1 104
JoAnna

Inne wydania

Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej.
Autorka mistrzowsko nakreśliła realia życia w Polsce początku lat 70. I stworzyła postać nieodparcie śmiesznego tytułowego bohatera - architekta pracującego w biurze projektów, który wplątuje się w serię niezwykłych, zabawnych zdarzeń.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl

Powrót na Wyspę Potępionych
Melissa de la Cruz

8 (4 ocen i opinii)
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,04 (26 ocen i opinii)

Bardzo długie przebudzenie
Grażyna Jeromin-Gałuszka

6,67 (6 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
kwiatek29 | 2011-12-01
Przeczytana: 05 marca 2012

"Lesio" umęczył mnie okrutnie.

tilia | 2013-06-30

Lesia poznałam najpierw w wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej, która czytała książkę w radiu lata temu, a czyniła to tak, jak tylko ta śp aktorka potrafiła. Dosłownie "boki zrywałam" ze śmiechu wyobrażając sobie Lesia w kolejnych akcjach, a to kiedy przygotowuje się do roli aktora, lub kiedy przerażony widzi różowego słonia. Później sama przeczytałam i również "pokładałam się" ze śmiechu. Uwielbiam Joannę Chmielewską za wszystkie książki, ale ta niezmiennie pozostaje w czołówce ulubionych.

Szukałam nagrań książki czytanej przez panią Kwiatkowską, ale nie odnalazłam. Podobno w radiu mają tylko jakieś resztki. Jeśli ktoś ma dostęp do nagrań, będę wdzięczna za kontakt.

EwelinaEm | 2013-08-05

Zachęcona opiniami rodziny, jaka to świetna, śmieszna, „super” I nie wiadomo jaka klasyka, sięgnęłam po „Lesia” i… według mnie wszystko jest „na niby”: niby-ciekawe, niby-zaskakujące, niby-śmieszne… Do połowy jakoś dotrwałam, myślałam że będzie lepiej… A od połowy marzyłam o tym żeby skończyć czytać. Nie powiem, kilka sytuacji było ciekawych, może nawet smiesznych, niemniej jednak - całokształt nie zachwycił, wręcz czułam niesmak z powodu absurdalnie przerysowanych sytuacji.
Może po prostu nie odpowiada mi ten typ humoru?

martynaw | 2014-10-10

Moja ukochana książka, do której wracam zawsze, gdy mam gorszy humor. Bo cóż może poprawić go lepiej, niż przygody gamoniowatego Lesia i to opowiadane przez mistrzynię narracji - Joannę Chmielewską? Czytałam "Lesia" już tyle razy, że sama się dziwię, że ciągle mnie śmieszy. A śmieszy i to bardzo i raczej nigdy się nie znudzi! Polecam absolutnie każdemu, ale UWAGA! ze względu na gwarantowane głośne wybuchy śmiechu, lepiej nie czytać publicznie ;)

AniaOl | 2015-01-16
Przeczytana: październik 2014

Książka rewelacyjna - humor na najwyższym poziomie :D Jest to tez obraz Polski lat 60-70 - az wierzyć się nie chce że tak to wszystko wyglądało :))))) Uwielbiam abstrakcyjny humor Chmielewskiej i wielokrotnie pokładałam sie z kolejnych absurdalnych wręcz przygód ciapowatego Lesia. Genialne w ksiące są opisy jago wybujałej fantazji i wyobrażeń - POLECAM !!!

kotek | 2014-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2014

Lesio nie zawodzi,jest idealny na poprawę nastroju.Ksiązka genialna w swej prostocie. Zwariowany Lesio zarażający swymi wariactwami wspópracowników bawi do łez. W towarzystwie takich bohaterow nie sposób się nudzić . Zwariowane pomysły w absurdalnych i spore poczusie humoru Joanny Chmelewskiej zachęcaja do czytania

Dama_Karo | 2012-11-08

Czytałam ją pod ławką na lekcjach polskiego nie mogąc powstrzymać się od śmiechu... Warta przeczytania ze względu na dużą dawkę humoru :)

zosia | 2015-10-30

Lesio jest jedną z najlepszych książek Joanny Chmielewskiej, Czytałam go już parę razy. Zawsze się uśmieję, to lekarstwo na chandrę.

książek: 1933
AnnaSikorska | 2016-01-07

Świetna ksiązka dla młodzieży. Lekka, zabawna lektura z tajemnicą w tle

lexis | 2016-05-20
Przeczytana: 05 maja 2016

Lekka, zabawna opowieść o perypetiach wiecznie spóźnionego, nierozgarniętego ale niezwykle kreatywnego architekta Lesia i jego kolegów z biura projektów.

Lesio, czy to przez niefortunne zbiegi okoliczności czy też własne przymioty, nieustannie wpada w tarapaty, z których udaje mu się w końcu wybrnąć, bądź to dzięki pomocy przyjaciół, bądź też szczęśliwym przypadkom. Ale Lesio, podobnie, jak jego współpracownicy, ma też złote serce i masę najdzikszych pomysłów. Nieważne, czy to pomysły realne, czy nie, nieważne, jak wygląda ich realizacja, ważne, że czytając tę książkę szczerze się uśmiałam.

Udał się autorce zarówno Lesio, jak i pozostali bohaterowie. Są prawdziwi, bardzo zwyczajni ale tli się w nich iskierka szaleństwa, potrafią współpracować, cieszyć się z drobiazgów i wspólnie bawić. I takich właśnie spóźnialskich, nieogarniętych ale sympatycznych i momentami zabawnych ludzi spotkamy przecież na co dzień.

Podoba mi się lekkie pióro pisarki, skrzące się ironią dialogi,...