Okładka książki Walizka pełna gwiazd

Walizka pełna gwiazd

Autor:
Cykl: Sklepik Okamgnienie (tom 1)
tłumaczenie
Marzena Radomska
Una valigia di stelle
wydawnictwo
Olesiejuk
typ
papier
Justyna
7,22 (27 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Słyszeliście może o cudownej lampie Aladyna? Szklanych pantofelkach Kopciuszka? A o latającym dywanie? I myślicie, że magiczne przedmioty istnieją tylko w baśniach? Wobec tego jesteście w błędzie! Ale żeby się o tym przekonać, musielibyście poznać malowniczą wioskę położoną w samym sercu Szkocji, w której ma zostać otwarty tajemniczy sklep… Pieczę nad nim po raz pierwszy od wielu lat będzie sprawować rodzina Lilych i właśnie dlatego do Applecross przybywa pan Locan ze swoją córką – Aiby. Tymczasem Finley McPhee dowiaduje się, że z powodu licznych nieobecności będzie musiał powtarzać klasę i za karę w czasie wakacji wielebny Prospero przydzieli mu różne obowiązki. Pewnego dnia, kiedy chłopak zastępuje miejscowego listonosza, natrafia na dziwny list, który na zawsze wszystko odmieni.

źródło opisu: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoolesiejuk.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Przeszukiwałam księgarnie internetowe tak bez celu, chciałam sprawdzić tylko czy jest coś ciekawego. Nagle moim oczom ukazała się przepiękna okładka oraz interesująca zapowiedź książki autorstwa Pierdomenico Baccalario pod cudownym tytułem „Sklepik okamgnienie”. Moja intuicja oszalała i podpowiadała nieustannie, tak, tak, tę książkę trzeba kupić do biblioteczki mojej córeczki, która niestety jeszcze nie umie czytać, jeszcze… Jak pomyślałam tak tez zrobiłam i dzięki tej decyzji miałam ogromną przyjemność wkroczyć w cudowny świat fantazji.

Autor przenosi nas właściwie do całkiem zwyczajnej miejscowości Applecross w Szkocji, gdzie głównym zajęcie młodego bohatera tej książki jest ucieczka ze szkoły na ryby. Łatwo można się domyśleć że to „hobby” szybko wychodzi na jaw i oczywiście pociąga za sobą odpowiednie konsekwencje, niestety niezbyt miłe dla Flyna. W ramach kary za wagarowanie chłopiec wykonuje różne prace w miasteczku i jedną z nich jest praca w zastępstwie za chorego listonosza....

Anna-mojeksiążki | 2013-12-09
Przeczytana: grudzień 2013

Wydanie tej książki podbiło moje serce i oczy – fantastyczne! Cudowna okładka, wewnątrz przepiękne rysunki – rewelacja! Książka i dla dzieci, i dla dorosłych – lubię takie :) Najpierw testuję na sobie, a potem podsuwam swoim dzieciom.

Pierdomenico Baccalario przenosi nas do Szkocji, gdzie poznajemy Finley’a McPhee, chłopca mieszkającego w maleńkim miasteczku Applecross. Miasteczko jak miasteczko, niby nic specjalnego, do atrakcji należy chodzenie na ryby. Finley uwielbia to zajęcie, co odbija się na jego szkolnej frekwencji.
Wagary jednak niosą za sobą wiele konsekwencji. O jego sytuacji dowiadują się rodzice i proszę wielebnego Prospera o nałożenie kary na ich syna. Finley wykonywał za karę różne prace, w końcu został pomocnikiem listonosza. Praca nudnawa, jednak przyniosła mu i niespodziankę. Dzięki temu zajęciu poznał Aiby Lily. Dziewczynka zrobiła na nim ogromne wrażenie. Okazało się, że dawno temu mieszkał tutaj jej dziadek, który zginął na statku. Rodzina Aiby wróciła do miast...

