Świadek

Tłumaczenie: Alina Jakubowska
Wydawnictwo: Świat Książki
The Witness
joly_fh

Elizabeth Fitch, niezwykle inteligentna, posłuszna i pilna szesnastolatka żyje według zasad ustanowionych przez zimną, apodyktyczną matkę. Pewnego dnia dziewczyna postanawia się jej przeciwstawić. Razem z koleżanką decyduje się na wypad do nocnego klubu, gdzie poznaje uroczego młodego mężczyznę, mówiącego z rosyjskim akcentem, który zwabia je do swego domu. To wydarzenie zmienia jej życie raz na zawsze.
Dwanaście lat później Elizabeth mieszka pod fałszywym nazwiskiem w maleńkim miasteczku na południu, ukrywając się przed całym światem. Tajemnicza Abigail Lowery wzbudza zainteresowanie miejscowego szefa policji Brooksa Gleasona, i to nie tylko ze względów zawodowych. Gleason podejrzewa, że kobiecie potrzebna jest ochrona, lecz czy będzie potrafił stawić czoła potężnym i niebezpiecznym ludziom, przed którymi ucieka Abigail?

źródło opisu: Świat Książki, 2013

źródło okładki: www.światksiazki.pl

allison | 2014-03-04
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 04 marca 2014

Dobrze skonstruowany kryminał, jak wiele powieści pani Roberts, które czyta się jednym tchem.

Najbardziej interesując jest pierwsza część, gdy główna bohaterka jest nastolatką. Przyznam, że przeczytałam ją na bezdechu i byłam bardzo ciekawa, co będzie dalej.

Ale dalej było już przewidywalnie, zwłaszcza od momentu, w którym zaczęło się zanosić na wątek miłosny. Od tej pory bez problemów można przewidzieć wszystkie wydarzenia oraz zakończenie.
Nie znaczy to jednak, że się nudziłam, gdyż byłam ciekawa, w jaki sposób tytułowa bohaterka dopnie swego.

Polecam tę powieść jako lekką, łatwą i relaksacyjną lekturę, przy której można świetnie odpocząć.

wiejskifilozof | 2016-07-10

W Biedronce trafić można i na takie perełki.Kosztowała mnie 12 złoty i okazała się bardzo przyjemną literaturą.
W sam raz do poduszki.
Jest sobie 16 letnia dziewczyna,trzymana pod kluczem.
Dziewczyna wychodzi z koleżanką do klubu.
I tam poznaje pewnego Rosjanina.
Szykuje się romans ?
Bynajmniej nie,historia pokazuje swe czarne oblicze.

Śmierć,ucieczka i ukrywanie się.
Małe miasteczko.Pewna tajemnicza kobieta,dociekliwy detektyw.
Świadek,to kryminał z wątkiem miłosnym.
Bardzo dobra książka.

Ewelina229 | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Szukałam szukałam, aż znalazłam na półce u kuzynki. Chciałam się nią delektować powoli, ale nie dałam rady, akcja tak błyskawicznie się rozwija, że kartki wręcz fruwały tak szybko je przewracałam, bo ciekawość co wydarzy się dalej, mnie zjadała.
Elizabeth - dziecko, które zostało dokładnie zaplanowane, Jej mama bardzo szczegółowo postarała się aby dawcą był mężczyzna z odpowiednimi genami. Tylko, że poza tą odpowiednią selekcją, rozmaitymi dietami, terapiami, wielogodzinnymi naukami, idealnymi ubraniami, nie potrafiła dać jej nic więcej. Zero czułości, zero miłości, zero zainteresowania ani rozrywki. Nadchodzi dzień, gdy idealna córka się buntuje, farbuje włosy na czarno, kupuje wymarzone dżinsy, sukienkę, szpilki, przekłuwa uszy,maluje się, biega po centrum handlowym, spotyka koleżankę z którą umawia się na imprezę i słucha piosenek Britney Spears ... czuje się szczęśliwsza niż kiedykolwiek wcześniej.
Kiedy nadchodzi dzień imprezy i dziewczynom udaje się wejść, dzięki podrobionym...

Ania | 2015-03-08
Przeczytana: 08 marca 2015

Bardzo się cieszę, że natknęłam sie przypadkiem na tą pozycję w bibliotece, pomimo, że raczej unikam romansów p.Roberts, jakoś ciągnęło mnie do tej powieści. Nie żałuje, bo jest to rewelacyjna historia, która wciąga od pierwszych stron w życie młodej, bardzo zdolnej dziewczyny, która pod impulsem buntuje się przeciwko matce i niestety ciągnie za sobą bardzo przykre konsekwencje. Do tego pojawia się romans, mężczyzna bardzo ciepły, wyrozumiały i dobry.
Świetna pozycja - bardzo polecam.

