Berlin

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pascal Lajt". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
9788376420011
Pascal Lajt, Przewodnik, Berlin, Niemcy
Matacz

Zachwycający Charlottenburg. Oko w oko z Nefretete. Las w środku miasta. Gdzie znajdują się sztuczne letnie plaże nad Szprewą? Która kawiarnia umieszczona jest 250 metrów nad ziemią? W jakiej restauracji w karcie jest sto potraw z ziemniaków? Czy Wasseruhr - zegar wodny - chodzi punktualnie? Berlin, czyli nowe spojrzenie na stolicę Niemiec. Po wyjeździe z Pascalem będziesz mógł śmiało...

Zachwycający Charlottenburg.
Oko w oko z Nefretete.
Las w środku miasta.

Gdzie znajdują się sztuczne letnie plaże nad Szprewą?
Która kawiarnia umieszczona jest 250 metrów nad ziemią?
W jakiej restauracji w karcie jest sto potraw z ziemniaków?
Czy Wasseruhr - zegar wodny - chodzi punktualnie?

Berlin, czyli nowe spojrzenie na stolicę Niemiec. Po wyjeździe z Pascalem będziesz mógł śmiało powiedzieć: Ich bin ein Berliner!

Przewodniki z nowej serii Pascal Lajt to:
* nowoczesny układ
* szybkie wyszukiwanie informacji
* ulubione miejsca znanych osób
* praktyczne porady mieszkańców
* fachowe rekomendacje

Pascala
* pomysł na miasto w jeden dzień
* optymalne trasy wycieczkowe
atrakcje dla dzieci
* najlepsze knajpki
* sprawdzona jakość Pascala w nowej odsłonie!

"Berlin to dla mnie miasto melancholii. Od razu dodam, że nie mam nic przeciwko ? lubię słuchać Nicka Cave'a, nierozerwalnie skojarzonego dla mnie z Niebem nad Berlinem Wima Wendersa."
Wojciech Orliński, "Gazeta Wyborcza"

"Nie wiem jak to się stało, że wcześniej tu nie byłem... Berlin jest przyjazny. W Warszawie czuję się zagubiony i wyalienowany, a w Berlinie czułem się jak w domu. Trochę dlatego, że to miasto jest bardzo podobne do Szczecina."
Michał R. Wiśniewski, publicysta, autor bloga Pattern Recognition (mrw.blox.pl)

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: www.pascal.pl

Monika | 2018-05-07
Przeczytana: 04 maja 2018

Jak na moją pierwszą podróż po Berlinie wydał mi się bardzo przydatny i podręczny.Lubię całą serię, wiem jednak, że te książki zawierają czasem drobne błędy.

| 2014-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Kupiłam tą książkę przed 2 tygodniowym pobytem w Berlinie.

Niestety przewodnik okazał się totalnie nieprzydatny. Obecnie w Berlinie niektóre trasy S-Bahnu lub U-Bahnu są skrócone i na mapie nie było naniesionych tras pociągów z których również można korzystać w cenie biletu.

Jeśli chodzi o atrakcje to były opisane po krótce (w końcu to przewodnik LAJT). Uważam też, że program zaproponowany na cały dzień jest nie do wykonania w miesiącu wakacyjnym. Do każdej atrakcji są straszne kolejki np. na wieżę widokową czekaliśmy całe 3,5 godziny (a był środek tygodnia), a do zamku w Potsdamie bilety były wyprzedane.

Myślę, że lepiej skorzystać z TripAdvisora lub skorzytać z informacji w Informacji Turystycznej na miejscu, a pieniądze zaoszczędzone na książce dołożyć do biletu ;)

Boisfarine | 2014-07-19
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicze, 2013