresie rządów komunistycznych na przykładzie Dolnego Śląska i Opolszczyzny, z uwzględnieniem ich specyfiki.

AsicaA | 2016-07-30
lemOor | 2013-08-18