Miłość w płatkach róży

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
flora i fauna
Magdalena

"Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: "Na którejś z nich jest moja róża." "Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery Co takiego wyjątkowego jest w tym pełnym sprzeczności kwiecie? Czy to dwojaki charakter nie pozwala się jej określić? W jednej sekundzie potrafi nas zauroczyć, by w drugiej...

"Mały Książę" Antoine de Saint-Exupery
Co takiego wyjątkowego jest w tym pełnym sprzeczności kwiecie? Czy to dwojaki charakter nie pozwala się jej określić? W jednej sekundzie potrafi nas zauroczyć, by w drugiej zranić…
Pojawienie się róży owiane jest tajemnicą. To wiekowa panna i na pewno ma starszy rodowód niż człowiek. Odciski kopalne róży z okresu eocenu liczące około 32 milionów lat znaleźli amerykańscy paleobiolodzy w Dolinie Kolorado i Oregonie. Najdawniejszy zaś znany dziś zapis o róży pojawił się na glinianych tabliczkach sumeryjskiego króla o imieniu Sarukinu (prawowity król), który jest bardziej znany jako Sargon I Wielki. Obecnie na świecie występuje ponad dwieście dzikich gatunków róż oraz blisko dwadzieścia tysięcy odmian szlachetnych.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/399755/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/399755/

Lidka | 2018-05-17
Przeczytana: 17 maja 2018

Ta mini książka ujęła mnie swoją estetyką. Znajdziemy w niej genezę róży oraz jej historię w obrazach, portretach, sztuce. Przepiękne obrazy wybitnych malarzy, artystów.
Pomimo niewielkich gabarytów książka przedstawia dość sporo informacji.
Polecam na relaks do poczytania,przejrzenia przy kawie.

Anna | 2017-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2017