Puls

Okładka książki Puls John Lutz
Okładka książki Puls
John Lutz Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Frank Quinn (tom 7) Seria: Zabójcza seria kryminał, sensacja, thriller
Frank Quinn (tom 7)
Zabójcza seria
Pulse
Prószyński i S-ka
2013-11-12
2013-11-12
Bartosz Kurowski
literatura amerykańska

Kolejna z serii książek z detektywem Quinem. Powiedziałabym, że z każdą kolejną książką utrwala się schemat i tak naprawdę wszystkie one stają się do siebie podobne, a najbardziej zaskakujące, są nie same polowania na morderców, a wątki obyczajowe. Zaczyna wiać nudą.

Doskonała trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony jako dowód podam fakt że przeczytałam ją w 3 dni a ma ponad 600 stron. Para detektywów, renomowana uczelnia,firma prawnicza,temat wywłaszczenia czy okrutne zabójstwa kobiet gdzie przysłowiowy "trup naprawdę pada gęsto" - te i wiele innych wątków przeplata się z sobą by na końcu ułożyc się zaskakującą całośc. Gorąco polecam miłośnikom tego gatunku.

Kolejna książka o morderstwach. Trudna.Okrutna. Mocna. Akcja powieści dzieje się na kilku płaszczyznach. Wcześniej zabijał szalony morderca Daniel Daniele. Teraz ktoś się pod niego podszywa... a może wrócił... trudno się w tym wszystkim połapać. Pewne jest to, że ktoś zabija kobiety w bardzo okrutny sposób. Najpierw je prześladuje, wprowadza w stan paraliżującego strachu, a następnie z wielkim okrucieństwem zabija.
Pomysł na powieść świetny, ale powieść jako całość jakoś mi nie podeszła. Trudno mi się czytało, brnęłam przez poszczególne strony jak po suchym piachu. Najgorsze jest to, że nie bardzo wiem,co tak naprawdę było nie tak. Dziwny szyk zdań, częsta retrospekcja... nie wiem. Wiem tylko tyle, że z kryminałami na jakiś czas muszę dać sobie spokój.

Trzyma w napięciu do ostatnich stron.

Trzyma w napięciu do ostatnich stron.

Okrutne zbrodnie spadają na kobiety w Nowym Jorku i tylko biuro detektywistyczne Franka Quinna jest w stanie wytropić mordercę. Kolejny tom w schemacie serii.

świetny pisarz. Można porównać jego twórczość do książek Jamesa Pattersona i Stephena Kinga.
Treść trochę straszna momentami, ale ogólnie rewelacja. Zakończenie bardzo zaskakuje.

Nic nadzwyczajnego, typowe czytadło na wieczory.

Nic nadzwyczajnego, typowe czytadło na wieczory.

zapiera dech..
''każdy może być ofiarą''
''każda chwila może być ostatnią''
książka ,która sprawia ,że oglądasz się za siebie i sprawdzasz czy drzwi na pewno są zamknięte..

zapiera dech..
''każdy może być ofiarą''
''każda chwila może być ostatnią''

Chyba jedna z lepszych z tej serii. Pomimo nudnawych wątków prawniczych, książkę czytało się dosyć szybko. Z zainteresowaniem śledziłam również rozwój wątku z Jody w roli głównej.

Ciekawa. Bardzo ciekawa. Ten, kogo podejrzewałam okazał się kim innym. Mordercy nie udało mi się wytypować do samego końca.

• Literatura amerykańska
  • Thriller / Sensacja / Kryminał