Okładka książki Lesio

Olesiejuk
typ
papier
JoAnna
7.3 (3724 ocen i 326 opinii)

Opis książki

Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej.
Autorka mistrzowsko nakreśliła realia życia w Polsce początku lat 70. I stworzyła postać nieodparcie śmiesznego tytułowego bohatera - architekta pracującego w biurze projektów, który wplątuje się w serię niezwykłych, zabawnych zdarzeń.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl

Polecamy

Opinie czytelników
Maria | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Lekka, łatwa i przyjemna. Chyba jednak za długa. Wolałabym aby została podzielona na dwie osobne książki bo klimat przestaje być spójny.

majena_84 | 2014-08-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Najlepsza książka Joanny Chmielewskiej, tego nie da się czytać w miejscu publicznym z powodu ciągłego "rechotania";)

Patrycja | 2011-05-01

Gdybym nie miała podobnych egzemplarzy w pracy to bym za nic nie uwierzyła....Jezu! Ja pracuję dokładnie w takim miejscu....

Ola | 2014-07-09

Szaleństwa Pana Lesia niezawodnym lekarzem na wszelkie smuteczki! Stosowac bez wahania :)

To perełka humoru-powinno się tę książkę przepisywać na receptę jako antydepresant.

syla50 | 2010-09-28

Dobra, można się uśmiać choć czasem, aż postać Lesia przynudza tymi dziwactwami.

mamase | 2011-07-26

Na trwałe Lesio wrył mi się w pamięć zwłaszcza "mocz tenora"...

Natalia | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Już od jakiegoś czasu chciałam się zapoznać z twórczością Joanny Chmielewskiej. Autorka jest chwalona za swoją twórczość, za humor w swoich powieściach, których napisała już całkiem sporo. Ponieważ miałam w domu ,,Lesia", postanowiłam, że po tę powieść jako pierwszą sięgnę.

Tytułowy Lesio jest specyficznym człowiekiem. Artysta bujający w obłokach, dla którego czas nie ma żadnego znaczenia. Wiecznie spóźnia się do pracy, dlatego musi wpisywać się do książki spóźnień. Jego największym wrogiem jest personalna, która każe mu to robić. Pewnego dnia, Lesio postanawia, że ją zamorduje personalną, która jest przyczyną jego porannego stresu.

Gdy przeczytałam pierwsze zdanie, uśmiechnęłam się. Pierwsze strony były nawet zabawne. Ale potem... czytałam już na siłę. W ogóle treść mnie nie zainteresowała, nie wciągnęła, moje myśli cały czas gdzieś błądziły, byleby tylko nie skupić się na tym, co czytam. Lesio cały czas mnie irytował, w ogóle nie polubiłam tego bohatera ani jego sposobu bycia. Jego...

tilia | 2013-06-30

Lesia poznałam najpierw w wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej, która czytała książkę w radiu lata temu, a czyniła to tak, jak tylko ta śp aktorka potrafiła. Dosłownie "boki zrywałam" ze śmiechu wyobrażając sobie Lesia w kolejnych akcjach, a to kiedy przygotowuje się do roli aktora, lub kiedy przerażony widzi różowego słonia. Później sama przeczytałam i również "pokładałam się" ze śmiechu. Uwielbiam Joannę Chmielewską za wszystkie książki, ale ta niezmiennie pozostaje w czołówce ulubionych.

Szukałam nagrań książki czytanej przez panią Kwiatkowską, ale nie odnalazłam. Podobno w radiu mają tylko jakieś resztki. Jeśli ktoś ma dostęp do nagrań, będę wdzięczna za kontakt.

Justi | 2011-10-25
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 25 października 2011

Przygodę z Lesiem rozpoczęłam od słuchowiska zamieszczonego na łamach Bluszcza. Jako że było dość fajnie zrealizowane zachęciło mnie do zgłębienia książki. Czułam pewien niedosyt i brak szczegółów, który udało mi się zaspokoić pogrążając się w lekturze. Perypetie bohaterów stały się bardziej klarowne, a dodatkowo uzupełnione o trzecią część historii (czego w słuchowisku nie ma). Lesio stał się postacią mi dość bliską. Jego wieczne problemy z przedmiotami pałętającymi się pod nogami i przypadkowo zewsząd spadającymi widziałam jak żywe, tylko że ze mną w roli głównej. Książka z pewnością, wesoła, wprawia w dobry humor i jest wzorcowym przykładem komedii omyłek.

Załóż konto za darmo!

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku