Zgłosuj na książki roku 2017

Los powtórzony

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatura polska
Ag2S

Nowe wydanie jednej z najbardziej znanych powieści Janusza L. Wiśniewskiego. Opowiedziana z wielką wrażliwością niezwykła historia dwojga ludzi. Opowieść o poświęceniu i jego granicach w obliczu wyboru między miłością i samotnością. Tworząc współczesną sagę rodzinną, autor pozostaje wierny fascynacji wiedzą i mądrością – podgląda i analizuje świat z różnych perspektyw w poszukiwaniu...

Nowe wydanie jednej z najbardziej znanych powieści Janusza L. Wiśniewskiego.

Opowiedziana z wielką wrażliwością niezwykła historia dwojga ludzi. Opowieść o poświęceniu i jego granicach w obliczu wyboru między miłością i samotnością. Tworząc współczesną sagę rodzinną, autor pozostaje wierny fascynacji wiedzą i mądrością – podgląda i analizuje świat z różnych perspektyw w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytanie: Jak dobrze przeżyć raz dane nam życie?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Los_powtorzony-p-32425-1-30-.html

wiech | 2015-10-17
Przeczytana: 17 października 2015

Ten znawca kobiecej psychiki napisał książkę o mężczyźnie.
Przypomina stylem "S@motność w sieci". W moim odczuciu jest jednak słabsza.
Główny bohater, to internetowy maniak. Cierpi po śmierci matki. Boi się kobiet. Ciągle ucieka. Sam nie wie przed czym. Czuje się samotny. Za pomocą internetu kontaktuje się z rodziną, z przyjacielem, z nowo poznanymi ludźmi. Z kobietą.
Książka o życiu. Prawdziwa. Mądra. Rozczarowało mnie jedynie zakończenie. Niecierpliwie na nie czekałam. Odwracałam ostatnią kartkę… szukałam..… nie było.
Cóż, autor tak chciał.
PS
Powaliła mnie życiowa mądrość starej Siekierkowej. Niesamowita, cudowna postać. Mogłabym z nią usiąść, napić się wódki i porozmawiać o życiu. Nawet zapalić, choć ten nałóg mam już za sobą. Tylko różaniec bym sobie darowała :))

Mavericus | 2011-03-23
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Wiśniewski porusza temat, który nie powinien być tylko fabułą książki, skoro jest prozą życia.

Bohater powieść Wiśniewskiego staje w obliczu rodzinnej tragedii. Umiera mu ukochana matka i oprócz starej Siekierkowej nie ma na świecie do kogo się przytulic. Marcin, który podejmuje się podróży do głębi własnej podświadomości. Wtedy, gdy żyła jego mama,
a rodzina stanowiła wielką siłę poprzez swoją jedność.
Trudno pogodzić się mu ze śmiercią jedynej kobiety jego życia.
Nie umie wyobrazić sobie życia u boku innej kobiety, gdyż Marta, którą pokochał całym sobą odrzuciła go. Zrobiła to dlatego, że go wykorzystała, nie kochała i w dodatku miała zaborczą matkę.
Nie starała się pokochać Marcina. On zaś oddał jej całego siebie. Zaczął izolować się od rodziny i znajomych. W czasie tego schodzenia na margines życia nie dostrzegł, że staje się jeszcze bardziej samotny. Uświadamia sobie, że nie jest najnieszczęśliwszy, gdy czyta zwierzenia Asi, która jest koleżanką jego bratanka Szymona....

allison | 2011-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Ciekawie i wzruszająco opowiedziane losy nie tylko głównego bohatera, ale i jego bliskich, przyjaciół, znajomych, sąsiadów.
Starą Siekierkową już wpisuję na listę moich ulubionych zadziornych bohaterek literackich:).
Jedyne, co mi się nie spodobało, to zbyt egzaltowane maile między Marcinem i Emilią, ale to - oczywiście - moje bardzo subiektywne odczucia...

