historyczna

Jeżeli chcesz się udać w fascynującą podróż do Białegostoku, jakiego dotąd nie znałeś, to jest to propozycja dla Ciebie!Przełom z drugiej połowy lat czterdziestych ubiegłego stulecia to nowy etap w historii miasta, które zaczęło zupełnie odmienione wyłaniać się z wojennej pożogi. Nastąpiło zderzenie szalonego tempa urbanistycznego postępu z bogatym światem tradycji, naturalnym rytmem życia na dziewiczych nieraz terenach. Echa tego zderzenia a przemysłu z naturą, postępu z wielokulturowym dziedzictwem mieszkańców Podlasia, widać nawet dzisiaj a w architekturze, specyficznej topografii, nazwach ulic, zabytkach. Białystok jawi się nam jako unikalne miejsce, gdzie teraźniejszość spotyka się z przeszłością, a dwa miasta a jedno współczesne i jedno sprzed ponad półwiecza a stale koegzystują ze sobą. I choć czasami zapominamy o pięknie tego niezwykłego regionu, to często wystarczy tak niewiele, by je poznać!Bogaty materiał źródłowy, przejrzysty układ treści oraz archiwalne fotografie sprawiają, że Białystok sprzed ponad ćwierćwiecza jawi się nam jak żywy! Dzięki publikacji będziesz mógł udać się na spacer szlakiem pierwszych premier teatralnych i kinowych, odwiedzisz nowopowstałe budynki, poznasz ludzi, którzy nadali obecny kształt miastu i będziesz miał okazję porównać je z wyglądem, jaki miało kiedyś! To lektura nie tylko dla mieszkańców Podlasia, ale wszystkich, których fascynuje historyczna prawda ujęta w atrakcyjną formę!

Nocny | 2010-07-30
Na półkach