hobby

Kolejna część jednej z najlepiej się sprzedających i najwyżej ocenianych gier strategicznych wszechczasów przenosi gracza w czasy ekspansji kolonialnej. W XVIII wieku na oceanach i odległych lądach za nimi leżących ścierały się interesy największych imperiów nowożytnego (wtedy) świata. Obie Ameryki, Indie i północna Afryka staną się areną zmagań królestw Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Trzynastu Kolonii Ameryki Północnej. Wojna rozgorzała także w starym świecie, gdzie naprzeciw siebie stanęły armie Prus, Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz Imperium Ottomańskiego. Bitwy morskie, będące jednym z głównych trybów rozgrywki, wyglądają spektakularnie. Dowodzenie wielkimi flotyllami okrętów wymaga długiego treningu i dogłębnego poznania zasad walki na morzu. Gra realistycznie odwzorowuje każdy element starcia, nawet trajektorię lotu kul armatnich!