Egiptologia. W poszukiwaniu grobu Ozyrysa

Wydawnictwo: Debit
Starożytność, Egipt, zagadki
historyczna

Niezwykła księga przenosi czytelnika do Egiptu na początku XX w. Odkrywcza wyprawa grupki młodych entuzjastów, zaopatrzona w tajemniczy papirus, wyrusza w górę Nilu z zamiarem odnalezienia zaginionego grobowca legendarnego króla. Śmiałkowie nie wiedzą, że nad zabytkiem, którego szukają, wisi pradawna klątwa… Egiptologia jest dziennikiem podróży tej pełnej tajemnic ekspedycji, wspaniale stylizowanym na stuletni autentyk. Książka obfituje w interesujące odręczne malowidła i szkice, doklejone mapy, koperty ze starymi listami, książeczki i inne dodatki. Poza tym jest tu kopalnia faktycznej, skonsultowanej wiedzy o starożytnym Egipcie, zestaw do gry w staroegipski senet, zasady czytania hieroglifów oraz rzeczony papirus…

Więcej informacji na stronie internetowej poświęconej książce: www.egiptologia.com.pl.

źródło opisu: Debit

moja ocena to 5/10 ale nie dlatego że uważam iż książka jest przeciętna
jest to średnia z 2 ocen:
treść: 1/10
forma wydania: 10/10
kiedy zobaczyłam tą książkę byłam nią oczarowana: wszystko się ruszało, było pięknie zdobione - istne cudo; niestety kiedy zaczęłam czytać czar prysł
każdy czytelnik który był już kiedyś w Egipcie w mig zorientuje się że trasa rzekomych poszukiwań to po prostu trasa wycieczki objazdowej a każdy kto w dodatku trochę interesuje się tą tematyką mógłby napisać książkę dużo lepszą.
jak dla mnie historia przedstawia się tak że kobita pojechała do Egiptu z dobrymi chęciami i brakiem wiedzy nie znalazła kompletnie nic ale żeby mieć z tego jakąś korzyść dorobiła trochę dramatyzmu i książka została wydana.
cała opowieść nadawałaby się na scenariusz średniej klasy filmu przygodowego ale nie na książkę popularnonaukową.
najlepiej z resztą ocenił ją sam wydawca - historia jest słaba i naciągana ale ze względu na bogatą formę fajnie ją wydać
dla kogo jest ta...

Age | 2013-08-21

Taki cudowny powrót do dzieciństwa. Ten książko-album był chyba najbardziej intrygującą rzeczą, jaką w życiu czytałam.

Karolina Czekańska | 2012-05-04

Książkę dostałam jak byłam mała i zostałam nią oczarowana! Te wszystkie opisy, ryzunki i dodatkowe pocztówki i imitacje biletów sprawiły, że się z nią nie mogłam pożeganać! Super sprawa dla młodszych czytelników ale dal starszch też coś się znajdzie ;)

Kvt3lyn | 2013-07-07

Z całej serii tych książek jest bardzo ciekawa. Wiążą mi się z nią wspaniałe wspomnienia :')

NightCookie | 2015-09-04

Też fajnie można ją wykorzystać do nauki szczególnie powinna zainteresować dzieci ^^

Nastka | 2012-07-31

Chcialabym miec taka ksiazke, czytalam u kolezanki

darcixelo | 2016-11-21
Alex | 2014-12-13