Okładka książki Lesio

Olesiejuk
typ
papier
JoAnna
7.3 (3695 ocen i 325 opinii)

Opis książki

Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej.
Autorka mistrzowsko nakreśliła realia życia w Polsce początku lat 70. I stworzyła postać nieodparcie śmiesznego tytułowego bohatera - architekta pracującego w biurze projektów, który wplątuje się w serię niezwykłych, zabawnych zdarzeń.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl

Polecamy

Opinie czytelników
Maria | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Lekka, łatwa i przyjemna. Chyba jednak za długa. Wolałabym aby została podzielona na dwie osobne książki bo klimat przestaje być spójny.

majena_84 | 2014-08-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Najlepsza książka Joanny Chmielewskiej, tego nie da się czytać w miejscu publicznym z powodu ciągłego "rechotania";)

Patrycja | 2011-05-01

Gdybym nie miała podobnych egzemplarzy w pracy to bym za nic nie uwierzyła....Jezu! Ja pracuję dokładnie w takim miejscu....

Ola | 2014-07-09

Szaleństwa Pana Lesia niezawodnym lekarzem na wszelkie smuteczki! Stosowac bez wahania :)

To perełka humoru-powinno się tę książkę przepisywać na receptę jako antydepresant.

syla50 | 2010-09-28

Dobra, można się uśmiać choć czasem, aż postać Lesia przynudza tymi dziwactwami.

mamase | 2011-07-26

Na trwałe Lesio wrył mi się w pamięć zwłaszcza "mocz tenora"...

Natalia | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Już od jakiegoś czasu chciałam się zapoznać z twórczością Joanny Chmielewskiej. Autorka jest chwalona za swoją twórczość, za humor w swoich powieściach, których napisała już całkiem sporo. Ponieważ miałam w domu ,,Lesia", postanowiłam, że po tę powieść jako pierwszą sięgnę.

Tytułowy Lesio jest specyficznym człowiekiem. Artysta bujający w obłokach, dla którego czas nie ma żadnego znaczenia. Wiecznie spóźnia się do pracy, dlatego musi wpisywać się do książki spóźnień. Jego największym wrogiem jest personalna, która każe mu to robić. Pewnego dnia, Lesio postanawia, że ją zamorduje personalną, która jest przyczyną jego porannego stresu.

Gdy przeczytałam pierwsze zdanie, uśmiechnęłam się. Pierwsze strony były nawet zabawne. Ale potem... czytałam już na siłę. W ogóle treść mnie nie zainteresowała, nie wciągnęła, moje myśli cały czas gdzieś błądziły, byleby tylko nie skupić się na tym, co czytam. Lesio cały czas mnie irytował, w ogóle nie polubiłam tego bohatera ani jego sposobu bycia. Jego...

tilia | 2013-06-30

Lesia poznałam najpierw w wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej, która czytała książkę w radiu lata temu, a czyniła to tak, jak tylko ta śp aktorka potrafiła. Dosłownie "boki zrywałam" ze śmiechu wyobrażając sobie Lesia w kolejnych akcjach, a to kiedy przygotowuje się do roli aktora, lub kiedy przerażony widzi różowego słonia. Później sama przeczytałam i również "pokładałam się" ze śmiechu. Uwielbiam Joannę Chmielewską za wszystkie książki, ale ta niezmiennie pozostaje w czołówce ulubionych.

Szukałam nagrań książki czytanej przez panią Kwiatkowską, ale nie odnalazłam. Podobno w radiu mają tylko jakieś resztki. Jeśli ktoś ma dostęp do nagrań, będę wdzięczna za kontakt.

Justi | 2011-10-25
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 25 października 2011

Przygodę z Lesiem rozpoczęłam od słuchowiska zamieszczonego na łamach Bluszcza. Jako że było dość fajnie zrealizowane zachęciło mnie do zgłębienia książki. Czułam pewien niedosyt i brak szczegółów, który udało mi się zaspokoić pogrążając się w lekturze. Perypetie bohaterów stały się bardziej klarowne, a dodatkowo uzupełnione o trzecią część historii (czego w słuchowisku nie ma). Lesio stał się postacią mi dość bliską. Jego wieczne problemy z przedmiotami pałętającymi się pod nogami i przypadkowo zewsząd spadającymi widziałam jak żywe, tylko że ze mną w roli głównej. Książka z pewnością, wesoła, wprawia w dobry humor i jest wzorcowym przykładem komedii omyłek.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto