Puste muzea

poezja
Zaułek Wydawniczy Pomyłka
2013-01-01
2013-01-01

Wizualne piękno tomiku, w którym każda ze stron zilustrowana jest malunkami, komponuje się z treścią, w której pełno jest nawiązań do sztuk wizualnych. Poza tym duży plus za oryginalność erotyków, a także dostępność, bo mam wrażenie, że mimo wszystko jest to mniej hermetyczne od większości współcześnie uprawianej poezji.

Bardzo klimatyczna i dobrze napisana książka. Polecam!

Bardzo klimatyczna i dobrze napisana książka. Polecam!

Karolina Kułakowska to jedna z tych poetek, których twórczość przesyca ładunek osobistych emocji. Autorka nie komentuje rzeczywistości, jak robiła to Szymborska. Nie bawi się słowem jak Żeleński. Nie tworzy patriotycznych elegii niczym Lechoń. Jej wiersze to intymny świat, wycieczka po rozdrożach myśli, wspomnień i pragnień. Taka forma może sprawiać czytelnikowi nie lada problem z interpretacją. Ale za pomocą kilku słów-kluczy (dla każdego, w tym czy innym wierszu, będą to oczywiście inne słowa) może też być asumptem do podróży wgłąb własnej duszy. Uważam bowiem, że dobre pisanie ma miejsce wtedy, gdy czytelnik w cudzych myślach może odnaleźć siebie. Erotyczne zabarwienie dużej części tekstu sprawia zaś, że z tej podróży wraca się z ciężkim sercem.

O miłości, życiu i śmierci w sposób czuły ale poruszający do kości.
Z utworów czuć zapachy i faktury. Docierają do najgłębiej
skrytych fragmentów duszy.

O miłości, życiu i śmierci w sposób czuły ale poruszający do kości.
Z utworów czuć zapachy i faktury. Docierają do najgłębiej
skrytych fragmentów duszy.

• 2015
  • Lit. polska
  • Połezja & pokrewne rzeczy
  • Poezja

Dodaj cytat z książki Puste muzea