Czerwony Koń

Okładka książki Czerwony Koń Patricia Leitch
Okładka książki Czerwony Koń
Patricia Leitch Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Jinny z Finmory (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Jinny z Finmory (tom 4)
Night of the Red Horse
Wydawnictwo Dolnośląskie
2013-09-17
2013-09-10
Grażyna Borkowska
konie

Lekko mroczna książka. Lecz nic strasznego, nie była ona wybitna ani doskonała, raczej jak kż∂a książka autorki- prosta i przewidywalna

Po codziennej przejażdżce i skokach z Shanti Jinny wraca do domu, gdzie zastaje nieznajomych. Okazuje się że goście to przedstawiciele grupy archeologów, która prowadzi prace wykopaliskowe w pobliżu Finmory. W tym samym czasie Jinny zaczynają prześladować koszmary senne. Dziewczynka budzi się w nocy z krzykiem, ponieważ widzi galopującego czerwonego rumaka z tajemniczego malowidła na ścianie w swojej sypialni. Jakby tego było mało Jinny na jawie słyszy tętent obcych kopyt na wrzosowiskach. Czego chce od niej Czerwony Koń i dlaczego koszmary nie chcą opuścić dziewczyny?
Kolejna część z serii opowiadającej o Jinny, tak samo ciekawa jak reszta.

Grupa archeologów prowadzi prace wykopaliskowe w pobliżu Finmory. W tym samym czasie Jinny zaczynają prześladować senne koszmary - widzi galopującego czerwonego rumaka z tajemniczego malowidła na ścianie swojej sypialni. Co więcej, na jawie słyszy budzący niepokój tętent kopyt na wrzosowiskach. Czego oczekuje od niej Czerwony Koń?

Super książka!!!

Super książka!!!

Według mnie najlepsza część jaką dotychczas przeczytałam. Pełna napięcia że prawie serce wyskoczyło z klatki żeby zaraz historia się uspokoiła. Jinny musi przezwyciężyć strach i zmierzyć z duchami przeszłości. Na dodatek powinna trochę uspokoić rodzinę, która się o nią martwi i jeszcze ma zmienić szkołę, co oznacza że będzie musiała zamieszkać w internacie,a kto się wtedy zajmie Shanti?!

To dzięki tej części zaczęłam czytać "Jinny z Finmory". To ją pierwszą zobaczyłam na półce w księgarni i to ona zachęciła mnie do zagłębienia się w losy naszej rudowłosej bohaterki i jej kasztanowej klaczy.
Przed przeczytaniem tej książki bardzo interesowałam się archeologią. Po jej skończeniu... wywrócił mi się światopogląd.
Książka pełna magii i niewyjaśnionych zjawisk, a w centrum tego wszystkiego Czerwony Koń z malowidła naściennego. Koszmary nocne, tętent kopyt słyszalny na jawie... A może to tylko sen?
Książka warta polecenia, moja ulubiona z tej serii, na równi z "Szamanką". Nie polecam czytać w nocy - momentami byłam śmiertelnie przerażona!

Książka pełna magii i niewyjaśnionych zjawisk,...

Jest chyba najlepszy z tomów. Trzyma też w napięciu. Niedługo będę czytała następny tom. Naprawdę polecam.

Mocno wciągająca książka. Sama trochę sama się bałam gdy ją czytałam. Adrenalina jest:)

MNIAM!

MNIAM!

Bardzo fajna książka!
Lekturka naprawde mocno wciąga :D Zresztą tak samo jak i pozostałe części z tej serii.
Lekka i przyjemna, bardzo fajna do poduszki ;)
Jednak nie podobało mi się to, że 3 pierwsze części opowiadały o rzeczach realnych, przyziemnych. Natomiast ta zmieniła się w książkę przygodową ale o paranormalnym temacie. Uwielbiam książki fantasy, lecz nie spodobał mi się nagły przeskok tematyki.
Mimo wszystko serdecznie polecam tę ksiażkę.
Osobiście czekam na kolejne części ;)

Bardzo fajna książka!
Lekka i przyjemna, bardzo fajna do poduszki ;)

• Jeździeckie
  • Mój