Prapoczątki człowieka

Tłumaczenie: Roman Hołyński
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
The Roots of Mankind
elfijka

Książka Johna Napiera, znanego brytyjskiego antropologa, wprowadza czytelnika w problematykę ewolucji gatunku ludzkiego. Autor w popularnej, często wręcz anegdotycznej formie, mówi o najważniejszych czynnikach wpływających na kierunek ewolucji. Omawia wpływ środowiska, lokomocji, sposobu odżywiania, przedstawia rolę w ewolucji takich czynników jak postawa wyprostowana, stosunkowo duży mózg i...

Autor w popularnej, często wręcz anegdotycznej formie, mówi o najważniejszych czynnikach wpływających na kierunek ewolucji. Omawia wpływ środowiska, lokomocji, sposobu odżywiania, przedstawia rolę w ewolucji takich czynników jak postawa wyprostowana, stosunkowo duży mózg i precyzyjna ręka w wykształcaniu się człowieka spośród naczelnych.
Swoje tezy przeprowadza autor, porównując budowę człowieka z budową innych naczelnych, zarówno tych, które występują współcześnie, jak i tych, które znamy już tylko z kopalnych szczątków.
Świetnie dobrane ilustracje pomagają w zrozumieniu bogatej treści książki.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie