Książka odsłania czytelnikowi tajemnice staroegipskich papirusów oraz inskrypcji, począwszy od zarania pisma aż po literaturę Okresu Późnego. Czytelnik dowie się z niej, jakich materiałów i przyborów piśmiennych używali starożytni Egipcjanie, jakie gatunki literackie uprawiali, a także jaka była pozycja pisarza w egipskim społeczeństwie. Pozna bogactwo egipskiego piśmiennictwa: literaturę piękną,dydaktyczną, religijną, naukową, epistolografię, traktaty filozoficzne, a nawet graffiti. Znaczna część cytowanych w tomie tekstów została przełożona przez polskich egiptologów, bezpośrednio z oryginałów i z zachowaniem cech oryginalnego stylu.

Michalina Mądrowska | 2016-08-16
Na półkach: Przeczytane, 2016