1 108
JoAnna

Inne wydania

Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej.
Autorka mistrzowsko nakreśliła realia życia w Polsce początku lat 70. I stworzyła postać nieodparcie śmiesznego tytułowego bohatera - architekta pracującego w biurze projektów, który wplątuje się w serię niezwykłych, zabawnych zdarzeń.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl

7,35 (49 ocen i opinii)
Dzika bestia
Jorge Franco

5,5 (8 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Kolejność
Hubert Hender

6,63 (16 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Colette | 2014-11-15
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 listopada 2014

Jest to bodaj jedyna książka, przy której nadal, po wielu już "przeczytaniach" potrafię popłakać się ze śmiechu (scena z Lesiem biegnącym wzdłuż torów z palącą się nogą od fotela jet absolutnym mistrzostwem świata :) Fantastyczna rozrywka, cudowni bohaterowie - gorąco polecam :) Chmielewska u szczytu swej formy pisarskiej :)

Yooki | 2014-12-11
Przeczytana: 05 listopada 2014

Lesia czytałam już nie raz i nie dwa i na pewno jeszcze do niego wrócę. To rodzaj poczucia humoru, który uwielbiam i do którego chętnie wracam.

Książka składa się z trzech historii ale moja ulubiona to pierwsza - zabójstwo Personalnej.

To komedia, która - co wcale nie takie oczywiste - jest śmieszna i za to cenię ją najbardziej:)

Tę książkę wcisnęła mi wręcz ciocia-nie powiem uśmiałam się ,ale czy sięgnę jeszcze po tego typu książkę.?
Pomysł super-Lesio,życiowy fajtłapa i jego skłonności do popadania w tarapaty, a do tego lekki i dowcipny styl pisania Pani Chmielewskiej-jak dla mnie 6 gwiazdek.

Sakeena | 2015-12-26
Przeczytana: 2012 rok

Z pewną dozą rezerwy podchodziłam do powieści Joanny Chmielewskiej, jednak muszę przyznać, że pozycja jest...bardzo dobra.
Naprawdę miałam niezły ubaw, wkręcając się w losy pechowca Lesia.
Dla mnie świetnie spędzony czas...

dziwnakacha | 2010-06-27

Czytałam tę książkę wielokrotnie i za każdym razem mam ubaw po pachy :)

kwiatek29 | 2011-12-01
Przeczytana: 05 marca 2012

"Lesio" umęczył mnie okrutnie.

tilia | 2013-06-30

Lesia poznałam najpierw w wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej, która czytała książkę w radiu lata temu, a czyniła to tak, jak tylko ta śp aktorka potrafiła. Dosłownie "boki zrywałam" ze śmiechu wyobrażając sobie Lesia w kolejnych akcjach, a to kiedy przygotowuje się do roli aktora, lub kiedy przerażony widzi różowego słonia. Później sama przeczytałam i również "pokładałam się" ze śmiechu. Uwielbiam Joannę Chmielewską za wszystkie książki, ale ta niezmiennie pozostaje w czołówce ulubionych.

Szukałam nagrań książki czytanej przez panią Kwiatkowską, ale nie odnalazłam. Podobno w radiu mają tylko jakieś resztki. Jeśli ktoś ma dostęp do nagrań, będę wdzięczna za kontakt.

EwelinaEm | 2013-08-05

Zachęcona opiniami rodziny, jaka to świetna, śmieszna, „super” I nie wiadomo jaka klasyka, sięgnęłam po „Lesia” i… według mnie wszystko jest „na niby”: niby-ciekawe, niby-zaskakujące, niby-śmieszne… Do połowy jakoś dotrwałam, myślałam że będzie lepiej… A od połowy marzyłam o tym żeby skończyć czytać. Nie powiem, kilka sytuacji było ciekawych, może nawet smiesznych, niemniej jednak - całokształt nie zachwycił, wręcz czułam niesmak z powodu absurdalnie przerysowanych sytuacji.
Może po prostu nie odpowiada mi ten typ humoru?

martynaw | 2014-10-10

Moja ukochana książka, do której wracam zawsze, gdy mam gorszy humor. Bo cóż może poprawić go lepiej, niż przygody gamoniowatego Lesia i to opowiadane przez mistrzynię narracji - Joannę Chmielewską? Czytałam "Lesia" już tyle razy, że sama się dziwię, że ciągle mnie śmieszy. A śmieszy i to bardzo i raczej nigdy się nie znudzi! Polecam absolutnie każdemu, ale UWAGA! ze względu na gwarantowane głośne wybuchy śmiechu, lepiej nie czytać publicznie ;)

AniaOl | 2015-01-16
Przeczytana: październik 2014

Książka rewelacyjna - humor na najwyższym poziomie :D Jest to tez obraz Polski lat 60-70 - az wierzyć się nie chce że tak to wszystko wyglądało :))))) Uwielbiam abstrakcyjny humor Chmielewskiej i wielokrotnie pokładałam sie z kolejnych absurdalnych wręcz przygód ciapowatego Lesia. Genialne w ksiące są opisy jago wybujałej fantazji i wyobrażeń - POLECAM !!!