Nasz człowiek z Szanghaju

Okładka książki Nasz człowiek z Szanghaju Åsa Lantz
Okładka książki Nasz człowiek z Szanghaju
Åsa Lantz Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Genesis (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Genesis (tom 2)
Vår man i Shanghai. Spänningsroman
Świat Książki
2013-10-23
2013-10-23
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
literatura szwedzka

Skomplikowana fabuła, niestety momentami źle poprowadzona przez co może wydawać się nudna i ciężko będzie ją dokończyć.
Jednak, jak się człowiek wgłębi w historię to zazwyczaj nie można odpuścić i trzeba dowiedzieć się, co będzie dalej!
Znowu (tak, jak w przypadku pierwszej części) mam wrażenie, że fabuła jest przerysowana, ale przecież nikt nie mówił, że to reportaż ;)

Jestem ciekawa,co z następnymi częściami... dużo czasu minęło od wydania drugiej części. Czy Asa Lantz w końcu, mając dobry pomysł, ciekawe postacie, da radę poprowadzić, tak fabułę, że nie będzie się można oderwać, a ona zostanie doceniona?

Znowu (tak, jak w przypadku pierwszej części) mam wrażenie, że fabuła jest przerysowana, ale przecież nikt nie mówił, że to reportaż...

Książka może i byłaby hitem, ale jej nudność na to nie pozwala. Jeśli krótko mam streścić to tylko tak - flaki z olejem.
Zostało mi jej nie całe 100 stron do przeczytania, nie mogłem bo nie dałem rady. Jej nudność doprowadzała mnie do frustracji.

Co kryje się za tajemniczymi wyjazdami bezdomnych mężczyzn do Szanghaju? Dlaczego jeden z nich nie wrócił? Kto stoi za tajemniczymi meilami wysyłanymi do aktora teatralnego, powracającej do zawodu dziennikarki oraz bezdomnej kobiety? Odpowiedz kryje się w tajemniczym domu Moller House, znają jego właściciel i jako preludium do swojego życia przedstawi ja w mroczny sposób zainteresowanym.

Wciągająca fabuła, dużo zwrotów akcji, pełna zaskakujących wydarzeń. I z wielkim, brutalnym, zaskakującym jak najbardziej finałem.
Po przeczytaniu książki żałowałam, że pewne wątki nie zostały rozwinięte bo zapowiadały się ciekawie.

W swojej kategorii zdecydowanie pozycja, którą można ocenić wysoko.
Książka ma wszystkie cechy jakie powinien mieć dobry kryminał: intryga wciąga i zaciekawia, autor bawi się z nami mieszając i plącząc wątki, rozwiązanie do końca nie wydaje się nam oczywiste.
Chciałabym jednak ostrzec wszystkich miłośników Larssona, którzy zachęceni porównywaniem Asy Lantz do autora słynnej trylogii Milenium będą szukali w jej książkach ręki swojego mistrza.... Larrson to to nie jest :)
Lantz nie wystarczyło tej wyjątkowej precyzji, wielowątkowości i niebanalnego spojrzenia na współczesny kryminał jakim cechuje się "ojciec dziewczyny z tatuażem".

W swojej kategorii zdecydowanie pozycja, którą można ocenić wysoko.

• Kryminał, sensacja, thriller
  • Thriller/sensacja/kryminał