Smak miłości Jak kochać świadomie i bez lęku

Okładka książki Smak miłości Jak kochać świadomie i bez lęku Osho
2013-11-20
2011-01-01
Paweł Karpowicz
duchowość miłość

Czytając ją moja miłość do partnera nabierała jeszcze większej dojrzałości, nie ze wszystkim się zgadzam i nie wszystko chciałabym zastosować ;) ale pozwala zrozumieć naturę człowieka, istotę miłości i jej potrzeb. Polecam.

Książka do której się wraca w różnych sytuacjach. Miłości, które zaznajemy są tak inne, że zawsze pojawi się wątpliwość, którą przy pomocy tej książki chcemy rozwiać.
Aktualnie ex mi ją zabrał i trochę poturbował. Leży zniszczona u jego kumpla. A ja chyba nie potrzebuje jej już tak jak kiedyś. Faktycznie pomogła osiągnąć mi miłość, której szukałam i chciałam budować.

Książka bardzo dobra. Przedstawia świeże i piękne podejście do miłości, związków między ludźmi. Otwiera umysł.

Idealna książka dla osoby od razu po rozstaniu! Daje spojrzenie na sytuacje z innej strony.

Jak do tej pory po takie książki sięgałam bardzo rzadko bo powiem szczerze kojarzyły mi się z mało interesującymi poradnikami jednak w przypadku tej jest zupełnie inaczej. Książka uważam jest dobra zarówno dla osób będących w związku jak również dla tych po rozstaniu lub co jeszcze nie znalazły odpowiedniej osoby, dzięki tej książce możemy spojrzeć inaczej na związek zobaczyć co mogłoby nas w nim wzmocnić, ale szczególnie jak zmienić swoje nastawienie do miłości nie tylko do drugiej osoby, ale do siebie. Nie powiem, że ze wszystkimi się w tej książce zgadzam bo mam lekkie zastrzeżenia co do romansów i tego jak autor je opisał jednak wiem, że to wynika z moich poglądów i przekonań. Dlatego jeżeli lubicie książki o takiej tematyce to zachęcam do przeczytania.

Książki Osho są mądre, ale... Być może to z powodu faktu, że w tej pozycji nie zgadzam się z autorem w zbyt wielu kwestiach, więc prawdopodobnie przestanę sięgać po Osho. W kwestii kobiet i dzieci zdecydowanie nasze poglądy się rozmijają.

Książka, która nauczy nas jak kochać. Jednak nie ze wszystkimi naukami Osho się zgadzam stąd też ta ocena. Wiele z tej książki dobrych rad wyciągnęłam. Myślę, że warto ją przeczytać za nim stworzy się bliską relacje z drugim człowiekiem. Dzięki książce uda nam się zrozumieć, że druga osoba nie jest naszą własnością i należy dać jej wolną przestrzeń. Uświadomi nam między innymi ,że nic nie jest trwałe i z pewnymi rzeczami należy się pogodzić aby nie cierpieć. To są tylko przykłady a zapewniam was ,że wiele dobrego z tej książki można wyciągnąć.

Książka dobra, jednak wiele w niej treści z innych pozycji Osho. W zasadzie po przeczytaniu "Zdrowie emocjonalne" i "Miłość, wolność, samotność" nic nowego nie wniosła.

W tej wyjątkowej książce Osho przełamuje wszelkie paradygmaty dotyczące miłości. Ukazuje iluzoryczność naszego stereotypowego i przesiąkniętego społecznymi nawykami postrzegania tej najpotężniejszej energii Wszechświata. Uczy nas nowego spojrzenia na miłość, w którym nie ma ona prawa bytu, jeśli nie opiera się na pełnej wolności. Autor subtelnie kieruje naszą uwagę do naszego wnętrza, gdzie kryją się wszelkie odpowiedzi. Zachęca nas do przyjmowania i odczuwania wszelkich emocji, które pojawiają się każdego dnia w naszym życiu. Bez oceniania i negowania. Osho zwraca uwagę na jedną, bardzo istotną kwestię – miłość i nienawiść są nierozłączne, są jedną i drugą stroną tej samej monety.

Kolejna część mistrza Osho. Ta część daje wskazówki i rady jak kochać świadomie i bez lęku. Książka do której się wraca.

• Poradniki
  • Rozwój osobisty