natkuss | 2014-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Książka dobra, jednak nie poruszyła mnie tak bardzo jak „Samotność w sieci”, która chyba zawsze będzie dla mnie numerem jeden tego autora. Z niecierpliwością czekałam na moment spotkania Marcinka z Emilią. Liczyłam na jakiś happy end- w końcu po takim wielkim zawodzie miłosnym Marcina, coś dobrego od życia mu się należy- jednak J.L. Wiśniewski miał inną wizję tego spotkania. Z chęcią przeczytałabym coś o dalszym losie głównego bohatera.

violabu Toczytam | 2013-01-15
Przeczytana: 2004 rok

Czekałam na to, aby kolejna powieść Janusza L. Wiśniewskiego po "Samotności w sieci" poruszyła mnie równie mocno. Jednak pomimo tego, że fabuła jest ciekawa, to czytając "Los powtórzony" miałam wrażenie, że autor na siłę chce powtórzyć formułę "Samotności..." i to niosło za sobą negatywny odbiór całej powieści. Również tutaj jest zastosowana wielowątkowość w formie dygresji będących odrębnymi opowiadaniami, jednak w mniejszej ilości, poza tym sposób rozwiajania akcji znany z poprzedniej powieści powodował, że kierunek rozwoju sytuacji był bardzo przewidywalny. Po tak fantastycznym pisarzu (jakim jawił mi się napisawszy swą pierwszą powieść) spodziewałabym się czegoś lepszego, nowych pomysłów, a nie opieranie się na sprawdzonych, które jako "los powtórzony" już nie fascynują.

corgi | 2015-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2015

Los powtórzony - trochę jak "Samotność w sieci" powtórzona. Podobna historia, podobne emocje, podobne wzruszenia, jednak wydaje mi się, że w nieco mniejszym natężeniu. Kolejna książka o uczuciach i nauce.

ksiazkoholiczka | 2014-07-31
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 26 lipca 2014

Świetna książka! Pokochałam Starą Siekierkową i jej niesamowitą życiową mądrość. W dzisiejszym pędzie, w skupieniu na pracy, dążeniu nie wiadomo do czego taka Siekierkowa bardzo by mi się przydała. Paląc papierosa, odmawiając różaniec i przerywając te czynności by napić się wódki pewnie by mi powiedziała co w życiu najważniejsze i na czym powinnam się skupić.

gadajacaglowa | 2014-03-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 28 marca 2014

Jsk to się dzieje, że kolejny raz trafiłam na właściwą książkę we właściwym czasie? I jak to się dzieje, że kolejny raz jej autorem jest Janusz L. Wiśniewski?

Książka wydaje się być niepozorna, a jest w niej zawarta cała proza życia. Zupełnie niespodziewanie natknęłam się w niej na fragment, który ja sama aktualnie przeżywam. Kiedy to czytałam, miałam wrażenie, że większość słów wyjęto mi z ust. Dzięki temu mogłam z dystansu spojrzeć na moją, i nie tylko, sytuację.

Całe szczęście, że książka nie ma konkretnego zakończenia. Byłabym zawiedziona, gdyby skończyła się nieszczęśliwie.

Katarzyna Paluch | 2015-08-18

Warto przeczytać choćby dla samej starej Siekierkowej. Mistrzowsko zbudowana postać!

Sooki | 2016-07-01
Na półkach: Przeczytane, Nie wrócę
Przeczytana: 01 lipca 2016

Wiedziona niesamowitością "Samotności w sieci", postanowiłam sięgnąć po kolejną książkę Janusze :. Wiśniewskiego. Niestety nie sprostała ona moim wymaganiom, które zostały postawione przez poprzednią książkę tego autora. Zbyt długie opisy w niektórych częściach "Losu powtórzonego" sprawiały, że chwilami chciałam już odstawić na bok tę historię. Co nie zmienia faktu, że Janusz L. Wiśniewski jest niezwykle zdolnym pisarzem.