Whisky leksykon smakosza

Tłumaczenie: Piotr Kresak
Wydawnictwo: RM
Whisky Classifield. Choosing single malts by flavour
whisky, leksykon, single malt

Książkę można potraktować jak katalog trunków przeznaczony dla wszystkich, którzy chcieliby kupić dobrą whisky i skonkretyzować swoje oczekiwania związane z tym alkoholem, ale także dla koneserów szukających konkretnych doznań smakowych. Jest to pierwsza na rynku pozycja opisująca whisky słodową w tak praktyczny sposób. Jej autor dr Wishart zapoznaje nas z nowym profilem smakowym whisky....

Jest to pierwsza na rynku pozycja opisująca whisky słodową w tak praktyczny sposób. Jej autor dr Wishart zapoznaje nas z nowym profilem smakowym whisky. Wyszczególnia jej 12 aspektów smaku i zapachu: treść, słodkość, aspekt dymny, medyczny, tytoniowy, miodowy, korzenny, winny, orzechowy, słodowy, owocowy i kwiatowy. Odnoszą się one do ponad 400 określeń opisujących whisky, zaczerpniętych z około 1000 opublikowanych uwag z degustacji. Może ona także stanowić swoistego rodzaju przewodnik turystyczny - w niezwykle ciekawy sposób opisano w niej szkockie gorzelnie. Podano informacje o lokalnych atrakcjach dla zwiedzających, imprezach organizowanych przez gorzelnie i o bazie noclegowej.
Poznaj zawiły świat rozkoszy niesionych przez "wodę życia"!

źródło opisu: http://selkar.pl/whisky-leksykon-smakosza

źródło okładki: http://open-bar.pl/photos/swiat_alkoholi/020310/whisky-leksykon.jpg

kodoga | 2016-12-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Dobry pomysł na gwiazdkowy prezent dla miłośnika whisky. Książka bardzo ładnie wydana, zawiera dużo ciekawych informacji dotyczących historii, procesów wytwarzania, sposobów degustacji tego trunku. Przedstawia też szkockie gorzelnie - wraz z ich krótką historią i ich najbardziej charakterystyczne produkty.

Piotr | 2019-03-21
Przeczytana: styczeń 2018

Przepiękny album dla koneserów. Ale ja niestety do nich nie należę ;P Może kiedyś będę miał szczęście i przyjemność skosztować którejś pozycji z tej książki.

Vetinari | 2016-01-08
bractworozy | 2014-08-18