Reporter wojenny. Tajemnica Enigmy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
837298820X
historyczna

Nawiązując do tez zawartych w pierwszym tomie oficjalnej historii wywiadu brytyjskiego British Intelligence in the Second World War, nie należy się, więc dziwić, że niektórzy rodacy Churchilla wbrew oczywistym faktom przez długi okres czasu próbowali udowodnić, że tak naprawdę to tylko Anglicy byli twórcami tego sukcesu. Obiektywnie trzeba przyznać, że na szczęście nie wszyscy tak uważali. Ostatecznie, nie tylko Amerykanie, ale nawet synowie dumnego Albionu przyznać musieli, że jednak nie oni byli pierwsi w walce z maszynowymi szyframi Enigmy.

Alf | 2014-03-11
Na półkach: Przeczytane, historia, 2014