Inny świat. Entropia

Wydawnictwo: Sonia Draga
Entropia
władza
Ag2S

Wyobraźcie sobie świat, nad którym władzę odzyskała natura, gdzie dorośli zamienili się z powrotem w dzikusów, dzieci zaś potworzyły bandy, aby przetrwać, gdzie każdy spacer staje się niebezpieczną wyprawą, a każdy przeżyty dzień urasta do rangi wyczynu. Zapomnijcie o wszystkim, co wiecie, zanurzcie się w Innym Świecie… Od bitwy między Cynikami, Rauperodenem i Malroncją a Piotrusiami upłynęło już kilka miesięcy. Udało się utrzymać kruchy pokój dzięki woli obu stron. Powstała też mocno zhierarchizowana struktura Zjednoczonego Państwa pod władzą Balthazara, a członkowie Przymierza Trojga zajęli w niej ważne funkcje. Bliźniaczki szybko jednak zaczynają podejrzewać, że ktoś próbuje zakłócić ten porządek i zdobyć władzę absolutną. Aby zapobiec katastrofie, muszą odkryć, jakie tajemnice kryje Entropia i kim jest tajemniczy Ggl.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2013

źródło okładki: www.soniadraga.pl

nadzieja1925 | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

„ Entropia to forma narastającego chaosu, niepewności w ruchu.”

Od Wielkiej Bitwy upłynęło już kilka miesięcy. Pokój nadal jest utrzymywany, ale tylko dzięki woli dwóch stron. Królem Cyników jest Balthazar, który rządzi godnie i sprawiedliwie, a Piotrusie radzą sobie bardzo dobrze. Zelia i Maylisa są ambasadorkami Piotrusiów, a Spijacz Niewinności Dojrzałych. Bliźniaczką jednak nie jest jak w bajce, gdyż odkrywają tajemnice, które nie pomagają we wspólnym przymierzu…
Natomiast Matt, Amber i Tobias mieszkają w Edenie i wydawać by się mogło, że wszyscy znaleźli swoje miejsce, ale jednak… Ponad to pojawia się nowy wróg zwany Dręczycielem, który poszukuje czegoś lub kogoś… jest również niezniszczalny i kryje w sobie wielką tajemnicę. Tym samym Przymierze Trojga wraz z przyjaciółmi szuka odpowiedzi na północy… nikt tam nie dotarł i nikt z tego miejsca nie przyszedł, ale wszyscy wiedzą, że to z tego miejsca przychodzą wszystkie niebezpieczeństwa…

Książka jak zawsze wciąga od...

Bastard | 2013-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2013

7/10 – BARDZO DOBRY

Po wielkiej bitwie między Piotrusiami a Cynikami (teraz nazywanymi Dojrzałymi) obydwie strony utrzymują pokój, którego gwarantem jest panujący na ziemiach dorosłych król Balthazar. Jednakże Maylis i Zelia – bliźniaczki pełniące funkcję piotrusiowych ambasadorów – odkrywają, iż po stronie Dojrzałych istnieje frakcja, która pragnie zakłócić istniejący porządek i dokonać zamachu stanu. Na domiar złego z terytorium dawnej Kanady nadciąga kolejne niebezpieczeństwo w osobach niezwykle potężnych i niemal niezniszczalnych Dręczycieli, którzy przeszukują ziemie Piotrusiów w poszukiwaniu czegoś… lub kogoś. Przymierze Trojga postanawia wyruszyć na północ, by rozpoznać nowe zagrożenie i dowiedzieć się kim jest stojąca za nim tajemnicza postać zwana Ggl.

„Entropia” czyli powrót do świata Piotrusiów okazał się przedsięwzięciem zaskakująco udanym. Gołym okiem widać, że Chattam coraz lepiej odnajduje się w gatunku fantasy, a czwarta część cyklu „Inny Świat” nie jest już tak...

kasandra_85 | 2013-11-28
Przeczytana: 2013 rok

Ania | 2015-04-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

W końcu Chattama wrócił do pisania jak w pierwszej części. Po "Jądro Ziemi" myślałam, że kolejna część będzie niewypałem ale na szczęście moje obawy się nie potwierdziły.Wydawało by się, że już wszystko wiemy o Innym Świecie a jednak nie wiemy nic. Wciągająca historia i oby ostatnia część była taka jak ta.

Adam Grochocki | 2014-11-26

Recenzja z bloga zagrywam.blogspot.com

Od wielkiej bitwy minęło kilka miesięcy. Dzieci zwane Piotrusiami oraz dorośli nazywani Dojrzałymi (nazwa uległa zmianie po wojnie; wcześniej nazywano ich Cynikami) próbują żyć w zgodzie i harmonii. Dalej istnieją osady, gdzie nie mieszka nikt z drugiej, nazwijmy to frakcji, ale najważniejsze, że nikt nie skacze sobie do gardeł. Dojrzali okrzyknęli królem pokojowo nastawionego do dzieci Balthazara, a miasto dzieci - Eden do rządzącej rady zaprosili Matta, Tobiasa i Amber. Obie strony starają się ze sobą współpracować, handlować i powoli wymieniać mieszkańców.

Sielanka nie trwa długo, bo pojawia się zagrożenie. W Edenie pojawiają się tajemniczy wędrowcy bez twarzy. Przypominają Rauperodena, który prześladował Matta od samego początku przygody. Wędrowcy nazwani Dręczycielami bez żadnych skrupułów zabijali każdego kto pojawił się na ich drodze. Okazuje się, że poszukują Amber, która wchłonęła Jądro Ziemi. Ich pan o imieniu Ggl pożąda tej...

Aleksander | 2015-08-03
Przeczytana: maj 2015

Po prostu świetna, trudno jest się oderwać od niej.

Felicja | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

Katastrofa sprawia, że Ameryka Północna dzieli się na dwa "państwa": jedno dowodzone przez dzieci nazywanych Piotrusiami i drugie, w którym żądzą dorośli, czyli Dojrzali (nazywani też Cynikami). Przez co mamy wrażenie, że wszystko cofnęło się do czasów średniowiecza, tym bardziej, że to ewidentnie fantasy z magią, dziwnymi stworzeniami itd., itp. Nic dziwnego, że po wczuciu się w ten klimat padające słowo kevlar czy internet wydają się niezmiernie obce.

Książka nie zaskoczyła mnie niczym niezwykłym. Ot, lekka historia nastolatków próbujących uratować świat przed zagładą i pogodzić na nowo dorosłych i dzieci. Napisana ciekawie, ale mało nowatorska.

wilu30 | 2014-03-31
Przeczytana: 31 marca 2014

Nasz wykreowany świat fantasy jest ciekawy jak w poprzednich częściach, autor czerpie całymi garściami z bogatego dorobku beletrystyki. Jednak powtarzające się schematy przez te kilka tomów powodują, że człowiek może się spodziewać tego co nastąpi w dalszym ciągu - takie jest moje subiektywne odczucie. Maxime Chattam potrafi budować napięcie i zawsze odnajdziemy ten element grozy. Wszakże nie bez powodu został ochrzczony złotym dzieckiem Francuskiego suspensu.

Ania | 2015-02-27
Na półkach: Przeczytane, Maxime Chattam
Przeczytana: 27 lutego 2015

Można wciągnąć czytelnika do lektury, gdy wydaje się że wszystko już wyjaśnione? Widać można :)
Podekscytowana przed przeczytaniem "OZ"

Aga | 2014-09-09
Przeczytana: sierpień 2014

Czwarta część opowieści wciąga, pojawiają się nowe wątki. Czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Czekam na kolejną część :)