Okładka książki Lesio

Olesiejuk
typ
papier
JoAnna
7,29 (3845 ocen i 334 opinie)

Opis książki

Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej.
Autorka mistrzowsko nakreśliła realia życia w Polsce początku lat 70. I stworzyła postać nieodparcie śmiesznego tytułowego bohatera - architekta pracującego w biurze projektów, który wplątuje się w serię niezwykłych, zabawnych zdarzeń.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
mamase | 2011-07-26

Na trwałe Lesio wrył mi się w pamięć zwłaszcza "mocz tenora"...

Lily76 | 2013-01-23
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Prawie umarłam ze śmiechu czytając. Dawno się tak nie bawiłam przy książce i to całkiem na trzeźwo. Komizm sytuacji uchwycony przez Chmielewską idealnie, zastanawiałam się przy tym, jak to jest, że niektóre osoby zupełnie tego nie czują. Mam taką hipotezę, że wiąże się to z preferowanym typem percepcji, być może takie osoby lepiej rozumieją żarty typu gra słów itp. Tutaj chyba trzeba wyobraźni, która plastycznie nam przedstawi to, co opisuje autorka - ja przynajmniej czytając widziałam opisywane sytuacje - widok Lesia leżącego w korytarzu w samych majtkach, na stosie fartuchów, wyskakującego z bramy, żeby złapać jakieś auto jadące do domu (tym razem ubranego jedynie w 2 fartuchy robocze), dalej Lesio jadący autobusem z młotem do rozbijania kamieni - tego po prostu nie da się wytrzymać nie pękając ze śmiechu. Polecam!

Melba | 2013-06-23

Ksiażka, która stworzyła nową ligę. Klasa sama w sobie. Świat bez "Lesia" to pustynia, dno i wodorosty. Mistrzostwo po prostu. Pozycja obowiązkowa DLA WSZYSTKICH, nie tylko dla fanów Chmielewskiej.
Dla wtajemniczonych: od lat stosuję "test Lesia" - nowym znajomym pożyczam i czekam na komentarz: wszystkie na "tak" oznaczają kontynuację znajomości, pozostałe - no cóż... Powiem tak: życie pokazało trafienia 99 na 100, nawet jeśli na początku wydawało się inaczej, czas zweryfikował błędne założenia :)
Poza tym płaczę przy niej ze śmiechu :) Tak samo jak przy "Dzikim białku" :))

MaiTakeru | 2011-05-16

Absolutnie prześmieszna! Polecam wszystkim i zapewniam - nie będziecie mogli przestać się śmiać z przygód Lesia. Ja nie mogłam, przez co ludzie w pociągu troszkę dziwnie się na mnie patrzyli. :)

"Lesio" jest napisany świetnym językiem i z taką wyobraźnią do mnożenia zabawnych sytuacji, że można autorce tylko pozazdrościć. Wszyscy bohaterowie są niesamowicie pocieszni, aż żal było mi odkładać tę książkę. Koniecznie muszę ją sobie sprawić i wam też radzę tak zrobić!

Nusiek | 2013-10-14

Ksiazka, ktora nieodmiennie sprawia, ze zasmiewam sie do lez. Akcja osadzona jest w tragikomicznych realiach Polski Ludowej. Glowny bohater, sympatyczny fajtlapa, doswiadcza nieprawdopodobnie smiesznych przygod i dostarcza tak pracy jak i rozrywki swoim wspolpracownikom. Po prostu nie da sie go nie lubic!

zaczytAnna | 2014-10-23

Zastanawiam się, co sobie myśleli ludzie, którzy jeździli ze mną przez ostatnie kilka dni rano do pracy kolejką miejską...
Mój głupkowaty wyraz twarzy i niekontrolowane wybuchy śmiechu były co najmniej...dziwne.
A czytałam oczywiście "Lesia"
UBAW PO PACHY!!!POLECAM :-)

maria33 | 2014-03-03
Przeczytana: 03 marca 2014

Lesio to naprawdę śmieszna powieść o losach przeciętnego, a jednak zaskakującego człowieka- Lesia. Przeczytałam ją w jeden dzień, ledwo nie dusząc się ze śmiechu. Myślę,że do tej książki jeszcze wrócę w wypadku jesiennej chandry:)

Adggamma | 2013-07-21
Na półkach: Przeczytane, 2013r

Nie skończyłam jej, ale połowę przeczytałam....Nudziłam się śmiertelnie. Niestety nie potrafię wczuć się w tak bezdennie głupią osobę jaką jest Lesio. wiem, że to miało być śmieszne, ale mnie jakoś nie śmieszyło, raczej irytowało.

antonyh | 2014-02-02

Lesio - czyli jak najprostsze rozwiązania mogą stanowić ostatnie wyjście z sytuacji. W krzywym zwierciadle życie odbija się ciekawszymi kształtami. Uśmiech nie schodzi mi z twarzy jak myślę o tej książce! Polecam :D

ksiazkoholiczka | 2014-05-15
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 11 maja 2014

Warto przeczytać ze względu na niebanalną osobowość tytułowego Lesia. Wiecznie zakręcony jegomość, który natyka się przeróżne przeciwności losu. Jest kilka przezabawnych momentów i gier słów.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto