Książka Roku 2018

Dzień jak dzień

Tłumaczenie: Radosław Januszewski
Cykl: Dr David Hunter (tom 1.5)
Wydawnictwo: Amber
Just Another Day
opowiadanie, David Hunter
Ag2S

Doktor David Hunter skłania zmarłych do zwierzeń w literackich thrillerach, które poruszają najgłębsze emocje milionów czytelników.

Po raz pierwszy publikowane opowiadanie z doktorem Hunterem.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

W końcu udało mi się przeczytać to krótkie opowiadanie i szczerze mówiąc, wiele dotąd nie straciłam. Chyba jestem zbyt mało romantyczna na takie opowiastki ;) Wolę rozkładające się zwłoki i śledztwa. Mając już w ręku kolejny tom o doktorze Hunterze ciężko jest mi docenić możliwość ponownego spotkania z głównym bohaterem, jaką dał nam autor tworząc to opowiadanie. Ot taki krótki przerywnik w oczekiwaniu na kolejną część. Ciężko ocenić, bo właściwie nic ciekawego w tym opowiadaniu nie ma, możne sięgnąć jedynie dla samego Huntera - kolejny element układanki z jego przeszłości wskoczył na swoje miejsce. Ale bez tych informacji też można żyć, więc specjalnie nie namawiam.

Beata | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Króciutkie opowiadanie z Davidem Hunterem w roli głównej. Nie wnosi nic nowego do całości cyklu. Poznajemy tylko sytuację w jakiej doszło do poznania Davida i jego żony Kary.

lacerta | 2015-05-30
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 29 maja 2015

Nic nadzwyczajnego. Opowiadanie to ciekawy dodatek do książki, sposób na trochę inne spojrzenie na dr Huntera. Mnie jakoś nie urzekło, było nijakie i mało interesujące - ot, zwykły dzień Davida.

Roland | 2014-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Króciutkie opowiadanie ze słynnym antropologiem Davidem Hunterem. Bardziej sama historia dotyczy życia prywatnego doktora Huntera niż rozwiązywanej sprawy. Jeśli chodzi o samą sprawę to w porównaniu do wcześniejszych książek Becketta jest ona naprawdę łagodna, bez żadnej makabry.

Otóż cała akcja rozgrywa się podczas Wigilii. David Hunter będąc na przyjęciu u przyjaciół wyszukuje tajemniczej blondynki, do której wcześniej nie miał okazji się odezwać. Jednocześnie z drugiej strony rozpamiętuje poranne wydarzenia. Przed samym przybyciem na przyjęcie pomógł rozwikłać tajemnicę śmierci starszej pani, którą znaleziono na chodniku z wgłębionym fragmentem kości czołowej. Szybko znaleziono podejrzanego, lokalnego pijaczka. Jak naprawdę zginęła starsza pani? Kim jest tajemnicza blondynka na przyjęciu u przyjaciół Huntera?

Ot taka krótka historyjka na jeden raz. Bardziej cała historia skupia się na życiu prywatnym doktora Huntera, a raczej dokładnie na jego przeszłości. W przypadku...

Thadeus | 2018-04-13
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

Te opowiadanie zawarte w drugim tomie jako swojego rodzaju dodatek przynosi nam garść dalszych informacji na temat tego czym zajmuje się główny bohater i wątku z jego życia prywatego. Polecam tym, którzy zapoznali się już z książkami z tego cyklu, a nie czytali tegoż opowiadania :)

VenusInFur | 2014-03-17
Przeczytana: 17 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Hunter opowiada"

„Dzień jak dzień” to czternasto- i pół stronicowe opowiadanie, zamieszczone jako miły gratis do powieść „Szepty zmarłych”. Jego lektura zajmuje dosłownie 5-8 minut, ale jest ono świetnym uzupełnieniem cyklu powieści o jednym z najsłynniejszych w historii gatunku bohaterze – antropologu sądowym, Davidzie Hunterze. Opowiadanie łączy w sobie to, co charakterystyczne dla Becketta – wątki osobiste Huntera autor sprawie zsyntetyzował z motywem zabójstwa (w tym przypadku domniemanego). Dobrze skrojony epizod z życia uczuciowego bohatera, czyni z niego osobę z krwi i kości, w powieściach rzadko możemy go oglądać w chwilach typowo osobistych uniesień. Cieszę się, że Beckett napisał to opowiadanie. W końcu możemy lepiej poznać tragicznie zmarłą żonę doktora, Karen, a także wyobrazić sobie Huntera jako kochającego partnera, a nie kojarzyć go tylko i wyłącznie z trupim odorem. Oczywiście, oceniane opowiadanie wpasowuje się w nurt prozy uprawianej przez Becketta, mimo iż...

beata83 | 2014-03-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014 rok
Przeczytana: 02 marca 2014

Tęskniąc za kolejną książką Becketta i szukając informacji nt. terminu jej powstania, natrafiłam na jego krótkie opowiadanie. Skupia się ono na śledztwie w sprawie śmierci 70 letniej kobiety oraz historii poznania przez Davida Huntera przyszłej żony Kary. Na tak niewielu stronach nie jest możliwe przekazanie wielu interesujących treści, jednakże jako wielbicielka stęskniona twórczości Becketta jestem zadowolona, że chociaż kolejne dziesięć minut mogłam spędzić z moim ukochanym antropologiem sądowym.

Blondynaaa | 2014-04-17

Krótkie opowiadanie dołączone jako dodatek do książki. Nie bardzo wiem czy jest się czym zachwycać , gdyż w owym czternasto i pół stronnicowym opowiadaniu nic się tak naprawdę nie dzieje. Chyba że to zapowiedź kolejnej części?;)

Katarzyna | 2016-10-14
Przeczytana: 12 października 2016

To lekkich rozmiarów opowiadanie, to dwa w jednym. Jest tutaj trochę z życia zawodowego Huntera i z życia prywatnego. Dla osób, które nie znają ani postaci, ani autora, może stanowić zachętę do przeczytania innych książek z cyklu.

Angelika | 2015-01-05
Na półkach: Przeczytane, Simon Beckett
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Jestem ogromną fanką Simona i nie przeszkadza mi fakt, że dodał ,,książeczkę'', która ma kilkanaście stron. Chyba logiczne, że taka powieść nie będzie miała wielu ważnych szczegółów i za nim człowiek zacznie czytać to już skończy, więc zbytnio nie wciągnie.
Uważam, że jest to super uzupełnienie serii z Davidem Hunterem, a słabe opnie mogą wynikać z faktu, iż jest to za krótkie i pewnie dla niektórych nielogiczne, niezrozumiałe czy bezsensu. To jest tylko moje zdanie.
Ja natomiast uważam, że nie da się tego zbytnio ocenić. Cieszę się jednak, że taki prezent dodał, bo kolejny raz mogłam chodź na chwilę wejść w jego mały, ciekawy świat i mam nadzieje, że niedługo zobaczę w sklepie jego kolejną książkę.