Dudziak

Detektyw Rutkowski. Prawdziwa historia

Wydawnictwo: Helion
Kaskaderka016

Człowiek-legenda polskiej kryminalistyki odtajniony! Rutkowski - to nazwisko budzi kontrowersje. Najbardziej rozpoznawalny z detektywów wciąż wywołuje skrajne emocje wśród milionów Polaków. To człowiek wyrazisty, bezkompromisowy, odważny i lubiący ryzyko. Kocha rozgłos i kobiety. Bryluje w mediach i czuje się w nich jak ryba w wodzie, mimo ich nieustającej krytyki. Jaki naprawdę jest...

Człowiek-legenda polskiej kryminalistyki odtajniony!

Rutkowski - to nazwisko budzi kontrowersje. Najbardziej rozpoznawalny z detektywów wciąż wywołuje skrajne emocje wśród milionów Polaków. To człowiek wyrazisty, bezkompromisowy, odważny i lubiący ryzyko. Kocha rozgłos i kobiety. Bryluje w mediach i czuje się w nich jak ryba w wodzie, mimo ich nieustającej krytyki. Jaki naprawdę jest Krzysztof Rutkowski? Która część jego medialnego wizerunku jest prawdą, a która kreacją?

Książka jest owocem długich godzin szczerych rozmów, które autor odbył z najsłynniejszym polskim detektywem. Poznaj środowisko, w którym dojrzewał. Przeczytaj o akcjach, które przyniosły mu sławę, pieniądze i wdzięczność setek osób. Zajrzyj za kulisy jego najgłośniejszych spraw, o których dotąd nigdy nie mówił tak otwarcie.

W słowniczku polsko-rutkowskim znajdziesz kultowe już zwroty, którymi detektyw posługuje się na co dzień. Chcesz się dowiedzieć, dlaczego lepiej być kozakiem niż leszczem, do czego służy kwadrat, skąd w domu Rutkowskiego wzięły się pozłacane krzesła i z czego składa się Zestaw Rutkowskiego?

źródło opisu: https://www.bron.pl/ksiazka-detektyw-rutkowski-prawdziwa-historia

źródło okładki: https://www.bron.pl/ksiazka-detektyw-rutkowski-prawdziwa-historia

izabela81 | 2014-08-07
Na półkach: Przeczytane, 2014 rok
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Krzysztof Rutkowski wzbudza skrajne emocje. Jedni są pod wrażeniem jego umiejętności i sposobu działania, inni nazywają go mitomanem, za którym nie stoi nic prócz dobrego PR. Sama mam mieszane odczucia co do osoby Rutkowskiego. To człowiek bezkompromisowy, odważny, lubiący ryzyko, który kocha media, kobiety i sławę (przez niektórych nazywany "lansiarzem"). Mi podoba się, że otwarcie mówi, że lubi blask fleszy, blichtr i sławę. Nie każdy ze znanych osób potrafi się do tego przyznać. Z pewnością nie jest to postać bezbarwna.

Jest to książka napisana w formie wywiadu. Rutkowski wspomina podwórkowe zabawy w milicjantów i złodziei, pierwsze (i ostatnie) lanie od rodziców, pierwsze miłości i wielką karierę. Wspomina swój 9-miesięczny pobyt w areszcie, to jak został posłem, czy liczne związki z kobietami. Nie zabrakło również fragmentów dotyczących Madzi z Sosnowca jak i afery paliwowej.

Na końcu został zamieszczony słowniczek polsko-rutkowski, w którym detektyw udziela rad na takie...

Adam Łęgowski | 2014-04-11
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Przeczytałem, dostałem to, czego się spodziewałem. Postać Rutkowskiego jest tutaj przedstawiona dokładnie tak samo jak zawsze i wszędzie do tej pory. To po prostu taki typ człowieka. Megaloman, zakochany w sobie, charakterny,maksymalnie wykorzystuje potęgę mediów, ma swój charakterystyczny styl, wygląd, metody pracy. Showman jak się patrzy, zmieniający kobiety jak rękawiczki. Czy to moralne, czy przyzwoite, to już każdy sam musi ocenić. Zgadzam się, że niektóre pytania zawarte w książce są wyjątkowo śmieszne, czasami zupełnie nie pasują do omawianego tematu, który jest nagle zmieniany, a potem następuje powrót do wątku. Generalnie jednak całościowo jest dobrze, czyta się szybko. Opisy akcji na mnie akurat nie zrobiły większego wrażenia, nic wielkiego w tym nie ma. Zastanawiają mnie za to prawne aspekty tego typu działalności, wszystko to jest mocno na granicy prawa, niejednokrotnie na pewno granica ta jest przekraczana, ponieważ pewnych informacji takie osoby nie mogą zdobyć...

