1 109
JoAnna

Inne wydania

Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej.
Autorka mistrzowsko nakreśliła realia życia w Polsce początku lat 70. I stworzyła postać nieodparcie śmiesznego tytułowego bohatera - architekta pracującego w biurze projektów, który wplątuje się w serię niezwykłych, zabawnych zdarzeń.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Colette | 2014-11-15
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 listopada 2014

Jest to bodaj jedyna książka, przy której nadal, po wielu już "przeczytaniach" potrafię popłakać się ze śmiechu (scena z Lesiem biegnącym wzdłuż torów z palącą się nogą od fotela jet absolutnym mistrzostwem świata :) Fantastyczna rozrywka, cudowni bohaterowie - gorąco polecam :) Chmielewska u szczytu swej formy pisarskiej :)

Yooki | 2014-12-11
Przeczytana: 05 listopada 2014

Lesia czytałam już nie raz i nie dwa i na pewno jeszcze do niego wrócę. To rodzaj poczucia humoru, który uwielbiam i do którego chętnie wracam.

Książka składa się z trzech historii ale moja ulubiona to pierwsza - zabójstwo Personalnej.

To komedia, która - co wcale nie takie oczywiste - jest śmieszna i za to cenię ją najbardziej:)

Tę książkę wcisnęła mi wręcz ciocia-nie powiem uśmiałam się ,ale czy sięgnę jeszcze po tego typu książkę.?
Pomysł super-Lesio,życiowy fajtłapa i jego skłonności do popadania w tarapaty, a do tego lekki i dowcipny styl pisania Pani Chmielewskiej-jak dla mnie 6 gwiazdek.

Sakeena | 2015-12-26
Przeczytana: 2012 rok

Z pewną dozą rezerwy podchodziłam do powieści Joanny Chmielewskiej, jednak muszę przyznać, że pozycja jest...bardzo dobra.
Naprawdę miałam niezły ubaw, wkręcając się w losy pechowca Lesia.
Dla mnie świetnie spędzony czas...

dziwnakacha | 2010-06-27

Czytałam tę książkę wielokrotnie i za każdym razem mam ubaw po pachy :)

kwiatek29 | 2011-12-01
Przeczytana: 05 marca 2012

"Lesio" umęczył mnie okrutnie.

vobi | 2014-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2014

"Lesia" czytałam już raz, kilkanaście lat temu. Pamiętam, że śmiałam się tak głośno że obudziałam rodziców, śpiących za ścianą (nocą czytałam...). Postanowiłam zobaczyć, jak wypadnie "Lesiu"obecnie. Pierwsze kilkadziesiąt stron trochę mnie rozczarowało - nie było śmiechu do łez, ba, nawet uśmiech zaledwie leciutki się zdarzał. Ale kiedy już akcja się rozkręciła... znów świetnie się bawiłam. Co prawda nie do łez, ale pewnie moja ekspresyjność zmieniła się od czasów szkoły ;) Ogólnie - polecam, i tym którzy jeszcze "Lesia" nie znają (są tacy w ogóle? Pominąwszy współczesnych analfabetów?), i tym którzy już kiedyś czytali - warto wrócić!

tilia | 2013-06-30

Lesia poznałam najpierw w wykonaniu Ireny Kwiatkowskiej, która czytała książkę w radiu lata temu, a czyniła to tak, jak tylko ta śp aktorka potrafiła. Dosłownie "boki zrywałam" ze śmiechu wyobrażając sobie Lesia w kolejnych akcjach, a to kiedy przygotowuje się do roli aktora, lub kiedy przerażony widzi różowego słonia. Później sama przeczytałam i również "pokładałam się" ze śmiechu. Uwielbiam Joannę Chmielewską za wszystkie książki, ale ta niezmiennie pozostaje w czołówce ulubionych.

Szukałam nagrań książki czytanej przez panią Kwiatkowską, ale nie odnalazłam. Podobno w radiu mają tylko jakieś resztki. Jeśli ktoś ma dostęp do nagrań, będę wdzięczna za kontakt.

EwelinaEm | 2013-08-05

Zachęcona opiniami rodziny, jaka to świetna, śmieszna, „super” I nie wiadomo jaka klasyka, sięgnęłam po „Lesia” i… według mnie wszystko jest „na niby”: niby-ciekawe, niby-zaskakujące, niby-śmieszne… Do połowy jakoś dotrwałam, myślałam że będzie lepiej… A od połowy marzyłam o tym żeby skończyć czytać. Nie powiem, kilka sytuacji było ciekawych, może nawet smiesznych, niemniej jednak - całokształt nie zachwycił, wręcz czułam niesmak z powodu absurdalnie przerysowanych sytuacji.
Może po prostu nie odpowiada mi ten typ humoru?

martynar | 2014-10-10

Moja ukochana książka, do której wracam zawsze, gdy mam gorszy humor. Bo cóż może poprawić go lepiej, niż przygody gamoniowatego Lesia i to opowiadane przez mistrzynię narracji - Joannę Chmielewską? Czytałam "Lesia" już tyle razy, że sama się dziwię, że ciągle mnie śmieszy. A śmieszy i to bardzo i raczej nigdy się nie znudzi! Polecam absolutnie każdemu, ale UWAGA! ze względu na gwarantowane głośne wybuchy śmiechu, lepiej nie czytać publicznie ;)