Lesio

Firma Księgarska Olesiejuk
typ
papier
JoAnna
7,3 (3877 ocen i 336 opinii)

Opis książki

Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej.
Autorka mistrzowsko nakreśliła realia życia w Polsce początku lat 70. I stworzyła postać nieodparcie śmiesznego tytułowego bohatera - architekta pracującego w biurze projektów, który wplątuje się w serię niezwykłych, zabawnych zdarzeń.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
kojotener | 2014-05-03

Wyłem ze śmiechu. Nie mogłem czytać dalej, bo śmiałem się z przeczytanej akcji i ciągle do niej wracałem pamięcią. Tej książki nie da się czytać hehe.

Adam | 2011-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2011

Dawno się tak nie uśmiałem czytając książkę...:)))

kwiatek29 | 2011-12-01
Przeczytana: 05 marca 2012

"Lesio" umęczył mnie okrutnie.

nevermind | 2011-03-26
Przeczytana: 26 marca 2011

To moje pierwsze spotkanie z Panią Chmielewską, ale nie zawiodłam się. Ciekawie wymyślone historie, chęci Lesia do zabójstw, najpierw swojej personalnej, potem potencjalnego kochanka pięknej Barbary. Lubię też wątek z toto-lotkiem i lochem. Jednak momentami książka odrobinę mnie nudziła, w tych chwilach chciałam po prostu brnąć dalej i czekać na nowy wątek. Moją ulubioną postacią jest chyba Kasieńka, żona Lesia oraz Barbara. To są niezależne kobiety, pamiętam moment, w którym Kasia rozbija wazę na znak protestu. Polecam na pierwsze zetknięcie z Panią Joanną. :)

MaiTakeru | 2011-05-16

Absolutnie prześmieszna! Polecam wszystkim i zapewniam - nie będziecie mogli przestać się śmiać z przygód Lesia. Ja nie mogłam, przez co ludzie w pociągu troszkę dziwnie się na mnie patrzyli. :)

"Lesio" jest napisany świetnym językiem i z taką wyobraźnią do mnożenia zabawnych sytuacji, że można autorce tylko pozazdrościć. Wszyscy bohaterowie są niesamowicie pocieszni, aż żal było mi odkładać tę książkę. Koniecznie muszę ją sobie sprawić i wam też radzę tak zrobić!

zaczytana | 2014-02-12
Przeczytana: marzec 2010

Najśmieszniejsza książka jaką kiedykolwiek czytałam. Dzięki niej 4 lata temu powróciłam do obcowania z lekturą! Cudowna, zabawna, nie można powstrzymać łez śmiechu. Opis sytuacji arcymistrzowski! Bohaterowie i ich wyczyny tak absurdalne, że bawią do łez nawet najbardziej krytycznego czytelnika. Polecam w 100%

Nefele | 2014-02-01
Przeczytana: styczeń 2014

Lesia czytałam kilkanaście lat temu. I ostatnio postanowiłam sprawdzić, czy po takim czasie będzie mi się podobać równie mocno, jak wtedy. Nie zawiodłam się. Lesio rozbawił mnie do łez szaleńczych :)

Ksawery | 2012-01-21
Przeczytana: styczeń 2011

Boki ze śmiechu można zrywać. Klękajcie autorzy całego świata, żeby wymyślić takie indywiduum jak Lesio, to mistrzem trzeba być i basta. Motyw z lodami to już prawie jak u Monthy Pytona.

Ania | 2014-11-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 06 listopada 2014

Kilka stron przeczytałam z radością i zadowoleniem... Jednak później, cóż - rozczarowałam się. Jakby w kółko to samo i przez to zabawa się skończyła.

Gośka | 2011-09-08
Przeczytana: 1990 rok

Przeczytałam ją jako młoda dziewczyna i wtedy bardzo mnie rozśmieszyła. Teraz nie przepadam za taką literaturą ale ogólnie Chmielewska jest zabawna.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto