Horyzonty antropologii kultury

Wydawnictwo: DiG

Jest to tom, na który złożyły się artykuły wielu autorów w różnym stopniu związanych z Instytutem Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Do tego grona należą i absolwenci sprzed lat dawnej Katedry Etnografii, dziś działający w różnych naukowych instytucjach w Polsce, albo rozrzuceni po świecie. Oni to właśnie są żywą księgą historii naszej nauki, a artykuły tego tomu śladem dziejów warszawskiej etnografii i etnologii, potem także antropologii kulturowej. Jednocześnie jest to książka wydana z okazji jubileuszu siedemdziesięciolecia etnologii na Uniwersytecie Warszawskim.