Lubimyczytać.pl to:

Olesiejuk
typ
papier
JoAnna
7.29 (3432 ocen i 299 opinii)

Opis książki

Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej.
Autorka mistrzowsko nakreśliła realia życia w Polsce początku lat 70. I stworzyła postać nieodparcie śmiesznego tytułowego bohatera - architekta pracującego w biurze projektów, który wplątuje się w serię niezwykłych, zabawnych zdarzeń.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników

Przeczytałem wiele razy, i sięgnę po Nią ponownie. Jedna z niewielu książek, która potrafi mnie rozbawić do łez ;)

olciak84 | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013

Uwielbiam tą książkę, dawno tak się nie uśmiałam, a w Lesiu o po prostu się zakochałam :)

| 2011-06-29

Niezmiernie irytująca książka. Liczyłam na kupę śmiechu, a wyszło zgrzytanie zębami...

Agnieszka | 2011-06-04

nie polecam. lubię tą autorkę za humor i lekkie pióro ale lesio jest po prostu nudny.

justi | 2011-07-15

Świetna książka, bo napisana z pomysłem, ale i charakterystycznym humorem.

mamase | 2011-07-26

Na trwałe Lesio wrył mi się w pamięć zwłaszcza "mocz tenora"...

Ania | 2012-03-19
Przeczytana: 29 marca 2012

Najlepsza książka Chmielewskiej.

Justi | 2011-10-25
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 25 października 2011

Przygodę z Lesiem rozpoczęłam od słuchowiska zamieszczonego na łamach Bluszcza. Jako że było dość fajnie zrealizowane zachęciło mnie do zgłębienia książki. Czułam pewien niedosyt i brak szczegółów, który udało mi się zaspokoić pogrążając się w lekturze. Perypetie bohaterów stały się bardziej klarowne, a dodatkowo uzupełnione o trzecią część historii (czego w słuchowisku nie ma). Lesio stał się postacią mi dość bliską. Jego wieczne problemy z przedmiotami pałętającymi się pod nogami i przypadkowo zewsząd spadającymi widziałam jak żywe, tylko że ze mną w roli głównej. Książka z pewnością, wesoła, wprawia w dobry humor i jest wzorcowym przykładem komedii omyłek.

MadameSoleil | 2011-07-02
Przeczytana: 07 maja 2011

Książkę przeczytałam zachęcona przez przyjaciółkę i absolutnie nie żałuję. Akcja powieści toczy się w czasach PRL-u. W centrum wydarzeń zawsze znajduje się nieco "ekscentryczny", tytułowy Lesio. Jego pomysły (czasami też jego współpracowników z biura projektowego) stają się źródłem prześmiesznych, wręcz absurdalnych sytuacji. Nie chcę zdradzać fabuły, ale dla zachęty dodam, że ja płakałam ze śmiechu, chociażby przy próbie dokonania morderstwa przy pomocy zatrutych lodów Calipso. Tego typu sytuacji znajdziecie mnóstwo w książce Chmeilewskiej i jeśli bawi was tego typu humor, nie zawiedziecie się. Serdecznie polecam.

KamiVV | 2012-12-30
Na półkach: Przeczytane, Kryminał

Jaką książką jest Lesio? Otóż Lesio to:

-Częsty chichot przeplatany salwami śmiechu w trakcie lektury w domu
-Z trudem zduszany objaw rozbawienia w miejscach publicznych
-Przejechane przystanki tramwajowe i autobusowe z powodu zaczytania w owym
-Absolutny poprawiacz humoru w dni gorsze i bardzo złe
-Zagrażacz wypełniania codziennych obowiązków
-Wyzwalacz wdzięczności, że Autorka obdarzona tak wspaniałym i specyficznym poczuciem humoru posiadła równocześnie umiejętność przelania go na papier, czym łaskawa była szczodrze dzielić się z czytelnikami

Załóż konto za darmo!

218. rocznica
  • Jana Frey
    45. rocznica
    urodzin
    Pragnąłem mieć siłę,aby wdeptać ich w ziemię i zadać im wielki ból...
  • Karen Blixen
    129. rocznica
    urodzin
    Chodźmy (...) zaryzykujmy niepotrzebnie życie. Bo jeżeli życie ma jakąś wartość, to polega ona na tym, że jej nie ma. Frei lebt wer sterben kann. Wolny żyje ten, kto umie umrzeć.
  • Nick Hornby
    57. rocznica
    urodzin
    Kibice piłki nożnej rozumują w taki sposób: nasze lata, nasze jednostki czasu, zaczynają się w sierpniu i kończą w maju

Znajdź nas na Facebooku