Lubimyczytać.pl to:

Olesiejuk
typ
papier
JoAnna
7.29 (3446 ocen i 299 opinii)

Opis książki

Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej.
Autorka mistrzowsko nakreśliła realia życia w Polsce początku lat 70. I stworzyła postać nieodparcie śmiesznego tytułowego bohatera - architekta pracującego w biurze projektów, który wplątuje się w serię niezwykłych, zabawnych zdarzeń.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Fra_Nio | 2013-12-30

Pierwsza książka, podczas której czytania śmiałem się na głos.
Strona za stroną rozśmiesza niezdarnością i dziwnymi rozterkami głównego bohatera.

Przeczytałem wiele razy, i sięgnę po Nią ponownie. Jedna z niewielu książek, która potrafi mnie rozbawić do łez ;)

olciak84 | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013

Uwielbiam tą książkę, dawno tak się nie uśmiałam, a w Lesiu o po prostu się zakochałam :)

książek: 19739
| 2011-06-29

Niezmiernie irytująca książka. Liczyłam na kupę śmiechu, a wyszło zgrzytanie zębami...

Agnieszka | 2011-06-04

nie polecam. lubię tą autorkę za humor i lekkie pióro ale lesio jest po prostu nudny.

justi | 2011-07-15

Świetna książka, bo napisana z pomysłem, ale i charakterystycznym humorem.

Kassandra | 2014-02-26
Przeczytana: 22 lutego 2014

mamase | 2011-07-26

Na trwałe Lesio wrył mi się w pamięć zwłaszcza "mocz tenora"...

Ania | 2012-03-19
Przeczytana: 29 marca 2012

Najlepsza książka Chmielewskiej.

Justi | 2011-10-25
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 25 października 2011

Przygodę z Lesiem rozpoczęłam od słuchowiska zamieszczonego na łamach Bluszcza. Jako że było dość fajnie zrealizowane zachęciło mnie do zgłębienia książki. Czułam pewien niedosyt i brak szczegółów, który udało mi się zaspokoić pogrążając się w lekturze. Perypetie bohaterów stały się bardziej klarowne, a dodatkowo uzupełnione o trzecią część historii (czego w słuchowisku nie ma). Lesio stał się postacią mi dość bliską. Jego wieczne problemy z przedmiotami pałętającymi się pod nogami i przypadkowo zewsząd spadającymi widziałam jak żywe, tylko że ze mną w roli głównej. Książka z pewnością, wesoła, wprawia w dobry humor i jest wzorcowym przykładem komedii omyłek.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto