Arabski narzeczony

Cykl: Saga Arabska (tom 1)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
romans, saga arabska
Justyna

Osiemnastoletnia Dorota zakochuje się w przystojnym doktorancie informatyki, nie bacząc na to, ze jej wybranek jest... Arabem. Chłopaka nie akceptuje ani jej matka, ani otoczenie. Kiedy Dorota zachodzi w ciążę, Ahmed jej się oświadcza... Nie mam najmniejszych wątpliwości, że tego chcę i że ten mężczyzna jest właśnie tym jednym jedynym, wymarzonym księciem z bajki. Ahmed bierze mnie na ręce i...

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że tego chcę i że ten mężczyzna jest właśnie tym jednym jedynym, wymarzonym księciem z bajki. Ahmed bierze mnie na ręce i zanosi do sypialni. Przytłumione światło rzuca blask na wielkie łoże. Powoli ściąga ze mnie piękną wieczorową suknię, tak jakby nie chciał jej uszkodzić lub pragnął przedłużyć tę chwilę w nieskończoność. Znów brakuje mi tchu i kręci mi się w głowie. Płonę z namiętności i najchętniej rzuciłabym się na niego w dzikim szale. On zaś delikatnie całuje moją szyję i podąża w pieszczotach w dół.

źródło opisu: Ringer Axel Springer, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Aleksandra | 2016-05-06
Przeczytana: 06 maja 2016

Czytadło i tyle.

Dunya | 2014-09-14
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

No, cóż... Dziwna pozycja, po którą zapewne zniechęcona negatywnymi opiniami czytelników nigdy bym nie sięgnęła, gdybym nie dostała wszystkich części w prezencie.

Historia stworzona przez autorkę wciąga.
Jest głupkowata jak mało co, ale wciąga, bo czyta sie bardzo lekko z prostego powodu - trudno uwierzyć w te wszystkie katastrofy, które spotkały Dorotę i przez to zupełnie nie da się w nie wczuć.
Takie rzeczy oczywiście się zdarzają, ale nie jednej "przykładowej" rodzinie arabskiej.
Jeżeli ktoś szuka w książkach gwałtów, stosunków kazirodczych, okropnych teściowych, brutalnych scen przemocy w rodzinie, sprzedaży żon, molestowania dzieci, agresywnych mężów, fanatyków religijnych, zarażonych AIDS przez akt seksualny z czarnoskórym niewolnikiem w wieku 12 lat i tej samej płci, stosunków ze zwierzętami, poronień dzieci z gwałtu przez niepełnosprawnego spowodowanych innym gwałtem, i wiele więcej to po co sięgać po książki o mafii?
Wszystko w obrębie tej jednej rodzinki!
W pewnym...

Ewelina Augustynek | 2013-12-03

nie zgadzam się że wypuszczając tą serię naciągają ludzi. Każdy kto wcześniej przeczytał książki Tany Valko wiedział po opisie że to ta sama książka. Cena 129 zł za wszystkie książki nie jest w sumie taką straszną kwotą. 4 tomy Tany, kosztują 141zł, i nie przeszkadza mi, że zostały podzielone na 20 części. W sumie autorka musiała wydać zgodę.

Dżuliette Piotrowsky | 2013-10-30
Przeczytana: 30 października 2013

Książka o dosyć ciekawej tematyce, jednak moim zdaniem niezbyt warta przeczytania. No nie zachwyca.

mariola3108 | 2013-10-28

Zachęcona reklamą kupiłam trzy pierwsze części (z dwudziestu) tej serii i jestem zbulwersowana tym, co zrobił wydawca. Mianowicie to nie jest żaden "Arabski Narzeczony" i kolejne części "Zdrada" i "W Trypolisie", tylko każda z nich to 1/5 cz. książki pt. "Arabska Żona". Po prostu wydawca zmienił tytuły książek, podzielił serię 4 książek (tj. Arabska Żona, Arabska Córka, Arabska Krew i Arabska Księżniczka)na 20 części i sprzedaje jako inne powieści Tanya'i Valko. Tyle, że 1 gruba książka (ok.500 stron) pod pierwotnym tytułem kosztowała ok 30zł, a ta sama treść podzielona w odcinkach prawdopodobnie 5, pod zmienionymi tytułami i w dodatku ze zmienioną okładką w celu jeszcze bardziej perfidnego wprowadzenia czytelnika w błąd, kosztować będzie 10zł za sztukę. Wróć - pierwsza broszurka była za 99 gr. Uważajcie więc drodzy czytelnicy, bo jeśli nową serię kupią Ci, którzy już tę sagę znają, to będą rozczarowani. Tym oto sposobem mam na półce serię "Arabską" składającą się z 4 oryginalnych...

ewel70 | 2013-10-16
Przeczytana: 15 października 2013

Ciekawa, współczesna opowieść o nastolatce, która pod wpływem silnego uczucia miłości za sprawą jednej namiętnej nocy musi stawić czoła dorosłości i ciężkiemu- czasem wcale nie barwnemu życiu.

Książkę przeczytałam jednym tchem "od dechy do dechy".
Polecam.