religia
kiga

Śladami Ducha to podręcznik, który poprzez szerokie ujęcie reguł rozeznania duchowego II tygodnia ćwiczeń św. Ignacego Loyoli, pomoże nam ćwiczyć się w umiejętności rozeznawania duchowego. Do wgłębienia się w tę książkę, tzn. współpracy z Bożym Duchem, który poprzez nią oddziałuje, zaproszony jest ten, kto pragnie głębszej więzi z Jezusem, kto chce nauczyć się chodzić drogami Ducha Świętego i prawdziwie, jak zachęca nas Jan Paweł II (zob.Novo millennio ineumte) wypłynąć na głębie, słysząc wezwanie Pana. Książka służy praktyczną pomocą każdemu, kto przeżył pierwsze nawrócenie i chce iść dalej, podejmując charyzmat służby w ścisłej współpracy z działaniem Ducha Świętego we wspólnocie Kościoła. Ten swoisty przewodnik po świecie Ducha jest także adresowany do tych, którym dane jest prowadzić innych w rejon większego dobra, miłości ofiarującej się na wzór naszego Mistrza i Pana (zob. ĆD, 98, 146, "Rozważanie o trzech stopniach pokory" - 165-168). Duszpasterze i uczniowie Chrystusa, ludzie, którzy odważnie pytają o coś "więcej" na drodze swej wiary, znajdą w tej książce sprawdzone ślady Ducha Jezusa, by wzrastać w miłości i służbie. Mam świadomość, że to nie wszystko, co można by powiedzieć w materii rozeznania i wybierania większego dobra. Dar tej książki może pomóc ci pisać dalszą jej część swym własnym życiem. Książka jest otwarta na twoje życie, powinna więc zachodzić jakaś wymiana tego, co w niej znajdziesz z całym bogactwem twych osobistych doświadczeń na drodze wiary. Pozwoli ci to pewniej chodzić śladami Ducha Jezusa, w zjednoczeniu serc. Drzwi zostały otwarte! Radość odkrywania Boga i Jego dzielności - oto przestrzeń, która się nie kończy. Swe wypełnienie znajdzie w ostatecznej chwale zjednoczenia z Bogiem. W tej przestrzeni nie stawia się granic darowi, bo miłość ofiarna nie ma granic, nigdy nie ustaje, lecz szuka wciąż więcej, by trwać na wieki.

źródło opisu: derbe.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!