Viconia | 2014-02-01
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Witajcie w Applecross, miasteczku, gdzie nic ciekawego się nie dzieje. Tutaj właśnie mieszka nasz główny bohater, Finley Mc Phee. Jedyna przyjemność jaką odnajduje, to eksplorowanie okolicy, wraz ze swoim psem Gałganem. To hobby w bardzo pokrętny sposób prowadzi go pod drzwi rodziny Lilych, gdzie poznaje Aiby i jej ojca Locana. Przymierzają się oni do otwarcia swojego Sklepiku Okamgnienie. Tylko, jak się szybko okaże, nie jest to zwykły sklepik. Kupicie tam między innymi pająka reperatora, spodnie z żywej wełny, które same chodzą, proszek usuwający wspomnienia, kij podróżny, latający dywan, czy pelerynę niewidkę. Zapewniam Was, że w owym sklepiku znajdziecie o wiele, wiele więcej magicznych przedmiotów. Jest to podróż, w która zdecydowanie warto się wybrać.

Powiem Wam, że w tej książce można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Trochę przyciągało mnie nazwisko autora, bo ja jak zwykle jestem z bestsellerowymi autorami do tyłu, więc Baccalario nic wcześniej nie czytałam. Ale to nie b...

Książeczki | 2014-03-30
Na półkach: Przeczytane, Olesiejuk

Wystarczył mi jeden rzut okiem na okładkę tej książki i już wiedziałam, ze muszę ją przeczytać. Dlaczego? Przede wszystkim zachęcił mnie ten tajemniczy tytuł. Byłam strasznie ciekawa co też się pod nim kryje. Poza tym szata graficzna okładki także sprawiła, że moja wyobraźnia zaczęła pracować na pełnych obrotach. I na koniec - autor. Pamiętacie serię "Na tropie sensacji"? Tamte powieści były genialne, więc koniecznie musiałam poznać również i tą.

Tym razem przeniesiemy się do samego serca Szkocji. Do sennego miasteczka o nazwie Applecross. To właśnie tam mieszkał Finley Mc Phee. Trzynastoletni chłopiec, który uwielbiał szwendać się po plaży w poszukiwaniu nietypowych rzeczy. Marzył o odnalezieniu listu w butelce. I choć wiedział, ze takie rzeczy zdarzają się raczej w powieściach, a nie zwykłym, życiu i tak stale go wypatrywał. Finley nie wyróżniał się spośród swych rówieśników niczym wyjątkowym. Miał starszego brata, którego uważał za "kompletnego tumana" oraz wier...

Finley Mc Phee mieszka w Applecross, w Szkocji. Nie jest prymusem i interesuje się jedynie łowieniem ryb. Szkoła jest dla niego jedynie zmarnowanym czasem. Zbliżają się wakacje, jednak Finley postanawia rozpocząć je wcześniej. Kiedy wraca do domu zastaje tam zdenerwowanych rodziców i dyrektorkę szkoły. Dowiaduje się, że ilość jego nieobecności jest zbyt duża i musi powtórzyć rok. Jego starszy brat nie ukończył nauki, jednak po nim nikt się tego nie spodziewał.

Ojciec postanawia, że chłopiec będzie pracował. Za darmo. Wszystkie początkowe prace mu nie wychodzą. Dopiero, kiedy zastępuje listonosza, w jego życiu zaczyna się coś dziać. List do tajemniczej rodziny Lilych przykuwa jego uwagę. W miasteczku nie ma nikogo takiego, a sam adres nic mu nie mówi. Dzięki znajomości geografii ojca trafia na miejsce.

Spotyka tam najładniejszą dziewczynę, jaką widział w życiu. Aiby mówi mu, iż jej rodzina otwiera niedługo sklepik. Finley zauważa, że od czasu pojawienia się rodziny w mieście, dzieją...

Agnieszka | 2013-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2013

Bezbłędny, wciągający od pierwszej strony. Miło znaleźć się w świecie magii i znów pomnieć sobie magię Kluczy Ulysses'a Moore'a:d Jak zawsze piękna szata graficzna. Polecam gorąco fanom baśni, bajek i magii. Świetny prezent.

Sikamikanico | 2013-12-20
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Najlepszy w tej książce jest tytuł. I ma ładną okładkę

Olka | 2014-08-05

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica