7,3 (3919 ocen i 345 opinii)
JoAnna

Inne wydania

Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej.
Autorka mistrzowsko nakreśliła realia życia w Polsce początku lat 70. I stworzyła postać nieodparcie śmiesznego tytułowego bohatera - architekta pracującego w biurze projektów, który wplątuje się w serię niezwykłych, zabawnych zdarzeń.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl

• Ekspozycja
  • Widok z nieba
  • Fangirl
  • Podziemny labirynt
  • Alan Stoob, łowca nazistów
450 stron

8,73 (15 ocen i opinii)
Szturmując niebo
Felix Baumgartner , Thomas Becker

7,11 (9 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

8,06 (270 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Alicja | 2014-02-18

Kocham. Jedna z moich ulubionych książek, która zawsze poprawia humor. Nie nastawiajmy się na serpentyny i salwy sitcomowego śmiechu wyrzucane z każdej zadrukowanej strony. Nie nastawiajmy się w ogóle... Dajmy się zaskoczyć i zobaczmy co ma nam do zaoferowania "Lesio".
Dla mnie miał przesympatycznych bohaterów, zabawnie absurdalne sytuacje i klimat kolejek po szynkę, który absolutnie uwielbiam. A sam Lesio? Prywatnie do zabicia, książkowo do uwielbiania :)

martynaw | 2014-10-10

Moja ukochana książka, do której wracam zawsze, gdy mam gorszy humor. Bo cóż może poprawić go lepiej, niż przygody gamoniowatego Lesia i to opowiadane przez mistrzynię narracji - Joannę Chmielewską? Czytałam "Lesia" już tyle razy, że sama się dziwię, że ciągle mnie śmieszy. A śmieszy i to bardzo i raczej nigdy się nie znudzi! Polecam absolutnie każdemu, ale UWAGA! ze względu na gwarantowane głośne wybuchy śmiechu, lepiej nie czytać publicznie ;)

Paulina | 2015-05-08
Przeczytana: 08 maja 2015

Już dawno nie miałam TAK OGROMNEGO rozczarowania książką. Wszyscy się zachwycają, taka zabawna, taka pomysłowa, same ochy i achy a to straszne było. Skończyłam słuchać tylko z własnego zapominalstwa bo nie wrzuciłam sobie nowego audiobooka na powroty z pracy.
Boję się ze przez to nigdy więcej nie sięgnę po nic Chmielewskiej a może szkoda ale Lesio skutecznie mnie odstraszył.

kotek | 2014-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2014

Lesio nie zawodzi,jest idealny na poprawę nastroju.Ksiązka genialna w swej prostocie. Zwariowany Lesio zarażający swymi wariactwami wspópracowników bawi do łez. W towarzystwie takich bohaterow nie sposób się nudzić . Zwariowane pomysły w absurdalnych i spore poczusie humoru Joanny Chmelewskiej zachęcaja do czytania

airi | 2014-05-28

Kiedy pani w naszej szkolnej bibliotece powiedziała mi o tej książce, niemalże natychmiast rzuciłam się w stronę regału żeby ją wypożyczyć. Miałam nadzieję, że będzie równie świetna jak pozostałe i nie zawiodłam się. No bo jak można nie pokochać tytułowego Lesia? Nie da się.

Monika | 2011-01-30
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam

Pamiętam jak mojego chłopaka brat ją czytał, słyszałam jak głośno śmiał się w drugim pokoju. Postanowiłam ją przeczytać i nie zawiodłam się, bardzo fajna książka. To moja pierwsza książka Chmielewskiej POLECAM, teraz zabieram się za Dzikie białko :)

kosmopolka | 2014-03-29

Od "Lesia" można zacząć przygodę z Chmielewską - wprawdzie to nie kryminał, ale zabawa naprawdę niezła.

dziwnakacha | 2010-06-27

Czytałam tę książkę wielokrotnie i za każdym razem mam ubaw po pachy :)

Eni | 2014-12-18
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Po Chmielewską sięgnęłam już trzeci raz. Nie ukrywam, że podchodziłam do książki z wielką rezerwą, gdyż ostatnia "Krwawa Zemsta" okazała się porażką. Co do Lesia- no cóż, może nie leżałam ze śmiechu, ale kącik ust mi drgnął. Tytułowego bohatera pokochałam już na początku za jego nieudolne próby zamordowania Personalnej. Misterny plan, dobre zaopatrzenie, duże chęci- nic po tym, skoro Lesio to typowa ciapa i wszystko za co się zabierał kończyło się klęską. Później czytamy już o wspólnych perypetiach całego zespołu- Lesia i kolegów z pracowni architektonicznej: gra w toto lotka, próba kradzieży projektu z pociągu, a na koniec wyjazd służbowy do zabytkowego zamku.
Polecam.

MaiTakeru | 2011-05-16

Absolutnie prześmieszna! Polecam wszystkim i zapewniam - nie będziecie mogli przestać się śmiać z przygód Lesia. Ja nie mogłam, przez co ludzie w pociągu troszkę dziwnie się na mnie patrzyli. :)

"Lesio" jest napisany świetnym językiem i z taką wyobraźnią do mnożenia zabawnych sytuacji, że można autorce tylko pozazdrościć. Wszyscy bohaterowie są niesamowicie pocieszni, aż żal było mi odkładać tę książkę. Koniecznie muszę ją sobie sprawić i wam też radzę tak zrobić!