Adam Królikiewicz. Od Paryża po Samosierrę

Cykl: Słynni polscy olimpijczycy (tom 11)
Wydawnictwo: Agora SA
komiksy

Zdajemy sobie sprawę, że spośród wszystkich postaci, przypominanych przez nas w cyklu "Słynni polscy olimpijczycy", ta jest chyba najbardziej zapomniana. Wielu z Państwa, gdy usłyszało po raz pierwszy nazwisko "Adam Królikiewicz", zapytało pewnie: Któż to taki? A postać to niezwykle ważna choćby dlatego, że Królikiewicz był pierwszym Polakiem, na którego szyi zawisł olimpijski medal. Stało...

A postać to niezwykle ważna choćby dlatego, że Królikiewicz był pierwszym Polakiem, na którego szyi zawisł olimpijski medal. Stało się to podczas igrzysk w Paryżu w 1924 r. na skutek... niedopatrzenia. Jak to możliwe? O tym dowiedzą się Państwo, zaglądając do komiksu.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/slynni-polscy-olimpijczycy/11

Strzelba | 2013-04-16