Damian | 2018-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Mój wujek handluje węglem - na wsi.
Ma kupę kasy, lubi młode dziewczyny i ma fajny samochód. Przeżył różne rzeczy - i straszne i śmieszne.
Jak napiszę o nim książkę, przeczytasz? Zapłacisz za nią?

No właśnie...

Podobnie jest tutaj.
Rutkowski na jednej ze stron sam przyznaje, że "ludzie chcą się go poradzić, usłyszeć oczywiste rzeczy, które w jego ustach wcale nie są dla nich banałami"
Taka jest ta książka - banalna. Masa pytań jest tendencyjna. Okraszone jest to zdjęciami w pozach, jakie przyjmują gimnazjaliści, gdy pierwszy raz założą garnitur - BigBossMadaf××aGangsta w czarnych łokularach, z pistoletem i komórką.
Na końcu poradnik: żeby zamontować blokadę skrzyni biegów w samochodzie i nie trzymać pieniędzy w zamrażalniku.
A jeżeli chcesz zabić własne dziecko, to najkorzystniejszej dla Ciebie, jeżeli zrobisz to w ciągu pół roku po urodzeniu go - poważnie!

tifa | 2015-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka ciekawa, czytało mi się ją błyskawicznie. Krzysztof Rutkowski jest postacią barwną, wyjątkowo lubi blask fleszy i kamer. Natrafiłam jednak na pewną nieścisłość. W pewnym rozdziale bandyta mówi do bohaterki, że jej syn zobaczy nagranie z taśmy, a kilka stron później widnieje informacja, że po zakończeniu sprawy bohaterce i jej mężowi urodziło się pierwsze dziecko.

marta_zaplocka35a | 2013-10-15
Przeczytana: 15 października 2013

Skończyłam ją czytać dzisiaj w autobusie. Wbrew mojemu negatywnemu nastawieniu uważam, że warto było sięgnąć po tę pozycję. Bardzo podoba mi się język użyty do napisania książki. W trakcie czytania występuje spora dynamika. Książka ma wiele odniesień do historii. Jest w niej też dużo archiwalnych zdjęć. Niewątpliwie najmocniejszym elementem jest rozdział opisujący akcje.
Nie daję maksymalnej oceny z prostego powodu - po przeczytaniu czuję niedosyt.

jadwigapytl | 2014-01-11
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Zupełnie nie zgadzam się z Pshemko.
Pytania są zróżnicowane, zależnie od rozdziału i dobrze to współgra.
Do tego świetny opis akcji i napisany z pomysłem słownik Polsko-Rutkowski. Mi książka się podobała.

PS - wskazówka dla użytkownika: Pshemko - Nie piszemy "tą książkę" tylko "tę książkę". Jak widać, czasem łatwiej jest krytykować niż napisać poprawnie trzy zdania;)

piotr | 2018-01-20

Na początku byłem nastawiony sceptycznie do tej książki ale miło się zaskoczyłem.Postac Rutkowskiego budzi różne emocje ale nie można mu odmówić tego że pomógł wielu osobom.To że lubi być wszędzie i kreuje się na gwiazdę akurat mi się nie podoba ale taki już jest.Ksiazke czyta się szybko i fajnie, polecam

Yanko | 2014-01-10
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Wywiad bardzo infantylny. Pytania typu: czy śpiewa Pan przy goleniu?, czy śpi Pan w dzień?, jak wyobraża Pan sobie Jezusa? kompletnie rozkładają tę książkę. Gdyby nie opisy spraw prowadzonych przez detektywa byłaby kompletna klapa.

spiderek82 | 2018-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2018