1 098
JoAnna

Inne wydania

Lesio to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści Joanny Chmielewskiej.
Autorka mistrzowsko nakreśliła realia życia w Polsce początku lat 70. I stworzyła postać nieodparcie śmiesznego tytułowego bohatera - architekta pracującego w biurze projektów, który wplątuje się w serię niezwykłych, zabawnych zdarzeń.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl

• Wybrańcy
  • Arystokratka w ukropie
  • Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo
  • Rzymski poranek
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Długa Utopia

8 (15 ocen i opinii)
Rzymski poranek
Virginia Baily

10 (1 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,29 (17 ocen i opinii)
Długa Utopia
Terry Pratchett , Stephen Baxter

6,7 (10 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Życie i śmierć
Stephenie Meyer

5,63 (24 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Dama_Karo | 2012-11-08

Czytałam ją pod ławką na lekcjach polskiego nie mogąc powstrzymać się od śmiechu... Warta przeczytania ze względu na dużą dawkę humoru :)

Tootsie | 2015-10-30

Lesio jest jedną z najlepszych książek Joanny Chmielewskiej, Czytałam go już parę razy. Zawsze się uśmieję, to lekarstwo na chandrę.

vobi | 2014-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2014

"Lesia" czytałam już raz, kilkanaście lat temu. Pamiętam, że śmiałam się tak głośno że obudziałam rodziców, śpiących za ścianą (nocą czytałam...). Postanowiłam zobaczyć, jak wypadnie "Lesiu"obecnie. Pierwsze kilkadziesiąt stron trochę mnie rozczarowało - nie było śmiechu do łez, ba, nawet uśmiech zaledwie leciutki się zdarzał. Ale kiedy już akcja się rozkręciła... znów świetnie się bawiłam. Co prawda nie do łez, ale pewnie moja ekspresyjność zmieniła się od czasów szkoły ;) Ogólnie - polecam, i tym którzy jeszcze "Lesia" nie znają (są tacy w ogóle? Pominąwszy współczesnych analfabetów?), i tym którzy już kiedyś czytali - warto wrócić!

Marcin | 2015-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2015

No cóż, nie będę wyjątkiem... uśmiałem się :D I tyle. Tylko tyle i aż tyle, bo w literaturze wcale nie tak łatwo o nieskrępowaną i równocześnie dobrze napisaną rozrywkę, a "Lesio" do takiego rzadkiego rodzaju właśnie należy. Czytając "Lesia" czułem się jak na jakimś kabarecie lub na najlepszej komedii. Komizm postaci + komizm sytuacyjny + komizm słowny + komedia pomyłek + coś a'la Bareja = "Lesio". Niepokoi mnie tylko wrażenie, że choć powieściowy Lesio sprawia wrażenie sympatycznego półgłówka, to w rzeczywistości taki jegomość niechybnie wylądowałby w pokoju bez klamek :)

szubidubi | 2013-10-17
Przeczytana: 15 października 2013

Dopiero wchodzę w świat lektur Chmielewskiej i jak najbardziej zamierzam iść dalej. Książka cudowna, napisana lekkim językiem. Kiedy czytałam ją uśmiech nie schodził mi z twarzy i bardzo często nie mogłam powstrzymać się przed śmiechem. Powiem szczerze że jest to książka przy której najczęściej i najbardziej się uśmiałam jak dotąd. Świetnie przedstawiona postać Lesia, którego pomysły, że tak się wyrażę, rozbrajają po całości. Książka do której nie raz będę wracać gdy będzie mi smutno. Serdecznie z całego serca ja polecam.

MaiTakeru | 2011-05-16

Absolutnie prześmieszna! Polecam wszystkim i zapewniam - nie będziecie mogli przestać się śmiać z przygód Lesia. Ja nie mogłam, przez co ludzie w pociągu troszkę dziwnie się na mnie patrzyli. :)

"Lesio" jest napisany świetnym językiem i z taką wyobraźnią do mnożenia zabawnych sytuacji, że można autorce tylko pozazdrościć. Wszyscy bohaterowie są niesamowicie pocieszni, aż żal było mi odkładać tę książkę. Koniecznie muszę ją sobie sprawić i wam też radzę tak zrobić!

Alicja | 2014-02-18

Kocham. Jedna z moich ulubionych książek, która zawsze poprawia humor. Nie nastawiajmy się na serpentyny i salwy sitcomowego śmiechu wyrzucane z każdej zadrukowanej strony. Nie nastawiajmy się w ogóle... Dajmy się zaskoczyć i zobaczmy co ma nam do zaoferowania "Lesio".
Dla mnie miał przesympatycznych bohaterów, zabawnie absurdalne sytuacje i klimat kolejek po szynkę, który absolutnie uwielbiam. A sam Lesio? Prywatnie do zabicia, książkowo do uwielbiania :)

martynaw | 2014-10-10

Moja ukochana książka, do której wracam zawsze, gdy mam gorszy humor. Bo cóż może poprawić go lepiej, niż przygody gamoniowatego Lesia i to opowiadane przez mistrzynię narracji - Joannę Chmielewską? Czytałam "Lesia" już tyle razy, że sama się dziwię, że ciągle mnie śmieszy. A śmieszy i to bardzo i raczej nigdy się nie znudzi! Polecam absolutnie każdemu, ale UWAGA! ze względu na gwarantowane głośne wybuchy śmiechu, lepiej nie czytać publicznie ;)

Marcicinek | 2014-11-15
Przeczytana: listopad 2014

Szukałem książki, która będzie potrafiła mnie rozśmieszyć. Natrafiłem na Lesia i z całą pewnością mogę przyznać, że nie zawiodłem się. Oczywiście nie było tak jak w niektórych opiniach, iż każda strona powodowała, że zanosiłem się śmiechem. Tak naprawdę były trzy takie momenty, co nie oznacza, że reszty mogłoby nie być. Całość czytało się bardzo przyjemnie, ciągle chcąc poznać dalsze przygody Lesia. Bardzo dobra odskocznia od krwawych kryminałów :)

Paulina | 2015-05-08
Przeczytana: 08 maja 2015

Już dawno nie miałam TAK OGROMNEGO rozczarowania książką. Wszyscy się zachwycają, taka zabawna, taka pomysłowa, same ochy i achy a to straszne było. Skończyłam słuchać tylko z własnego zapominalstwa bo nie wrzuciłam sobie nowego audiobooka na powroty z pracy.
Boję się ze przez to nigdy więcej nie sięgnę po nic Chmielewskiej a może szkoda ale Lesio skutecznie mnie odstraszył.