Kasia | 2015-10-09
Przeczytana: 09 października 2015

Świadek Nory Roberts to romans osnuty na wątkach sensacyjnych albo na odwrót, jak kto chce. Bez wątpienia książka jest ciekawie napisana i godna polecenia.
Zatem polecam :)

Sabinka | 2014-03-14
Przeczytana: 13 marca 2014

Zatęskniłam? Hmmmm
Pewnie tak, oczywiście, że tak! Dawno nie czytałam żadnej książki Nory Roberts. Cóż za zaniedbanie! Niedopuszczalne wręcz!
Ale tak już na poważnie...
Opis "Świadka" wydał mi się bardzo interesujący. Odłożyłam wszystko i zabrałam się za lekturę! Nie żałuję! Pochłonęłam. Dosłownie pochłonęłam!
Książka rewelacyjna! Tego mi było trzeba. Roberts jednak jest niezastąpiona!!!!
Wręcz rewelacyjna, idąca z postępem, cały czas na wysokim poziomie. Nie czuć wymuszenia, bo trzeba napisać, bo czytelnicy oczekują! Absolutnie nie! "Świadek" jest dopracowany w każdym calu.

"Świadek" to jedna z najnowszych powieści Nory Roberts. Muszę to powiedzieć - jedna z najlepszych książek jakie miałam przyjemność czytać!
Do tej pory na czele moich ulubionych książek tej Autorki była powieść "Niebo Montany" - była... "Świadek" jest lepszy - oj dużo lepszy!

Elizabeth Fitch - niezwykle inteligentna nastolatka, której życie polega tylko na nauce i podporządkowaniu się swojej matce. Kobiecie...

Katarzyna | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015

Świetna książka.:) Twórczość Nory nigdy mi się nie znudzi;)

Karin | 2013-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2013

Moim zdaniem, to jedna z lepszych książek Pani Roberts (wyłączając serię In Death). Bardzo ciekawa historia, tocząca się w swoim tempie, nic na chybcika i dobrze skonstruowana. Ciekawa, konkretna i silna bohaterka i bohater, którego nie da się nie polubić. Bohaterka przypomina mi bardzo Dr Brennan z serialu "Kości" (Bones). Taka rzeczowa, racjonalna, pragmatyczna i logiczna, ale jednocześnie niepozbawiona uroku, romantyzmu i poczucia humoru. Ogólnie bardzo dobra pozycja na jesienny wieczór, po której skończeniu nie ma się wrażenia, że zmarnowało się czas.

Katarzyna Busłowska | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Przez 460 stron tej powieści nie nudziłam się nawet przez chwilę. Nora Roberts potrafi sprawić, że zaczynamy żyć życiem jej bohaterów czy tego chcemy czy nie. Oczami wyobraźni widziałam wyraźnie dom Abigail, jej ogród i bezpieczny pokój. Widziałam też mityczne stworzenia wymalowane na elewacji domu rodziców Brooksa. Bałam się niemal tak samo mocno, jak Liz, gdy uciekała na oślep tamtej nocy, gdy zamordowano Julie.

Każdy z nas zmienia się w ciągu swojego życia. Powodem naszych metamorfoz są ludzie, którzy stają nam na drodze, wydarzenia, w których bierzemy udział i wiele innych czynników. Elizabeth przez dwanaście lat musiała zmieniać się co kilka miesięcy na zawołanie. Wydaje mi się, że nie wiedziała już jak być po prostu sobą. Ciągłe zmiany stały się dla niej - choć to brzmi paradoksalnie - rutyną. Brooks zakłócił jej spokój. Wybił ją z rytmu. Rozproszył. Nagle, po dwunastu latach, zapragnęła korzeni i codzienności. Wiedziała, że nie może sobie na to pozwolić i dlatego próbowała...

Milena | 2014-09-10
Przeczytana: 09 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To było świetne,rewelacja! Uwielbiam styl pisania Nory! W tej książce jest wszystko to co lubię! Ciekawy wątek kryminalny,romans i wspaniałe zakończenie. Uwielbiam,kiedy głównym bohaterem jest kobieta- i do tego kobieta,która ma głowę na karku;) Początek książki mocno wciąga,wątek kryminalny trwa jakieś 100stron,karta za kartką się przękręca..bo przecież musisz wiedzieć jak Ona (główna bohaterka) sobie poradzi? Eh...nie mogłam przestać czytać. Potem dużo "romansu"-Abigail (kurczę,jak ja polubiłam tą kobietę:)) i Brooksa. Nora,bardzo fajnie ucharakteryzowała te dwie osoby. Brooks,bardzo opiekuńczy;) Zakończenie bardzo szybkie, pomysłowe:) Bardzo fajna książka! Są emocje,kiedy bije serducho szybciej,jest uśmiech,jest dobre zakończenie. Jest wątek poboczny,gdzie Brooks w pewnej sprawie dobrze sobie radzi. Jest też fajny pies (aż musiałam w google wpisać nazwę rasy,by mieć pełny obraz tego psiska:)) Polecam,a co! Polecam bardzo,na jesienne wieczory:)