www.1944.waw.pl

Cykl: www (tom 3)
Wydawnictwo: Sol
Darmowe dodatki Edytuj książkę
wojna, powstanie, hitler

Załóżmy, że w czasy poprzedzające wybuch Powstania Warszawskiego trafia kilkuset współczesnych żołnierzyz początku XXI wieku z nowoczesnym sprzętem, wyszkoleniem i wiedzą. Mają pewien wpływ na rzeczywistość, a także czas, aby starannie przygotować tę jedyną w swoim rodzaju operację wojskową. Czy konfrontacja przeszkolonych i wspieranych przez żołnierzy GROM powstańców z AK z doborowymi jednostkami Wehrmachtui SS okaże się zwycięskaaCzy uda się odmienić los powojennej Polski.

Stokrotka | 2016-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Co by się stało, gdyby 1 sierpnia 1944 roku w Warszawie pojawił się Pierwszy Samodzielny Batalion Rozpoznawczy przeniesiony w czasie z roku 2007? Na ile można byłoby zmienić sytuację, dysponując nowoczesną technologią, taką jak: noktowizory, kamizelki kuloodporne, karabiny z optycznym celownikiem, samobieżne moździerze AMOS z samonaprowadzającymi pociskami przeciwpancernymi, transportery opancerzone – słynne Rosomaki, czołgi PT1 – Twardy? Czy ewentualna wygrana zmieniłaby sytuację polityczną Polski po II wojnie światowej?
Na te pytania spróbował odpowiedzieć Marcin Ciszewski w swojej powieści "www.1944.waw.pl." Przyznaję, pomysł na książkę – znakomity. Realizacja też ciekawa, choć przydałoby się dopracować poszczególnych bohaterów pod kątem psychologicznym. Może staliby się bardziej wyraziści, bo – moim zdaniem - zostali namalowani zbyt grubą kreską. Powieść z przymrużeniem oka i z pewnością bardziej dla mężczyzn niż kobiet. Mimo to przeczytałam ją z przyjemnością i dużym...

książek: 2059
jamczyk | 2016-10-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 31 października 2016

Dalsze wojenne losy bohaterów "www.1939.com.pl", z Powstaniem Warszawskim w tle. Historia alternatywna, trochę naiwna, lecz akcja pędzi do przodu, niczym Luxtorpeda, nie pozostawiając czasu na oglądanie krajobrazów za oknem.

paweł | 2018-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2018

Druga część przygód,Pierwszy Samodzielny Batalion Rozpoznawczy przeniesiony w czasie z roku 2007 w czasy II wojny światowej.
Oczywiście z całym nowoczesnym sprzętem jaki był do dyspozycji,w tamtym czasie.W prawdzie teoria Einsteina,nie wyklucza podróży w czasie,to i tak przychodzą do głowy słowa piosenki
"Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego,
aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego"
No bo czemu nie?
Druga część,troszkę lepsza od pierwszej.

macias | 2014-03-12
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 12 marca 2014

Zdając sobie sprawę z pewnych niekonsekwencji i niezgodności, bardzo wysoko oceniam walory typowo rozrywkowe tego audiobooka. Słucha się doskonale. Polecam wszystkim

Grażyna | 2010-03-01
Przeczytana: 26 marca 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo mi się podobała, choć fantazjowanie z Powstaniem Warszawskim w tle, dla niektórych "obrazobórcze", może być ryzykowne, to miło było czytać.

Ryszard Pałka | 2018-10-28
Przeczytana: 28 października 2018

Dalsze przygody podpułkownika Grobickiego w alternatywnej przeszłości.Czyta się świetnie

koliber | 2012-12-23
Przeczytana: grudzień 2012

Właśnie skończyłam czytać trzecią książkę z tej wojennej serii, czyli "www.1944.waw.pl" i jestem nadal pod ogromnym wrażeniem wszystkich dotychczas przeczytanych części.
Marcin Ciszewski wraz z polskim batalionem NATO przeniesionym w czasy II wojny światowej podbił moje serce na amen. Niezwykle wciągająca fabuła, ani na trochę nie obniżająca poziomu w żadnej z pozycji tej trylogii. Akcja tak interesująco poprowadzona, że niemal każda strona książki zaskakuje czytelnika kolejnym jej zwrotem. Ciekawe grono bohaterów o różnych charakterach. Jednym z ogromnych plusów są rewelacyjnie opisane sceny batalistyczne: wszelkie potyczki, starcia, walki (jak chociażby ucieczka dwójki bohaterów z budynku gestapo na Szucha, czy bitwa o lotnisko Okęcie). Normalnie jakby oglądało się najwyższej klasy film akcji. Wiem, powtarzam się z tym filmem (wspominałam o tym przy poprzednich częściach), ale jeśli czytając te sceny wyobraźnia czytelnika pracuje na najwyższych obrotach, tworząc przed oczami tak...

wikin | 2017-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2017

Autorze, kolejny raz to piszę, jako ochotnik wstąp do wojska. Posłuż tak z rok. Przynajmniej. Coś co się opisuje, trzeba tak zwyczajnie czuć. Wiele nielogiczności. Czy na bazie doświadczeń, Powstanie Warszawskie w ogóle wybuchłoby? A jeżeli tak, to 1 sierpnia? Gdyby książkę nieco poprawić byłaby całkiem niezła. Wiele uproszeń, schematyczne postacie, papierowe. Główni bohaterowie żyją w USA, robią biznesy i nie interesuje ich co się dzieje w kraju pod okupacją?! Ale generalnie czyta się całkiem dobrze.
Zagadka. Ile lat miała Nancy spotykając się z mężem w 2010 roku?

Trochę lepsze od poprzedniego tomu ale żałuję, że przeczytałem tą serię. Mogłem przez ten czas czytać coś innego...

Dobra powieść, nawet lepsza niż pierwsza część. Jak dla mnie największą wadą jest ciężki język i zbyt wielka waga przywiązana do broni, militariów itp.

Marcin Ciszewski odpowiedział na Wasze pytania!

Na początku lutego zbieraliśmy pytania do Marcina Ciszewskiego, jednego z najciekawszych autorów książek sensacyjnych w Polsce. Dzisiaj publikujemy jego odpowiedzi! Dowiecie się jakie książki ma w planie, kogo widziałby w roli Grobickiego, jakiemu reżyserowi powierzyłby ekranizacje swoich książek oraz jaki ma stosunek do historii.

Marcin Ciszewski odpowie na Wasze pytania!

Od dziś do 10 lutego czekamy na propozycje pytań do pisarza. Najciekawsze prześlemy do Marcina Ciszewskiego, a jego odpowiedzi opublikujemy w serwisie. Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki "Krüger. Szakal" z autografem pisarza!