historyczna

Prace zawarte w niniejszym tomie badają rzeczy pewne i rzeczy niepewne w studiach literackich, to co określone i to co nieokreślone opcji interpretacyjnych, wzorce gatunkowe, związki zachodzące w tekście, jak również złożoność prezentacji. Przyjmując koncepcję struktury za wspólny czynnik określający i/lub punkt wyjścia, eseje badają mechanizmy, które stabilizują lub podważają jej status w teorii, średniowiecznej poezji i dziełach takich twórców, jak: William Shakespeare, John Marston, Wilkie Collins, Arthur Machen, Charles Williams, R. S. Thomas, Iain Sinclair, John Gardner, Iain Banks, Don DeLillo, Jeanette Winterson, Samuel Beckett, Salmon Rushdie, W. G. Sebald, and J. M. Coetzee.

Paszkodnik | 2013-03-09