Whisky leksykon smakosza

2010-01-01
2010-01-01
Piotr Kresak
whisky leksykon single malt

Książka godna polecenia dla każdego rozpoczynającego swoją przygodę z degustacją whisky. Można się z niej dowiedzieć podstawowych informacji na temat produkcji, historii oraz samej degustacji. Dodatkowo książka jest uzupełniona o piękne zdjęcia i podstawowy opis najbardziej popularnych gorzelni.
Polecam spędzić wieczór, żeby przeczytać książkę i raczyć się przy tym złocistym trunkiem.

Polecam spędzić wieczór, żeby przeczytać książkę i raczyć się przy tym...

Pozycja bardzo wciągająca, zawiera wiele przytaczanych i ciekawych informacji nt. istniejących destylarni whisky słodowej ulokowanych w Wlk Brytanii oraz Irlandii (200 stron poświęcone temu zagadnieniu, ponad setka destylarni, których produkty możemy spotkać w każdym markecie, jak i tych niszowych, znanych jedynie bardziej zaawansowanym adeptom) i tych nowo powstających, chociaż szczerze mówiąc brak mi tu wzmianki o Bimber Distillery, która istnieje już od wielu lat - polski akcent w świecie whisky. Dodatkowo omówiony został proces degustacji whisky wraz z klasyfikacją profili smakowych.

Jest to książka idealna zarówno dla początkujących, jak i bardziej ogarniętych graczy. Jednak odnoszę wrażenie, że kolejne wydania (posiadam wyd. IV rozszerzone) są jedynie uzupełniane o nowsze zdjęcia wewnątrz i nową okładkę, zaś sama treść jest niezmienna - m.in. brak dokładniejszego omówienia nowszych destylarni, o których zostało napomknięte we wcześniejszych wersjach publikacji. Nie zmienia to oczywiście faktu, iż jest to książka warta posiadania dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę nt. whisky słodowej, jak i tych, które pragnełyby wejść w tej świat.

Przepiękny album dla koneserów. Ale ja niestety do nich nie należę ;P Może kiedyś będę miał szczęście i przyjemność skosztować którejś pozycji z tej książki.

2091

Dobry pomysł na gwiazdkowy prezent dla miłośnika whisky. Książka bardzo ładnie wydana, zawiera dużo ciekawych informacji dotyczących historii, procesów wytwarzania, sposobów degustacji tego trunku. Przedstawia też szkockie gorzelnie - wraz z ich krótką historią i ich najbardziej charakterystyczne produkty.

• Alkohole
  • * dostępność - biblioteka publiczna
  • Rok 2019
  • Posiadam, Ebooki
  • Prezenty dla innych

Dodaj cytat z książki Whisky leksykon smakosza