Ostatnie wydanie

Tłumaczenie: Dorota Strukowska
Cykl: Matki chrzestne (tom 3)
Wydawnictwo: Bellona
The Scoop
joly_fh

POŻEGNANIE Z MIASTEM ANIOŁÓW Teresa Loudenberry, czyli "Toots", wykazuje wrodzony talent do wynajdywania przygód nawet jeżeli wcale ich nie szuka. Jednak od czasu, gdy Sophie namówiła przyjaciółki na regularne seansy spirytystyczne, życie w Los Angeles przybrało nieco zbyt dramatyczny obrót nawet jak na gusta Toots. Kiedy Ida otrzymuje wiadomość z zaświatów sugerującą, że jej zmarły mąż mógł...

POŻEGNANIE Z MIASTEM ANIOŁÓW

Teresa Loudenberry, czyli "Toots", wykazuje wrodzony talent do wynajdywania przygód nawet jeżeli wcale ich nie szuka. Jednak od czasu, gdy Sophie namówiła przyjaciółki na regularne seansy spirytystyczne, życie w Los Angeles przybrało nieco zbyt dramatyczny obrót nawet jak na gusta Toots. Kiedy Ida otrzymuje wiadomość z zaświatów sugerującą, że jej zmarły mąż mógł paść ofiarą morderstwa, wystraszona Toots uznaje, iż to dobry moment, by cztery matki chrzestne opuściły Los Angeles i zamieniły je na jej dom w Charleston.

Tymczasem Mavis zachowuje się podejrzanie, wysyłając sterty paczek i nie chcąc wyjawić, co się za tym kryje. A przecież po tylu latach powinna już dobrze wiedzieć, że Ida, Toots i Sophie nigdy nie pozwolą, żeby jakaś tajemnica pozostała nierozwiązana, tak samo jak nie zignorują przyjaciółki w potrzebie. Zaś kiedy matki chrzestne odkrywają, że zabójca męża Idy dybie także na nią samą, biorą się za to, w czym są najlepsze - naradzają się, obmyślają śmiały plan i udowadniają światu, że nikt nie zdoła sprostać tym czterem niezwykłym przyjaciółkom.

źródło opisu: Wydawnictwo Bellona, 2013

źródło okładki: www.ksiegarnia.bellona.pl

ewel70 | 2018-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2018

Powieść przez swoją ekscentryczność wzbudziła we mnie pozytywne emocje.

Charakterne, zadziorne przyjaciółki w wieku bardzo dojrzałym, tempteramentne, odważne. Potrafiące powiedzieć sobie dużo więcej niż by wypadało. Ich wieczorne seanse dość ciekawe, przykuwały moją uwagę.

emanuella | 2019-04-29
Na półkach: 2019, Przeczytane