Warto wiedzieć... Amfetamina

Tłumaczenie: Robert Walis
Wydawnictwo: Visioner
Need to know: Cocaine

Co powinieneś wiedzieć o amfetamnie? - Czemu Hitler zażywał narkotyki podczas drugiej wojny światowej? - Ile kosztuje jedna porcja amfetaminy? - Czemu na amfetaminę mówi się speed? Książka Warto wiedzieć... o amfetaminie wyjaśnia czym jest używanie amfetaminy oraz jak wygląda życie osoby od niej uzależnionej. Pokazuje także, jakie szkody może wywołać nałóg narkotykowy nie tylko w życiu...

Co powinieneś wiedzieć o amfetamnie?
- Czemu Hitler zażywał narkotyki podczas drugiej wojny światowej?
- Ile kosztuje jedna porcja amfetaminy?
- Czemu na amfetaminę mówi się speed?
Książka Warto wiedzieć... o amfetaminie wyjaśnia czym jest używanie amfetaminy oraz jak wygląda życie osoby od niej uzależnionej. Pokazuje także, jakie szkody może wywołać nałóg narkotykowy nie tylko w życiu osoby uzależnionej, ale także, jaki wpływ wywiera on na rodzinę, przyjaciół i życie społeczne osoby uzależnionej. Książka zawiera również informacje o historycznych początkach produkcji i przemytu amfetaminy oraz kwestiach prawnych dotyczących narkotyków.
Warto wiedzieć... jest doskonałą serią książek odsłaniającą i obalająca mity oraz błędne przekonania dotyczące narkotyków. Celem serii jest zwiększenie świadomości na temat czym są narkotyki i jakie szkody może wywołać ich używanie. Książki podejmują temat nie tylko twardych narkotyków, powszechnie kojarzonych z uzależnieniem, ale także problem używania narkotyków miękkich, takich jak tytoń i alkohol. Tekst zawiera wiele informacji, jest napisany w łatwy do przyswojenia sposób, a ponadto opisuje problem bez nuty fascynacji, jaka zazwyczaj towarzyszy tekstom o narkotykach. Cytaty i przykłady osób uzależnionych dodają książce siły oddziaływania oraz pomagają przekazać jej przesłanie.
Każda książka serii zawiera::
- przejrzyste wyjaśnienie czym jest każdy narkotyk i jakie skutki niesie jego używanie
- szczegółowe informacje dotyczące miejsc, gdzie można uzyskać informację i poradę
- dokładny spis zawartości i słownik ważnych terminów

badkarot | 2018-04-10
Berenika_Rebeka | 2015-06-14